Фиброаденом/киста на гърдата

  • 10 192
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте мами ,
имам един въпрос:
имал ли е някой фиброаденом ?
Август месец ме болеше много едната гърда и беше след мензис ,и напипах бучка , колкото грахово зърно .
Още на следващия ден отидох на лекар , при Вълев , но не ми хареса как ме ,,претупа''.
Каза ми , че е доброкачествено , но аз исках и преглед с ултразвук!
След 1 седмица чрез моя позната, посетих Б.Павлов/херург/ ,изпратиме при Велчовска и се оказа киста и възпалена млечна жлеза. Декември месец ходих пак и след негова препоръка ,и кистата нито си увеличава убема,нито се смалява, но открих още една подмишницата.
Февруари или март трябва да ходя да ми вземат биопсия.
На някой правили ли са му биопсия?
Ще се радвам , ако някой опише какво точно се прави Simple Smile
Забравих да спомена , че все още ме боли и вече не се търпи. Не е много силна , но все пак  #Crazy

Последна редакция: вт, 19 яну 2016, 13:45 от Цветелина Ангелова

# 1
  • Мнения: 250
Здравей, аз имам операция за махане на фиброаденом. Биопсия обаче не са ми правили, то и на ехограф не са ме гледали. Това беше преди 9г. Иначе моето топче порасна бързо - за два месеца стана колкото малък орех, не ме болеше, но ме дразнеше. Сега докато кърмех задържаш мляко, мислех че е фиброаденом, но е изчистих се напълно. На последните прегледи правих ехограф и консултации, знам че фиброаденомите са доброкачествени и ако не растат може и да не се пипат, а също ако са под 2см диаметър не ги махат изобщо, но това са казали лекарите при които съм била Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 919
На някой правили ли са му биопсия?
Ще се радвам , ако някой опише какво точно се прави Simple Smile
Кистата се пълни с течност. На мен ми изтеглиха течността със спринцовка, беше повърхностна и въпросната течност се праща за изследване.

# 3
# 4
  • Мнения: 11

 galia_mi Кистата се пълни с течност. На мен ми изтеглиха течността със спринцовка,

Това болезнено ли е, и къде са ви го правили / дали е във Враца / ?

# 5
  • Мнения: 1 919
Все едно ви слагат инжекция, но вместо да се вкарва нещо се изкарва навън, но това е само ако кистата е повърхностна и може да се достигне  с иглата.
На жената на колега са й направили много малък разрез и през него са достигнали кистата, ама там не знам подробности.
Направиха ми го в Ракова болница в София, там резултатите от биопсията излизат най-бързо.

# 6
  • Мнения: 11
Благодаря ви момичета Simple Smile
Аз си представях какви ли не неща :* Кистата ми е по - навътре,така че май ще е с разрес Simple Smile . Ще пиша като ми го направят,защото трябва да е края на февруари,началото на март.

# 7
  • Мнения: 250
фиброаденома е доброкачествен тумор, капсулована тъкан и няма течност, киста ли имаш или фиброаденом?

# 8
  • Мнения: 11
Здравей Ива К. ходих при двама лекари и единия каза фиброаденом,а другия каза киста !
Аз си мисля , че е киста.За това ще ходя за трето мнение , но се чудя при кого .

# 9
  • Мнения: 250
с ехограф няма как да се сбъркат!

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте скъпи  дами !
това е първата ми публикация във форума,но тъй като и аз си направих  процедура  с новия ултразвук  апарат на ХАЙФУ  реших да споделя впечатленията си и дано те бъдат полезни на някого.Накратко моето състояние  - не знам от кога имам фиброаденом ,през 2013г.на преглед се разбра , че е 10 мм .Доктора ,който ми го откри каза , че трябва  да се отстрани ,но аз реших да потърся и второ мнение.Тъй като имам заболяване на щитовидната жлеза ,споделих за фиброаденома с моя ендокринолог - Проф. Пандев и той ми препоръча ХАЙФУ Св.Марина - Плевен.Запазих си час ,направиха ми преглед и след това планиране .Това е втория етап преди самата процедура .И така през 2014г. ми направиха процедурата.Самото обработване на фиброаденома беше около 30 мин.Докторите бяха изключително внимателни  и любезни.Слагат ти обща упойка,но пак се усеща.Не точно болка , а нагряване.Сякаш изгаря.Което и всъщност реално прави.След процедурата включват система,за да изчистят упойката от организма.След което можеш да си тръгнеш.После чувстваш лека болка,но не постоянна,просто напомняща и дори мястото беше топло.След това си добре ,но трябва да се пази гърдата , известно време . Гърдата е твърда и като го понатиснеш изпитваш лека болка.Шест месеца след процедурата ходих на контролен преглед и фиброаденома се беше смалил  с  2 - 3 мм.След още щест месеца изобщо не го напипвах и беше почти изчезнал.Сега година след процедурата дори съм родила и кърмеща майка и се чувствам добре - нямам никакви проблеми.
                            С огромна благодарност за професионализма на Д-р  Димитров и целия екип на ХАЙФУ - Център  Света Марина Плевен.
                             Надявам се да съм била полезна.

# 11
  • Мнения: 962
  Peace този метод трябва 100% гаранция че е фа 'нещото" , а момичето в случая има две мнения , ако отиде на трето може и трето да получи , казвам го от опит , аз така си давам парите и един каже киста , друг ФА  трети разширен канал или стара киста и т. н ...
мисля да отварям кабинет и да преглеждам ако не е едното ще е другото  Laughing
смея се но не ми се смешно,само като знам колко грешки се допускат и колко кисти и фа излизат друго НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ !

съвета който мога да дам е - раста ли - махаш , не расте ли - следиш !

п.п има друга тема с този проблем но в момента няма как да дам линк , защото съм на работа  Blush и съм влязла във форума не легално  Wink

всичко добро ПОСЛЕ ПИШИ ... и успех  Flutter !

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 14:02 от svetlinar

# 12
  • Мнения: 11
Момичета ,
обаче незнам дали има нещо общо , но от 3 месеца мензиса не ми е редовен .
Ноември - 19
Декември - 7/13 дена по-рано/
Януари на 2 и после на 26 .
За три месеца четири пъти, като преди това винаги е било нормално на разтоянието е било от 24 - 25 дена newsm78
Чакам с нетърпение да стане матр месец да видя какво ще каже доктора

# 13
  • Мнения: 962
само да вметна линк и към другата тема ( както обещах )
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=875419.75

за да си помагаме с мнения

Общи условия

Активация на акаунт