Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля ви кажете ми какво е това нещо - от вчера ми тече нещо от гърдите, нещо прозрачно. Аз направо се стреснах. Това ли е коластрата и не е ли рано за нея?
Споделете как беше с вас. Благодаря ви!
Цитирай

Barcelona, Spain

Сигурно е така, не се притеснявай.
От 4-тия месец имах коластра при всяка бременност.
Само че не течеше, по скоро сълзеше.
Цитирай

Да, то не е точно да тече, защото не е толкова обилно. Аз се притесних да не би нещо хормоните ми пак да прескачат.
Цитирай

На небето

Не се притеснявай. Някой жени им протича коластрата още от 1 месец. Не е нищо неубичайно. На мен лично още не ми е протекла а съм 6 месец. Някой мами им протича едва след като родят. Много е индивидуално така че не се бой. Коластра е.
Цитирай

София

Всичко е наред - коластра е. На мен не ми е текла, докато бях бременна, а чак след раждането. Но съм чувала, че е нормално много по-отрано да тръгне.
Вече си осигурила първата храна за бебо Very Happy !
Цитирай

4естито  Very Happy коластра е Very Happy  и при мен беще така.Леко бременеене  Very Happy
Цитирай

Варна

Явно е коластра, няма какво друго да е. Аз също не знаех, че може да се появи преди появата на бебчо, но при мен от 5-ия месец отвреме на време се отделя известно количество. Татито нещо много е доволен и само се чуди как да масажира "манджата на бебо"  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

България, Стара Загора

Здравей,Sunny,
чудесно е че зададе този въпрос.И мен ме вълнуваше, защото забелязах засъхнали прозрачни люспички по зърната на бюста си от няколко седмици. Няма нищо написано в книгите които чета, но предположих, че е от хормоните и че явно се подготвям за бебето. Но, че  това е коластрата не ми хрумна Smile)
Мерси дами, вече ще й се радвам.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Засъхналата коластра отмивайте само с вода. Зърната и ареолите със сапун и прочие измиващи в-ва не ги третирайте, защото нежната кожа може да се изсуши прекомерно, а и им се измива естественият защитен слой.
Също така недейте ги стиска, за да цедите коластра, за да видите има ли, или няма. Може да травмирате сърната неволно. Като му дойде времето, ще има коластра и мляко по реда си.  Very Happy
Цитирай

София, кв. Редута

vsi4ko ti e nared kakto i drugite sa pisali kapva si malko ot vreme na vrem prez bremennostta Smile uspex
Цитирай

в края на града

Коластра е и при мен течеше от 18-19г.с. и така до края, беше на периоди, не постоянно. Понякога даже беше доста и ми цапаше ношница например, затова в сутиена си слагах от подплънките за кърмачки, но ако е само леко сълзене - няма нужда, не се притеснявай! Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.