Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 апр. 2006, 14:30 ч.

Кърмене и ясла

• 816
  • 4
  •   1
Отговори
Подадох си молба за ясла и ми казаха, че след около 10-ина дни ще ми се обадят да си направим необходимите изследвания и до месец - два ще го вземат. СТРАХ МЕ Е как ще се оправим с кърменето и яслата. Откакто си го гледам сама - 3та седмица вече отново се върнахме към безразборното сучене, пък за приспиване без гърда изобщо не може дума да става. Как ще заспива там на обяд - хич не ми е ясно. Моля за съвет!

# 1
  • София, на брулени хълмове
Дими беше на 1год, когато аз се върнах на работа. До този момент без гърда не заспиваше, но установхме, че като ме няма не търси гърдата, а си заспива без нея. На тази възраст децата бвче разбират достатъчно и няма и да си помислят да искат да сучат от лелката в яслата например  Laughing Може би ще потъгува ден-два и ще си наваксва с повечко кърмене когато сте заедно. Моят съвет е все пак като наближи тръгването на ясла постепенно да намалиш броя на кърменията така, че за детето прехода да не е внезапен и травмиращ. Като наближи времето да тръгвам на работа започнах постепенно да намалявам броя на кърменията - преди заспване задължително се кърмехме, но през деня като се присети често казвах "хайде сега да си поиграем, а цокането после" - ако детето настява разбира се не му отказвах, но почти винаги той приемаше офертата за игра и забравяше за кърменето. Така от 10тина кърмения на ден като тръгнах на работа ги бяхме свели до 4 и детето го прие без стрес, а също и моята кърма се беше уреголирала и не се налагаше да цедя в офиса.

# 2
  • Plovdiv
Успокой се, аз също се бях шашнала, когато я пуснах на ясла,  как ще заспива без да е на  гърдата. Обаче още първия ден, когато я оставих за цял ден, бебчо си беше заспала като къпана самичка. Явно се уморяват, а и се получава нещо като стаден синдром, каквото правят всичките, това прави и то. Но се приготви като го вземеш детето от яслата поне един часа да суче, защото има да наваксва.

# 3
Абе то не че за първи път е без мен - като стана на 9 месеца започнах да го оставям на баба му и тръгнах на работа като постепенно увеличавах часовете - от 2 в началото стигнахме до 6 часа. Сутрин го кърмех и после като се върнех. НО през това време малкият заспиваше единствено със зверско половинчасово люлане в кош. По никакъв друг начин. Та не вярвам някоя лелка в яслата да го люлее или нещо от сорта, а досега никога не е заспивал сам  Thinking. Но ще видим. Явно трябва да преминем и етап на подготовка.

# 4
  • Германия
ЕЕеее недей се кахъри излишно.
Моят е на ясла от...я виж лентичката, че и аз вече не знам от кога. Кърмя преди да го занеса, и след като го взема. Докато навърши 6 месеца ходех на място да кърмя и така се решаваше и проблема с приспиването на гърда. След като беше захранен, отпадна обедното сучене, но пък и лелките нали затова са учили, да се справят с всякакви ситуации, та няма проблем със спането без заветната цица. Оставила съм едно одеалце, с което синковеца се гушка и му мирише на него си и на мен.
И каквито и сметки да си правиш сега, не се знае детето как ще реагира като тръгне на ясла, току виж вземе да си заспива безпроблемно.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт