За секциото

  • 17 522
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте! На 19 години съм,студентка,бременна съм в 9=ти месец,като термина ми е за 25-ти януари,но ще раждам в понеделник 18.01 живот и здраве с планирано секцио заради проблеми с очите.Ще ми се да разбера повече за самата операция,състоянието след нея и възстановяването от майки,които са раждали с операция преди.Ще съм ви много благодарна,ако споделите опит,мамита! bouquet Доста ми е притеснено и на мен и на таткото ...

# 1
  • Мнения: 2 141
Скоро ще станат 2г. от секциото ми. Бях с пълна упойка. Възстанових се много бързо. 2ри ден раздвижване и общо взето с всяка минута ставаше все по-добре и все по-леко. 3ти и 4ти ден бяхме с останалите 2 момичета като на хотел. Само мъките при мен бяха с кърменето, но...
На 5тия ден (изписването) бях все едно не съм раждала (тогава ми махнаха и конците - бях с козметичен шев) и се прибрах с никакви болки.
Бързо възстановяване пожелавам и на теб.

# 2
  • Мнения: 906
Раждала съм два пъти със секцио.Първия път 2009 г в Селена със спинална плюс епидурална упойка.2013 в Торакс със спинална упойка.Мога да кажа за последното раждане.Извикаха ме от предната вечер,цяла вечер ми следиха тоновете,подготвиха документите и на сутринта ме включиха на системи.После ме преместиха в операционната,сложиха ми упойката(не усетих болка) и преминаха към изваждането на бебето.После ми я показаха,зашиха ме и ме ореместиха в реанимация в която останах до следващия ден.На другия ден закусих,вдигнаха ме от леглото и ме преместиха в самостоятелна стая.Операцията не ме е боляла,усещах леко придърпване.Още на същия ден си взех бебето и остана при мен до изписването.Няма нищо страшно,не се притеснявай.Не знам в коя болница ще раждаш и с каква упойка newsm78

# 3
  • Мнения: 6 168
Секциото ,го предпочитам пред нормалното раждане –(и двете съм ги минала ). С пълна упойка бях, помня че и мен ме беше доста страх,нищо не усетих ,само след преминаване на упойката вече идва силната болка,ама ми дадоха обезболяващи.На другия ден вече нямах такава болка,и тогава започна и раздвижването .До третия ден вече можех сама да ставам.А на четвъртия и петия ден-бебето беше при мен в стаята.

# 4
  • Мнения: 36
При мен раждането започна нормално,но в един момент тоновете на бебето започнаха да падат при всяка контракция.Веднага ми сложиха спинална упойка и извадиха бебето.После бях цяла нощ в реанимация с катетър и система.На следващата сутрин дойде рехабилитаторка да ни раздвижи и всеки по стаите.Бяха дали малко сирене,кисело мляко и бисквити,като това трябваше да се хапва два дена.Болеше ме операцията,но не толкова колкото по време на контракциите.Ако ще раждам отново някой ден ще си избера секцио на сто процента.Успех!!!

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
И при мен мина много добре.Секцио с пълна упойка.Когато се събудих усетих болка ,но ми биха обезболяващи.Донесоха ми и бебето.На втория ден се раздвижих ,но усещах нещо като придърпване,но не болка.Вратът ми беше схванат и гърлото ме болеше.Но това се изтърпява.На третия ден се разхождах по коридорите и нямах проблеми,успях да се изкъпя.На петия ден се прибрахме вкъщи ,гледах си бебето и си вършех домакинската работа.На 10 ден отидох да ми махнат конеца.На 15 ден бях на разходка с количката.
След година белегът ми почти изчезна.
Но много е важно кой ще ти направи операцията.

# 6
  • Мнения: 158
аз родих секцио на 29,12,2015г.
то май всичко си е индивидуално.при мен нямаше болки след като ме пусна упойката (спинална).на 12 час след операцията исках да ставам вече, но ме накараха да лежа още 12 часа.раздвижих много бързо.бях будна по време на оерацията...ами усещаш как те натискат,но няма болка.през цялото време се смяхме с анастезиолога и Аг,което ме оперира...само не се страхувай и всичко ще мине,а като видиш бебока ще забравиш и за болки и за всичко...успех и да се похвалиш Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 626
И моето секцио отчасти заради проблеми с очите, никакво разкритие и много голям плод но не беше планирано.
Операцията мина със спинална упойка, поприспаха ме към края,но си бях в съзнание през цялото време и след като се събудих ми показаха бебето. Първата нощ ми беше най -неприятна, раздвижването също, но няма нещо непоносимо, което не може да се преживее. Незаменими след операция от секцио бяха рампата на леглото в болницата, за която се захващах и вдигах и много много мокри кърпички.
Възстановяването след това бе бързо и до ден днешен е налично само леко подръпване от време на време и леко шкембенце. Като цяло не беше страшно и се възстанових бързо и безпроблемно.
Успех

# 8
  • Мнения: 36
Много полезни мнение.
Радвам се че повдигнахте тази тема... и аз се чудих, кой начин да избера.
 Hug

# 9
  • Мнения: 22
Моето секцио беше на 10.07.2015.Няма нищо притеснително.Бях със спинална упойка. През цялото време анестезиолога беше при мен и най вече че си в съзнание и чуваш всичко.Първият плач на Бебока просто е неописуемо.12 часа бях в реанимация.Там също няма нищо притеснително постоянно ми биха успокоителни.На другият ден дойдоха да ни раздвижат и всеки по стаите си.Три дена пак ни биха успокоителни но който иска.А за яденето за първи път ни дадоха вода и айран,но трябваше да го пия на степени не наведнъж и на 3 или 4-ия ден ще те излъжа вече ни даваха закуски вечери.Не трябваше да ям зеле,морков и още,но ги забравих те ще ти кажат.Гадното е докато махнат конците,защото те опъват,но няма нищо страшно като видиш бебчо и всичко ти минава.На 20-ия ден вече правих коремни преси.Успех  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 299
Родих секцио по избор на 15.11.15г. Разбрах се с доктора ми да постъпя сутринта и да мина без клизма, та предния ден бях на супа и кисело мляко. Постъпих сутринта към 10:30ч. Пуснаха ми тонове, започна да се събира екипа, сложиха ми абокат, катетър и благополучно към 13:00ч започна операцията. Бях с пълна упойка, но чух, когато изплака бебето ми. Преместиха ме в реанимацията, където ме чакаха ММ и майка ми. Около 15-20мин ми сълзяха очите и виждах замъглено, но иначе се чувствах добре. Донесоха ми бебето да го видя. Пуснаха ми системи и вечерта към 23:00 ме раздвижиха. На 3 ден ме качиха в стаята с бебето, тъй като бях в държавна болница и там си спестяват инжекциите, ами чакат да пуснеш газ и тогава махат катетъра и те качват в стая. Та при мен се случи на втория ден вечерта. На 3 ден ми махнаха катетъра, вече си ходих свободно, на 5 ме изписаха и си вършех домакинската работа, кляках, ставах. При мен вътре е лепено, отвън е с разграждащи конци. Успех и бързо възстановяване!

# 11
  • Мнения: 36
На всички със секцио ли им слагат катетър?

# 12
  • Мнения: 22
На всички със секцио ли им слагат катетър?
Аз нямах

# 13
  • Мнения: 843
И аз нямах катетър.

Моето секцио беше преди 2г. и  8 м. Докторът ми беше казал да отида в 7 сутринта в болницата. Още с влизането започнаха да ме подготвят за секциото и синът ми изплака в 9.15. Бях с епидурална упойка и чувах всичко около себе си. Преместиха ме в реанимация, в която останах до другата сутрин. Тогава ми казаха, че мога да стана и една санитарка ми помогна да се изкъпя. Преместиха ме в стаята и бебо си беше при мен до самото изписване. Не съм усещала болка, по - скоро беше придърпване. На 5 ден ме изписаха и се прибрах вкъщи, където се грижехме с ММ за сина ни. След махането на конците не усещах никакво придърпване, нито болка. Домакинствах си вкъщи, дори след няколко дни бях навън с количката по разходки.

Бъди положително настроена и всичко ще бъде наред!  Hug

# 14
  • Мнения: 320
Здравейте, накратко - много исках да родя нормално, след 15 часа "хубавки" регулярни контракции на 3 мин.  #Crazy бебка не слезе достатъчно и се взе решение за секцио- доста кофти ми стана, но бързо се съвзех. Имах голям страх от тази операция, НО оказа се, че няма нищо страшно.
И тук 2 основни съвета от мен към всички, на които предстои:
1. пиене на много вода след операцията- поне 4-5 л.
2. след като ви раздвижат и вече имате позволение за ставане ТРЪГВАЙТЕ, не се спирайте, колкото и да боли, това е начина.

Аз на 2-ри ден качвах стъпала Simple Smile Бебка беше нон стоп при мен- използвах докато спи да се мотая по коридорите. От кърменето много ме болеше и гърба 2 дена, но после всичко се оправи.
Смея да кажа, че на 10-тия ден като отидох да ми махат конците все едно не бях оперирана- само като кашлях, кихах и се смеех ме опъваше.
Успех на всички, на които им предстои или се наложи - не забравяйте- нищо не бива да е на всяка цена- важното е всичко с бебето и вас да е наред!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт