Отговори
  • Мнения: 4
Здраавейте,много ще съм ви благодарна ако повече мами ми споделят как е било при тях Simple Smile аз съм с няколко положителни теста и 5 дена закъснение,но преди няколко дни когато ми се падаше 2 дена закъснение от менструацията получих леки болки в кръста точно както ме боли в началото на менструацията(да уточня че мен по време на менструация ме боли само леко кръста,а корема не ме боли),и точно на този ден вечерта имах съвсем леко тъмно кафеникаво (едвам забележимо)зацапване,на другия ден нищо ми нямаше и до днес нищо ми нямя.Днес реших да отида на гинеколог и и разказах всичко и тя ми предписа дуфастон и каза аз да преценя дали да го пия(иначе за ехограф каза че било рано да ме гледа и аз така смятам също)Та искам да ви питам някоя от вас пила ли е дуфастон в толкова ранен етап от бременността както съм аз с пет дена закъснение,по каква схема и имала ли е някакви оплаквания за да го пие?

# 1
  • Мнения: 233
Защо пък да е рано за ехограф?На мен със същото закъснение ме прегледаха,за да се види дали ембриона е в матката.Иначе имах леки проблеми в началото на бременноста,но ми изписваха утрогестан и но-шпа.И съответно при прокървяванията пак ме гледаха на ехограф,за да се види дали е жив ембриона и дали няма отлепяне.И все пак ми е странно да не ти каже конкретно дали да го пиеш или не.Бих потърсила второ мнение :/

# 2
  • Мнения: 276
При инвитро забременяването се пие дуфастон от самото начало, така че не мисля да има проблем.

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Класически е раноза ехограф, освен ако овулацията не е ранна.

Мисля, че се пие при риск от помятане/незадържане на плода и че се изписва при установяване на бременност и риск /едновременно/. В скрит текст слагам евентуален риск от пиене. Ако си притеснителна, хич не го чети обаче, а директно на друг гинеколог за да прецени той дали и какво да пиеш. Както и схемата. Успех!

Скрит текст:
Позната пи /след това пометна въпреки това/ и имаше съмнение, че ако не е била пила, е нямало да има нужда от почистване.  

# 4
  • Мнения: 2 532
Леки болки в първите месеци са често срещани(аз ги имах и с тази, и с предната бременност). Иначе прокървяване около датата, на която трябва да ти дойде също е възможно. Аз така разбрах, че съм бременна този път. В деня, когато трябваше да ми дойде, имах леко прицапване само, а на следващия - нищо. Не са ме карали да пия нищо по този случай.

Общи условия

Активация на акаунт