Атопичен Дерматит

  • 14 719
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 30 124
В кой град си? За съжаление ние лекувахме АД във Варна и в Сф не мога да препоръчам добър дерматолог от личен опит.

АД е така. Затихва и после пак се възпламенява. При нас започнаха да се появяват пъпки и по крачетата, затова стопирахме с "Фенистил", после започнахме третиране с правен крем и след него купихме медицинска козметика и сега от години нямаме проблем (да чукна на дърво).

Неприятното е, че в началото трябва да се пази диета (аз не ядях шоколад, ядки и т.н.) и да се ползва медицинска козметика до определена възраст + да се маже детето след всяко измиване. Друг е въпросът, че синът ми свикна с тази козметика и ритуал и сега след всяко измиване се маже сам. Simple Smile

Няма какво да се стряскаш. Водиш бебето на дерматолог при първа възможност и започвате лечение. С времето ще забравите дори за проблема.

# 31
  • Мнения: 14
Моята дъщеричка също е с атопичен дерматит. Прояви се на около 1-месечна възраст и с времето, въпреки мазане с какво ли не, продължи да се влошава. Груби, секретиращи петна имаше навсякъде, беше ужасяващо. Ходихме при три дерматолога, мазахме с А-derma, Topicrem, Avene, мехлема на д-р Павлович, Адвантан и още кортикостероиди.... Общо взето колекцията ни беше впечатляваща. Всеки резултат беше временен, а в един момент нищо не действаше, освен кортикостероидни кремове, но си казах, че няма да й слагам повече тези гадости. В крайна сметка се обърнах към хомеопат и не съжалявам! Винаги ще съм благодарна на тази жена, че ни помогна. Резултатът дойде постепенно, към днешна дата понякога пак получаваме обриви, но са леки и минават от самосебе си, т.е. организмът на детето успява сам да се справи с алергията. Мажем се само с кокосово масло или зехтин, абсолютно никакви кремове не използваме, за миене използвам само шампоанът на Веледа с невен. Всички кремове изхвърлихме, защото освен да потискат симптомите, друго не вършат. Къпането също разредихме. Разбира се, приемаме и лекарство, което лекарката ни прави.
Още не е ясно, какво предизвиква при нас алергията, смятам че с времето ще го израсте.
Бих искала да питам, при някое от вашите дечица има ли и други симптоми на алергия, освен дерматита?

# 32
  • София
  • Мнения: 30 124
При такава форма на АД, която описваш, с мазане само няма как да стане. Трябва да се приема нещо и през уста. Симптомите на АД не трябва да се подтискат, а да се лекува детето, защото ако до една определена възраст не се вземат адекватни мерки, след това щял живот трябва да се съобразява с проявите на АД.

Отделно е хубаво да се изясни произходът на АД, за да не стане така, че симптомите да затихват и после пак да се появяват и нещата да останат така с години.

След като хомеопатия Ви е помогнала, това е чудесно!

п.с. При сина ми други симптоми на алергия засега не е имало.

# 33
  • Мнения: 14
Искам да попитам мамите на дечица с дерматит, как понесоха ваксината МПР (морбили, паротит и рубеола). Протече ли всичко нормално? Ние отлагаме тази ваксина вече 4 месеца, но скоро ще трябва да я сложим и ме е много страх.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 990
АД се обостря зимата и се облекчава сьс затопляне на времето. Поне при моя син е така. Поради тази причина гледам да го ваксинирам или есента, преди студовете, или от май нататьк.
При него сложихме тази ваксина с огромно закьснение, на 3+, именно заради дерматита. Ваксината е от по-тежките и ако в момента сте в период на обостряне, по-добре отложи още. Аз лично избрах момент, когато кожата беше абсолютно чиста, а това са доста редки периоди.

# 35
  • Мнения: 15
Ако правилно е поставена диагнозата, Елоком няма да помогне. Да не говорим, чеоставам с усещането, че доста дълго го мажете. Това е силен кортикостероид и се използва, когато дерматитът е много обострен и участъците вече са разранени др кръв. Най-важното е да се научиш как да поддържаш кожата, какво да не правиш и много да внимаваш със захранването и препаратите за пране. И с ваксините, особено тази против рубеола и морбили, не знам кога се слага, май около годинката.

Какъв проблем може да предизвика ваксината?

# 36
  • Мнения: 1 602
Здравейте момичета искам да попитам да ли е нормално за АД при всякакво мокрене да се обостря ?
Мия само с вода и след баня не може да спре да се чеше, през деня играе щурее няма признаци на сърбеж и в момента в който я намажа с бебешко мляко почва да я сърби и да се чеше, изпотява се и пак се чеше. С Елоком я мазах и сърбежа спря но петната са там. Купих блалсама на Ла Рош за АД и сърбеж и щом я намажа се чеше като крастава.

Знам , че кожата трябва да се овлажнява при АД , но щом малко се намокри и е нещо страшно.
Има ли петна по кожата които не обичат влага? Какво може да е това?
Водих я на кожен и нищо конкретно не ми каза. "Кожата й била много суха и била предразположена към такива петна".
Снощи я намазах с малко ракия и като чели се успокоиха зачервените зони.
Тази седмица ще ходя при личната да ни даде направление , но до тогава не знам какво да правя.

# 37
  • София
  • Мнения: 30 124
Да, често АД се обостря от мокрене. Елоком кожният лекар ли го изписа? От това, което обясняваш, при вас нещата може и да не се разминат само с мазане. Поискай задължително второ мнение на кожен лекар, трябва да се овладее първо АД и после да се поддържа състоянието със съответната козметика. Колко е голямо детето? С la roche posay lipikar ли мазахте?

Според мен не правете повече експерименти с ракия и козметика, която не е изписана от лекар.

# 38
  • Мнения: 14
Здравейте момичета искам да попитам да ли е нормално за АД при всякакво мокрене да се обостря ?
Мия само с вода и след баня не може да спре да се чеше, през деня играе щурее няма признаци на сърбеж и в момента в който я намажа с бебешко мляко почва да я сърби и да се чеше, изпотява се и пак се чеше. С Елоком я мазах и сърбежа спря но петната са там. Купих блалсама на Ла Рош за АД и сърбеж и щом я намажа се чеше като крастава.

Знам , че кожата трябва да се овлажнява при АД , но щом малко се намокри и е нещо страшно.
Има ли петна по кожата които не обичат влага? Какво може да е това?
Водих я на кожен и нищо конкретно не ми каза. "Кожата й била много суха и била предразположена към такива петна".
Снощи я намазах с малко ракия и като чели се успокоиха зачервените зони.
Тази седмица ще ходя при личната да ни даде направление , но до тогава не знам какво да правя.

Здравейте!
От опита, който имам, мога да кажа, че колкото по-рядко се къпем, толкова по-добре е кожата на детето. Към момента АД е овладяно почти на 100% при нас и вече не забелязвам дразнене от къпане, но преди се засилваха обривите.
Когато бяхме най-зле, спрях всякаква козметика след къпане, мажех само с кокосово масло и така до ден днешен. Лекарката ми беше казала да я мажа или със зехтин или кокосово масло, при нас второто се отразява най-добре. Къпем се бързо, под душа, никакви вани и киснене във водата, а за миене - само шампоанче на Веледа с невен. И така.... резултатите при нас са много добри. Разбира се, всичко е в комбинация и с капки.

Общи условия

Активация на акаунт