Професионални серии за коса - тема 97

  • 62 903
  • 742
  •   1
Отговори
# 600
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Лак преди преса  Shocked Не вярвах, че това самоунищожение на косата все още се практикува  hahaha
Не само, че вреди на косъма, но и на пресата или какъвто топлинен уред се използва.

Белла, твоята коса се късаше , нали? А косъмът, докато е мокър и като го дръпнеш разтяга ли се като ластик/дъвка?

Адреналинка, хиратация и мек шампоан. Може да нанесеш някакво масло на скалпа или гел алое вера.

Денси  nbirthday приятно прекарване довечера!
Моля те препоръчаи ми нещо . Имам керастаз архитект.
Благодаря

# 601
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Денси, честит рожден ден! bouquet Пожелавам ти най-съкровените ти желания и мечти да се сбъднат, от все сърце Hug Весел празник!

Аз днес за втори път се измих с Тен ш-н и балсам - и отново не съм особено очарована - не че не е хубава серията, но с нищо не се различава по /въз/действие върху моята коса от останалите ми продукти - друг е въпросът, че в момента косата ми е в ужасно състояние - разхвърчана, бързоомазняваща се, слепва се на следващия ден след измиване - а слагам и маслена маска всяка седмица, и ампули.. Confused поне не пада...

# 602
  • Мнения: X
Адреналинка, не мисля че Керастаз са подходящи за случая. Нещо по-леко и балансирано имах предвид, като шампоана Рипеър на Марокан или нещо от Со Пюр на Кюн.  Peace

И аз не съм особено впечатлена от Тен-а, но и нямах големи очаквания, въпреки добрите отзиви, интуитивно съм усетила, че не са моите продукти за момента  Mr. Green

# 603
  • Мнения: 31 153
Благодаря ви момичета за чудесните пожелания. Hug bouquet

Магнолия, измих вчера с лилавия шампоан Про Файбър, после протеинова маска и накрая половин ампула както винаги Амнексил на скалпа за косопад и Сметаната на Милкшейк, която ми е нова.
Днес с четката Ровента обрах обема и тъпите фризита и не че е нещо особено прическата, но просто косата пада хубаво и гладко. Hug

Наде, не бой се ще те отърва от ампули ако ти утежняват на мен половин ми е оопределено малко и ми вървят, а съм страшно доволна от тях. Hug

По ваш съвет си купих една голяма туба 96% гел Алое вера и започваме цялото семейство мазане на скалп, лице и тяло. Детето ми се оплаква че го събри скалпа и сега ще я оправя. Че щом каже сърби ме и аз о ужас да не е хванала въшки и проверявам като луда.

# 604
  • Враца
  • Мнения: 271
Тъкмо влизам да ви споделя отзивите си от серията Тен и виждам, че сте я коментирали на последната страница. Моето впечатление е като на Бисквитка след 2 пъти ползване на ш и б. Много се радвам, че не ми хареса, защото са ми слаби ангелите и така си спестих много пари. След първото измиване косата ми беше много подхранена, а на допир копринена. Изсуших я за много по-кратко време от обичайното и буквално с едно минаване със сешоар и четка се изправи перфектно, все едно е минавано с преса. До тук с хубавото, останалото са минуси - имах "антенки" навсякъде, толкова фризита не бях виждала. Корените ми се омазниха още на следващия ден. Обем имах само в деня на миенето. Само като си помисля, че щях да ги купя без проба  #Cussing out #2gunfire

# 605
  • Мнения: 2 255
Във фейсбук страницата на Керастаз има нова серия Дисциплин за къдрави коси, които да си останат къдрави, но дисциплинирани. Peace

# 606
  • Мнения: X
Обещаното ревю за Pro Fiber, Lorealбяла ампула, лилава серия шампоан и маска и синьо зелена серия – шампоан и маска

След не толкова впечатляващия опит с Алтерна Тен, реших да пробвам нещата от Про Файбър, защото отдавна стоят и чакат реда си и ми се искаше да ги отметна. Имах 2 мостри на бели ампули, две на шампоан и маска от лилавата серия и една на шампоан и маска от синьо зелените.

• Първият път сложих една от белите ампули.
Скрит текст:
Преди това измих с дълбокопочистващия шампоан на Вела Баланс. Бях забравила колко чиста, гладка и лъскава прави косата. Въпреки, че при изцеждане скърца осезаемо, шампоанът е нежен в предназначението си и не заплита косата. Не я прави нито твърда, както съм свикнала да я усещам след много агресивен и остъргващ косъма шампоан, който безобразно грубо отваря кутикулните слоеве. Не, този е нежен и все пак върши перфектно работата си, почиствайки косъма в дълбочина, оставяйки го полиран.

Бях приготвила двете пакетчета мострички на белите ампули, всяка от по 15мл, като си мислих, че за моята дълга и гъста коса, количеството ще дойде малко и за да не отварям в движение гланцираното пакетче (веднъж вече имах неблагоразумието да се опитвам с хлъзгави от нанесената мостра балсам ръце, да се опитвам да отворя втора… пълна трагедия Grinning ) ги разпокъсах и двете за да са ми готови. На подсушена с кърпа коса започнах да нанасям малко по малко, като се впечатлих от супер гъстата консистенция на ампулата. Едната мостричка ми стигна предоволно за цялата коса, а тя е 15мл, оригиналната ампула е 20мл. Разресох с гребен с едри дебели зъбци и странно косата ми се беше напоила. Сякаш я бях намокрила с вода, продуктът беше станал много течен и се събираше в основата на гребена, докато разресвах кичур по кичур. Завих на кок и оставих така около 20мин. Косата бе попила всичко и изглеждаше вече леко изсъхнала. При отмиването косата беше много гладка, плътна и тежка. Веднага се усети мигновения и ефект.

След това нанесох обичайната доза финиши – Л2, Нектар Термик на Керастаз и след изсушаване на корените, по дължините – Лукс Ойл на Вела. При сушенето ми се стори, че косата е отежнена, дори съжалих че сложих олиото. Беше доста време влажна и като цяло трудно се сушеше. Оставих я така с надеждата, че няма да е на клечки.

След няколко часа косата беше вече почти изцяло суха, нямаше и грам отежняване, плътна, блестяща и много гъвкава. Бих казала, че сравнително рядко усещам толкова голяма гъвкавост на косъма си, а е едно от любимите усещания, гарантиращо защитена от механични увреждания коса. Мека, но не прекалено, а достатъчно за да се движи плавно из пръстите ми. И на допир сякаш можеш да напипаш невидимия филм, обвил косъма. Единственото, което може би не ми допадна е странният аромат, не мога да го определя точно, но не ми допадна. Лошото беше, че се задържа и на следващия ден и дори ветровитото време не успя да го „извее”. Напоследък косата ми много се влияе от метеорологичните условия. През деня, както казах духаше силен вятър, а градусите бяха доста високи за януари, следователно косата ми стана леко суха по дължините, а краищата се разхвърчаха и добиха дори груба текстура. Тъкмо да се ядосам и да обвиня ампулата обаче, по-късно заваля дъжд и влагата омекоти отново косата, връщайки гъвкавостта и гладкостта от предната нощ. Така че в заключение – доволна съм от първия опит, надявам се вторият да не ме разочарова.

• На следващото миене реших да изпробвам синьо зелената серия – шампоан и маска, а да оставя лилавите за накрая.
Скрит текст:
Следвах схемата на редуване продуктите по сила, за баласнсирано усещане във времето. Не беше правилно и може би променя до голяма степен крайният резултат, но преди това стоях няколко часа с комбинация от масла по цялата коса, така че възможно е голяма част от хидратацията получена накрая да се дължи на това, а не само на самите продукти.

Шампоанът се пени добре, образувайки гъста пяна, измива отлично, усеща се нежно и балансирано, косата оставя уплътнена и гладка. Маската ми стигна точно, което я прави много икономична. Косата я глътна моментално, но не остана суха и жадна за още. Тук е моментът да предупредя за най-същественото в цялата серия, а именно нейният аромат… Когато отворих мострените пакетчета усетих доста остра миризма на нещо сладко и трапчиво, не много приятно, но не и съвсем отблъскващо. Нанасяйки маската обаче миризмата се промени много. Усеща се силен, задушлив мирис на кимион! Точно на кимион, все едно се бях наръсила с подправката. Чувствах косата си като кюфте, готово всеки момент да се метне във фурната, изключително неприятен подправков аромат…! На всичко отгоре се усеща достатъчно силно и се запазва до известна степен и след изсушаване на косата. Стоях с маската 20-тина минути и отмих старателно, надявайки се че и аромата ще се тушира.
Нанесох обичайното трио – спрей, термозащита и олио и изсуших корените и леко обдухах дължините набързо. Косата се усещаше до известна степен сходно с ампулата докато още беше влажна – много мека, гъвкава и блестяща. След изсъхване запази тази мекота и беше повече витална отколкото гъвкава. Също така много обемна, но не разхвърчана, а пригладена на повърхността, блясък – повече отколкото с ампулата.

В заключение серията определено ми хареса, като ефект, доста добра балансирана серия и смятам, че може да се каже основно за обем, тъй като това бе главният ефект, който получих от продуктите. Минусът е ужасният силен кимионов аромат, който за мой ужас се оказа достатъчно траен, че да не искам да го помирисвам повече. На следващия ден ароматът също продължаваше да се усеща осезаемо и се запази така няколко дни. Ефектът върху косата също се запази – жива, обемна, въздушна, но не разхвърчана и лека, а просто подвижна и с добра форма.

• Идва ред и на лилавата серия – шампоан и маска.
Скрит текст:
Ароматът им е сладък, ванилово-кокосов, много приятен помирисан от пакетчетата. Шампоанът е със същата консистенция – нормално гъст и перлен. Разпенва се добре и измива много нежно, по-мек ми се стори от синьо зеления. И в пъти по-хидратиращ. Косата стана като коприна, тежка, напоена и гладка.
Подсуших с кърпа и нанесох маската. Консистенцията и е супер гъста. Като казвам гъста имам предвид супер гъста, като крем здраве. Има леко розов оттенък, а приятния аромат се превърна в нещо… покъртително. Подобно на синьо зелената маска и тази разкри същинската си миризма едва когато започнах да я нанасям върху косата. Супер силна натрапчива миризма на нещо изкуствено, усещането е все едно душех амоняк, толкова силно и остро, само че ароматът бе по-скоро на някаква пластмаса… Какво да кажа, изобщо не ми се понрави. Помислих, че може да е от някакъв дефект в продукта, но сериите са нови, а това са мостри все пак, а и щях да усетя веднага след отваряне на пакетчето… Както и да е, преживях пластмасовия задух и нанесох навсякъде, най-вече по краищата, мострата отново ми стигна идеално, което говори за голяма икономичност на продуктите, като цяло. Докато нанасях, маската буквално се изпаряваше, попивайки мигновено в косъма, почти като магия. Косата усетих постепенно втвърдяваща се, но не в лошия смисъл, а като жилавост и плътност.  След хидратацията от шампоана, не очаквах такъв ефект от маската. Постоях 10-20мин, през това време косата ми беше попила всичко и изглеждаше матирана и твърда, което говори за доста протеин в маската.

При измиване се усещаше отново хидратация, плътност, гладкост, косъмът остана с доста плътен филм и си помислих, че може би след сушене косата ще остане отежнена. Продължих с обичайното трио – Л2, Нектар термик, олио, този път Абсолют Рипеър, стария вариант. Изсуших старателно корените, а надолу докъдето успях, краищата останаха влажни. За щастие пластмасовата нотка се изпари със сушенето и остана само лек сладникав аромат.

Косата обаче изсъхна по-бързо в сравнение с другите продукти. Резултатът до момента ми харесва най-много. Косата е едновременно много плътна, жилава и гладка, блестяща . Докато с ампулата получих плътност и гъвкавост, със синьо зелената серия обем и виталност, то с тази усещам перфектната си любима комбинация протеин и хидратиране, жилава, гладка, умерено мека и плътна коса. Бих казала, че в това състояние косъмът ми е най-податлив на стилизиране и задържа форма по-добре отколкото с друг тип продукти. Серията придаде на косъма ми текстура, подходяща за оформяне, но и в естествен вид стои подредена и плътна. Много ми хареса резултата. Ако ще взимам серия, определено ще бъде лилавата, правилно я описват за по-изтощени тормозени коси.

• На следващото измиване използвах отново лилавите шампоан и маска, за да видя как се държи серията на две поредни измивания. Получих същия ефект, с една идея повече хидратация, изразяваща се в мекота за сметка на жилавостта от първото ползване. Склонна съм да мисля, че ако се използват самостоятелно за известен период, както съветват производителите, ефектът ще бъде отрицателен, защото косъмът ще стане твърде мек, а косата смачкана.

• И за да завърша цикъла от пробване на мости на Про Файбър, на финала сложих отново бялата ампула.
Скрит текст:
Комбинирах я с шампоан Афоджи за изтощена коса. Този шампоан е най-протеиновия, който съм ползвала и ми допада особено много, защото съдържа микс от няколко вида протени, след които хидролизиран колаген.

Този път стоях по-дълго с ампулата, затоплях и със сешоар директно върху косата от разстояние. След първото затопляне косата буквално изпи всичко и косъмът изглеждаше почти сух. Постях още 20-30 минути и затоплих отново, общо съм стояла около час и малко, не беше предвидено обаче. Отмивайки косата отново се усещаше плътна, мека и гладка, както първият път, когато пробвах ампулата. За финиши – обичайното трио – Л2, Нектар термик, олио, този път Лореал Абсолют.
След изсушаване обаче усетих леко отежняване. Мисля, че за него са виновни маслата, които бях нанесла преди да измия. Пробвах нова комбинация от доста тежки масла и ефектът не беше добър, обърка и този на ампулата. По дължините обаче на следващия ден, косата изглеждаше добре, отново усещах този филм по косъма, даващ гъвквост и обемна плътност. Нямаше отежняване на по-изтощените части на косата, само на няколко места в горната част, където косъмът не е така „жаден” и явно му е дошло в повече, заедно с маслата преди това. Имаше нужда от време за да се поеме продуктът и да се прояви пълният ефект на ампулата.

В заключение: странни продукти. Не очаквах да има такъв осезаем и различен ефект от двете серии, мислех че ще ми дойдат слаби и посредствени, но ги усетих доста добре. Ампулата също е доста силна и дори тежка ако се използва от коси без особени нужди от протеин и в определен период от време. Лилавата серия ме грабна и мисля да се сдобия с големите опаковки след известно време. Като минус отчитам ароматите като цяло на продуктите. По-силни са за моите възприятия и ми идват задушливи на моменти.



Олях се с писания, но исках да съм максимално изчерпателна и полезна за някого. Постарах се да скрия подробностите, за да остане само по-важната информация за резултата.  bouquet

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 1 193
Денси честит рожден ден, жива и здрава бъди! bouquet
Магнолийка бързо оздравяване ,четох за серията австралийска е без парабени и слс, по съвет на фризьорката на Чаровна поръчах от една серия ш+б ще пиша за резултата! Peace Пропуснах да кажа в сайта им има много хубави клипчета почти за всеки продукт.

# 608
  • София
  • Мнения: 10 858
Денси, честит празник мила!  bouquet И прекрасната ти руса грива да става все по-прекрасна  Heart Eyes

Магнолийка, благодаря, че постна текста от мейла на Арлен. И при мен има проблем с празни мейли от тях, и то не само този, а и няколко предишни бяха така. Дали да не им сигнализираме? Или е проблем на пощите ни? Аз съм с абв.

Фрей, леле, отивам да чета  Hug

# 609
  • Мнения: 483
Денси, да си ни жива и здрава и много щастлива! bouquet

Фрея, великолепно ревю! Заслужава уважение старанието ти да ни опишеш така ясно резултата при теб от различните продукти Про Файбър. Лично на мен ми стана перфектно ясно всичко. Според мен е напълно нормално да ти допадне най-много лилавата серия, защото нали казваш, че 3 пъти си изрусявала тази прелест, което говори за сериозно третиране. Така ми се иска да видя тази твоя гъвкава, витална коса пак на снимки, но да не нахалствам. Надявам се това да се случи пак някой ден. Peace Не мога да се начудя обаче, как ти стигат мострите на тройна на моята коса. newsm78

Иначе аз пък пак измих с червените Про Файбър, заради това, че толкова ме харесахте на снимките. И пак съм доволна - подхранена, незаплитаща се, жива и бляскава коса. Серията си я бива и ароматът не е гаден. Peace

# 610
  • София
  • Мнения: 4 749

Магнолийка, благодаря, че постна текста от мейла на Арлен. И при мен има проблем с празни мейли от тях, и то не само този, а и няколко предишни бяха така. Дали да не им сигнализираме? Или е проблем на пощите ни? Аз съм с абв.


при мен е така в мобилната версия на абв.

# 611
  • Мнения: 83
Здравейте момичета,бихте ли ми препоръчали шампоан за запазване на цвета,в момента ползвам Марокан ойл като възстановяващ шампоан и маска и ми се иска да ги редувам с други продукти,понеже косата ми бързо привиква.Спряла съм се на Керастаз🙄

# 612
  • Мнения: 298
Момичета много красиви коси имате... Wink
Имам нужда от помощ  Praynig.. днес получих изброените неща по-долу, може ли някой да ми отговори срещу тях след хидратация или след протеин мога да ги ползвам:
Сметаната на МилкШейк -
Плодово мляко за коса с 12 ефекта МилкШейк -
Подхранваш крем без изплакване Макадамия -
Балсам без изплакване Лакме L2 -
маска Alfaparf Reparative Mask с екстракт от бамбук -
Аргановото олио на Лакме -
Маска за коса с йогурт и с мляко на МилкШейк са протеинови нали?
След еластисайзера само хидратиращи продукти ли мога да ползвам?
Шампоана Напура Стамиген за възстановяването на фоликули може да се съчетае със всичко нали?
Извинявам се за многото въпроси наведнъж  Embarassed Благодаря предварително за отговорите  Hug

# 613
  • Мнения: 3 698
Ех, ако можеше и на мен да не ми хареса Алтерна Тен, но...при мен е балансирана, перфектна даже  Crazy  Heart Eyes.
Скандал, аз на Керастаз мога да дам отзиви за този шампоан http://www.arlen.bg/product/1261/shampoan-za-blyasak-i-zashtita- … aptive-250ml.html , според мен много хубав, пяната е плътна, косата се усеща леко хлъзгава, сякаш напоена! Има и балсам и маска от серията, но тях не съм ползвала, виж ако искаш останалите продукти http://www.arlen.bg/category/73/reflection-za-ogledalen-blyasak- … adisana-kosa.html .
Фрея, с огроооооооомно удоволствие те изчетох.И се замислих, че всяка миризма, която ни е неприятна, усещаме по-дълго  Mr. Green .
Чакам като имаш възможност да кажеш и за серумчето на Вела, интересно ми е как е като аромат?
И блогът ти чакам  Heart Eyes .

При мен също мейлите от Арлен са празни, само заглавията виждам.Отписах се от бюлетина, после пак се записах -същото.

# 614
  • Мнения: 2 843
Току-що поръчах от Арлен  3"' More Inches Pre-wash Treatment. Описанието ми звучи доста интересно, някой пробвал ли е тази терапия, доволен ли е?

Потърсих в търсачката и повече питания открих за продукта, отколкото впечатления. Но пък за една дама видях, че е в класацията за любими продукти. Дано и на мен ми хареса; засега поръчах малката разфасовка от 100 мл.

Общи условия

Активация на акаунт