Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

София

Значи днес към обед ми звънна една от сестрите в яслата и ми казва, че Вики повърнала 3 пъти на фонтан и отказала да яде, взехме я веднага с баща й, заведохме я първо при педрото и от там на гастроентеролог, защото и в неделя беше с повръщане и разстройство, педрото като я прегледа, каза че нищо й няма видимо, и наистина така изглежда, играе, тича, всичко нормално, при гастроентероложка пак така, според нея вирус, обаче от както е започнала да повръща та досега няма разстройство ( вече са минали почти 4 часа ), хем в кола я возих доста, повръщала е само в яслата, и стигам до ключовия момент, на излизане от кабинета на гастроентероложката Вики искаше да върви сама по улицата, но аз й казах "НЕ" и я гушнах против волята й, и диването се напъна да повръща, не успя, но я видях как се опита да повърне
Дали е възможно да прави така, само и само за да не ходи на ясла?
Много ми е странно, сега спи, преди това пи сок и не го повърна, а бе в чудо съм, давайте акъли  bouquet
Цитирай

Пловдив

Съмнявам се на тази възраст да може да хитрува до такава степен, че да успее да повръща на фонтан.
А и дори когато са болни децата (наистина) като мине малко време след повръщането, те бързо се съвземат.
По-скоро наистина е някое вирусче или от някаква храна.
Цитирай

София

и аз така мисля, ама що пък се напъна да повръща баш като й се скарах? newsm78
уффф, писна ми с тия повръщаници и разстройства, за 2 седмици ни се случва за 3-ти път и вече съм Crazy
Цитирай

Според мен е възможно.Наблюдавай я кога го прави. Имам една приятелка , на която племенницата го правеше този номер- "искам с червените обувки"- "не може", след което следва повръщане.Ужас.Качват се в рейса:"искам да седна", "няма място" - буаааааа-повръщане. Не знам как трябва да се реагира в тези случаи #Crazy
Цитирай

Кори Селести

Абсолютно възможно е.
Знам едно такова дете, дето повръщаше само като тръгне майка му да излиза от стаята...
Цитирай

София

Абсолютно възможно е.
Знам едно такова дете, дето повръщаше само като тръгне майка му да излиза от стаята...

Crazy newsm78
дано не се стига до там Praynig
Цитирай

Кори Селести

Ами...ДАНО!:)
Не и обръщай внимание, когато го прави (ако си сигурна, че го прави нарочно, де).
Като види, че няма ефект ще спре.
На никой не му е приятно да повръща все пак...Smile
Цитирай

София

И според мен не може да хитрува, но сега като се замисля... ако е решила, че това е начин да й обърнеш внимание...
Но пък малката е била болна. Следи поведението й.
Дано не хитрува.
Цитирай

Варна

А от колко време детето ходи на ясла? Питам, защото ако ходи от скоро и още не е свикнало е възможно да повръща от стрес и нерви от новата обстановка в яслата. Моят син така повръщаше в началото 1-2 седмици, когато тръгна на ясла.И най-интересно ми беше това, че предварително на  път към яслата ми казваше , че там ще повърне и наистина го правеше. След като свикна, започна да ходи с желание на ясла и спря да повръща.Дано и при вас е само временно и да отмине бързо.
Цитирай

София

На мен също ми се струва, че повръща от нерви. Нещо като протест. Ама пък това повръщане "на фонтан" не е ли някой вирус? Не знам, как дете на тази възраст ще повръща на инат и от опити за налагане. Ми не ми се вярва.
Не е ли добре да й направиш изследвания? Може пък да има някакъв проблем детето, да се разболява.
Цитирай

Аз като малка повръщах на фонтани от нерви и притеснение. Няма да забравя първия си учебен ден и до сега. Нямах учителка всички деца имаха и аз се притесних и резултата не закъсня. Е израстнах го.
Дано да не е от това, но я наблюдавай. Може нещо в яслата да я притеснява. Говори с лелите.
Цитирай

София

Свекърва ми ми е казвала, че когато майка й и баща й решавали да излязат вечерно време тя е поврълащала нарочно, защото така ги принуждавала да остават в къщи. На възрастта на дъщеря ти вероятно още не е съвсем осмислено поведение, но може да се превърне в номер.
Цитирай

Sofia

Ами може да е нещо комплексно -- например да не му е добре на стомахчето на детето,но не чак дотам, обаче като се разстрои и заинати и малко като се понапъне да повърне, не точно нарочно а по-скоро от напъните.  На вас не ви ли се е случвало да ви присвие от яд?
Цитирай

Кемер махала

Абсолютно възможно е.

И аз мисля така , но пък е още малко за такива хитрини.
Познавам майка чието дете си гълташе езика когато нещо не е как то иска  #Crazy
Цитирай

Здравей, и аз мисля ,че е възможно . Синът ми като стана на 1г.и8м. започна да не иска да заспива сам и за да не го оставям нарочно повръщаше! И така ме беше психирал, че го приспивах вечер цяла  година . Сега е на 3г. и от скоро започна да заспива отново сам! Незнам трябва да наблюдаваш и да разбереш. Хитрушковци са тези малчугани да ти кажа. Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора