Грижи за косата?

  • 6 734
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Момичета,

интересувам се какви грижи полагате за косата си, като се започне от самото миене - колко често я миете, използвате ли маски и балсами, сушенето - прибягвате ли до сешоар всеки път или оставяте косата си да изсъхне просто така, ако използвате сешоар всеки път ли придавате някаква форма на косата си/изправяне с четка, къдрене с дифузер, мачкане с пяна/ или просто я сушите и толкова, минете през това колко често правите някакви специални прически - дали само поради някой специален повод или просто когато имате настроение и стигнете до броя на посещенията при фризьор - дали това е ежедневие за вас или прибягвате до него само, когато имате нужда от подстрижка, боядисвате ли я/каносвате ли я, /, ако да колко често и сами ли го правите. А бе нещо като дневник на грижите, които полагате за косата си!

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 16:38 от Fonti

# 1
  • Мнения: 1 205
Не я боядисвам. Мия 1-2 пъти в седмицата, ползвам балсам и рядко маска. Винаги суша със сешоара понякога позлвам преса (керамична).
Всеки месец ходя на фризьор за връхчетата, не че цъфти но взимам превантивни мерки.
От време на време позлвам и стимуланта за коса на Икаров.

# 2
  • Мнения: 416
Да видим сега - косата си я мия през ден,използвам само нежно-измиващи или бебешки шампоани,маски и балсами не използвам колкото и да ми се иска.Направих остра алергична реакция от професионална боя smile3518 и сега не мога да слагам доста неща на косата си,но пък мога да се похваля с напълно естествена коса(поне докато не започна да побелявам).Моята е доста гъста така че всеки път я изсушавам със сешоар иначе трябва да я чакам да съхне с часове(кофти).На фризьор ходя всеки месец за постригване на връхчетата.Обичам да си правя прически,но не натруфени или официални,а колкото да има разнообразие.Оформям косата докато е влажна само с четка и така...
Установих за себе си,че откакто имам забрана да си третирам косата с бои,маски,пяна и др.такива косата ми стана по-лъскава,по-гладка и косъма вече не се къса newsm10.
Но всичко давам да не се беше случило така и още да съм си брондинка,а не с моя цвят,който е кестеняв - тривиално,нали? Weary

# 3
  • Мнения: 1 708
Мия си косата 2 пъти седмично,като използвам шампоан и балсам за боядисана коса.Боядисвам я 1 път на два месеца при фризьор,защото е доста дълга,а и не бих се наела да се боядисвам сама.Също на толкова я постригвам(само връхчетата).След като си измия косата със шампоан и балсам слагам маска и я оставям поне 5 минути.След това изплаквам.След като леко я подсуша някой път използвам маска без отмиване и я суша само в корените,като лятото въобще не я суша.Взех си сешоар с йонизация и съм страшно доволна.
Еми това е!

# 4
  • Мнения: 1 616
Моята коса е дълга до средата на гърба, с мазни корени и сухи краища. Мия я през ден-два. По пронцип ползвам шампоани и балсами "Wash & go" или "Gliss Kur" - не съм във възторг, но цената им ме устройва. Когато имам възможност, си купувам "Rene Furterer" - това е най-добрата козметика за коса, която съм ползвала. Вчера си купих на промоция шампоана им "Naturia" и много се радвам! За допълнителна грижа веднъж на седмица-две използвам горещо олио за коса - поръчвам си от Орифлейм. Ако нямам, си карам само на балсамчета за коса. Задължително след къпане на подсушената коса нанасям кристали - в резултат краищата ми почти не цъфтят и ходя на фризьор на 3-4 месеца. Когато имам възможност, оставям косата си да изсъхне на стайна температура. Ако ползвам сешоар, задължително навеждам глава надолу и така суша (за повече обем), като насочвам струята само в корените и отдалече. Оставям след това косата да доизсъхне сама. Рядко оформям и краищата със сешоара и кръглата четка.

# 5
  • Мнения: 1 107
Боядисвам я, мия я два пъти в седмицата с шампоан (в зависимост от шампоана - и с балсам), после слагам "Себорал форте" в корените - профилактично, после мажа с гелче за слягане kd ufidjd, оставям я да изсъхне на стайна Т и се надявам (напразно) да не бухне Confused
От време на време слагам маски, но не ми е практика.

# 6
  • Мнения: 5 103
Боядисвам си косата на около 2 месеца, мия я на една седмица само на фризьор, там ми правят и  маска, на сешоар ми я правят после.

# 7
  • Мнения: 765
Това което причинявам на косата си с изрусяването се опитвам да компенсирам по следният начин : миене не повече от 2 пъти седмично само с шампоани с  щадящо действие; задължително маска 1 път седмично : сешуар не повече от 3 пъти в месеца... това е в общи линии всичко  , което правя...

# 8
  • Мнения: 27 524
Много си зависи от типа коса,дали е третирана,с какво и как.

Аз я мия веднъж на седмица,но по-правилно и точно би било веднъж на 5 дни.Боядисвам я на два месеца веднъж.Ползвам шампоан и балсам за суха коса,най-често на Лореал.Маска слагам два пъти месечно.Ползвам и течни кристали,косата ми е адски суха ...от тормоз... Embarassed На фризьор не ходя,един път досега съм отишла.Мъжът ми или сестра ми ми подстригват отзад връхчетата,а аз бритона  Mr. Green Сушоар не ползвам и никога не съм ползвала,поне това мога да й спестя.Маши,ролки,гел и от сорта - също не,карам а ла разплетена дамаджанка или просто на конска опашка.

# 9
  • Мнения: 2 922
Аз си мия косата 2 пъти седмично, веднъж месечно ходя на фризьор, боядисвам всеки месец.
Маски ползвам от време на време.

# 10
  • Мнения: 3 537
Мия косата 2 пъти седмично със Елсев или Шаума за боядисвана коса.
Веднъж седмично слагам маска Миозотис,през другото време балсам същия като шампоана.На фризьор не съм ходила отдавна.

# 11
  • Мнения: 3 861
Откакто съм руса мия с жълтата серия на Лореал, слагам всеки път от маската на Ейвън и накрая слагам балсам пак от тази серия. На фризьор редовно. Бадемово масло чат пат

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Боядисвам се с безамонячна боя горе долу на 3-4 седмици, сама. Мия я през ден. С шампоани и балсами основно за суха, боядисвана коса и за честа употреба. Балсам на всяко миене, маска - през миене. Отделно маски със зехтин /Екстра върджин/ когато имам време. Стоя по няколко часа, според времето и нервите Simple Smileако ми издържат, постоявам по повече, но обикновенно не издържам. Ефекта е много добър. Понякога се мажа и с масла - бадемово, карите.
Маски ползвам само на Лореал профешънъл, и каквито и да купя други винаги се връщам на техните.
Суша задължително със сешоар за изправяне. Преди и след сушенето ползвам флуиди на Лореал профешънъл.
Понякога и пяна за обем в корените.
Подстригвам се на фризьор горе долу веднъж месечно.
Ако имам настроение ходя и на сешоар и ампули.
Два пъти годишно си правя курс за заздравяване на косата с ампули пантесалмина, които добавям и при боядисването.
Чат пат се изправям и с преса.
Общо взето косата ми е в добро състояние, свежа и лъскава, за тренировките които е длъжна да търпи. Мисля ,че това се дължи на професионалните продукти на Лореал.
  bouquet

# 13
  • Варна
  • Мнения: 870
аз я мия 2 пъти във седмицата.Косата ми е на кичури -матиращи.Ходя на фризьор всеки месец.Използвам шампоана на Гарние за истощена коса и  за обем .Маска 1 път седмично на Ейвън Joy Joy

# 14
  • Мнения: 522
Ох аз съм маниячка на тема косата си....
Мия я единствино в неделя, като преди това задължително съм стояла с маска от мас, газ, витамини, яйца,ракия и куп други глупости!След това мажа с кристали и флуид с УВ-филтър.През сезмицата постоянно я пръскам с флуид за разсресване, разни мазила без отмиване/имам такива с тонове в къщи/.Задължително всеки месец ходя на подстригване - тази процедура не я пропускам за нищо на света.Сменям постоянно шампоани и балсами, не използвам една и съща серия, но винаги купувам качествени.Никога не използвам сешоар!Оставям си я сама да си изсъхне...Косата ми е до кръста и е доста гъста.

# 15
  • Мнения: 214
Ох аз съм маниячка на тема косата си....
Мия я единствино в неделя, като преди това задължително съм стояла с маска от мас, газ, витамини, яйца,ракия и куп други глупости!След това мажа с кристали и флуид с УВ-филтър.През сезмицата постоянно я пръскам с флуид за разсресване, разни мазила без отмиване/имам такива с тонове в къщи/.Задължително всеки месец ходя на подстригване - тази процедура не я пропускам за нищо на света.Сменям постоянно шампоани и балсами, не използвам една и съща серия, но винаги купувам качествени.Никога не използвам сешоар!Оставям си я сама да си изсъхне...Косата ми е до кръста и е доста гъста.
smile3503

# 16
  • Мнения: 7 186
Мия я през ден с шампоан за суха, изтощена и боядисвана коса. Слагам готова маска на всяко миене, домашна правя веднъж месечно, ако не ме домързи. Суша я през ден със сешоар, чат- пат правя и почивки и я оставям сама да изсъхне. Слагам течни кристали задължително. Боядисвам я всеки месец. За върхове ходя на фризьор веднъж на 2 месеца горе- долу.

# 17
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Ходя веднъж в седмицата на фризьор (лятото понякога 2 пъти) там ми мие косата и ми я изправя. Много рядко вкъщи да полагам грижи за нея.

# 18
  • Мнения: 200
Аз си мия косата на всеки втори ден, защото страшно бързо ми се омазнява  Sad. Използвам предимно „Head & shoulders” с екстракт от зелен чай или този за руса коса на „Avon”, понеже съм на кичури.
Балсамът е просто задължителен, защото без него няма разресване. Ползвам този, който е за гладка и копринена коса на „Pantene”, установих, че от него ми е най-добре на косата, а като я поизсуша с кърпата нанасям по дължината (без корените) кристали за коса.
Всяка седмица слагам маски, предимно в неделя, като ги редувам. Едната седмица си слагам маската на „Miosotis” с плацента и костен мозък, а другата си правя маска от мас, газ и оцет.
Винаги я суша, като един път я изправям с четка, а друг път я къдря с дифузер или преса, според настроението.
Подстригвам й връхчетата всеки месец, а веднъж на три месеца ходя да си поддържам кичурите. Специални прически си правя само за официални случаи.
Ами това е.  wavey

# 19
  • Мнения: 870
Мия си косата през ден, използвам шампоан Elseve и матиращ на Jalyd. Маска слагам веднъж седмично на Avon от серията Planet Spa. Сега си взех и едно спрейче на Jalyd без отмиване за реструктуриране на косата, ползвам го когато не съм сложила маска за по-лесно разресване. Рядко суша със сешоар. Подстригвам връхчетата на 1-2 месеца. Правя си кичури при фризъорка на 3-4 месеца  Grinning

# 20
  • Мнения: 177
Здравейте момичета bowuu
Споделям и моя опит в грижата за косата
Преди няколко години имах хубава, гъста и дълга коса Grinning.Изведнъж, започна да пада яко. Докато се къпех, всеки път задръствах канала и се налагаше да го отпушвам. За няколко месеца от хубавата ми коса не само че нямаше помен, ами направо като се гледах в огледалото скалпа ми ми се хилеше насреща. Така и не разбрах защо стана така  #Cussing out но се налагаше да направя нещо, ако исках да ми остане поне един косъм, ей така за спомен Rolling Eyes Тогава започнах да си слагам ампулите на Rene Furterer в продължение на 3 месеца. И о чудо #Crazy не само че спря да ми пада косата, но от олисяла маймуна hahaha се превърнах в таралежче. Отвсякъде надничаха миниатюрни косъмчета newsm78 .Продължих с поддържаща терапия т.е. ампули 1 път месечно и наистина пак имах коса. Е така и не стана такава, каквато беше преди да започне да пада, но имам средностатистична коса на която не и личи, че е била в отпуска. Забравих да кажа, че и шампоана който ползвах беше на Rene Furterer - Forticea специално за косопад. На шестия месец след като родих сина си историята се повтори. Пак си купих ампулите и шампоана и сега пак съм като таралежче с коса стърчаща равномерно от къде ли не. Суша я смело всеки път след баня със сушоар (за обем) и имам добре изглеждаща вече коса. Подстригвам я всеки месец за всеки случай да не се изшощи случайно Wink и така.
Ако имате проблем, вярвайте ми това ви е спасението. Вярно трябва да минат 4-5 месеца за да се види резултат но важното е че има шанс  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 936
 Peace за Рене Фуртерер.ДЕБИ и аз бях така преди 3г.сега ползвам тази марка постоянно.и в момента имам 5см.стърчащи"антени" на главата.всяка есен ползвам маслото за косопад с комбинация от 2 вида шампоан

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моята я мия през 2 дена, боядисвам я през 2 месеца , балсам не ползвам, вместо него слагам маска при всяко миене.Шампоана е предимно Елсев, а маската на Миосотис /понякога Гарние/.Ползвам сешоар

# 23
  • Мнения: 214
Ох аз съм маниячка на тема косата си....
Мия я единствино в неделя, като преди това задължително съм стояла с маска от мас, газ, витамини, яйца,ракия и куп други глупости!След това мажа с кристали и флуид с УВ-филтър.През сезмицата постоянно я пръскам с флуид за разсресване, разни мазила без отмиване/имам такива с тонове в къщи/.Задължително всеки месец ходя на подстригване - тази процедура не я пропускам за нищо на света.Сменям постоянно шампоани и балсами, не използвам една и съща серия, но винаги купувам качествени.Никога не използвам сешоар!Оставям си я сама да си изсъхне...Косата ми е до кръста и е доста гъста.
[/i]Деси с предното ти цитиране просто исках да те питам за съставките на таз смес и дали газта не ти оврежда косама  bouquet Embarassed

# 24
  • София
  • Мнения: 1 105
На кичури съм и може да се каже, че е доста суха моята коса. Дълга е, ползвам преса от време на време. Мия я един път в седмицата, ползвам шампоаните на Ейвън. Сега си поръчах маска и балсам+шампоан естествено. Много съм доволна от тях, косата ми не се омазнява изобщо и е доста свежа. На фризьор ходя един път на два месеца за кичурите и връхчетата.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 289
Здравей Деби Wink Би ли споделила каква е цената на тези ампули? А шампоаните им?Мерси Grinning

# 26
  • Мнения: 5 475
Боядисвам се с боя на Лореал  всеки месец, сама,ни и веднъж  на всеки 4-5 месеца при фризьор(косата ми е средно дълга).Мия я 2 пъти седмично. С шампоани и балсами за боядисвана коса . Балсам слагам на всяко миене, маска - понякога. Използвам и ампули за предотвратяване на цъфтежа.
Ползвам само продукти на Лореал профешънъл.И съм много доволна!
Суша се  със сешоар .Подстригвам се на фризьор горе долу веднъж на 2 месеца.
Косата ми е в отлично  състояние, свежа и лъскава,за което редовно зълва ми и свеки се чудят как е възможно. newsm78
 Wink

# 27
Деби, чувала съм за проблем катотвоята. Имам една приятелка живее в Щатите, и имаше коса почти до кръста,многог гъста,но започна да пада много. Тогава тя отиде на консултация при известен фризьор там и й бяха казал, че често се случва когато косат е дълга да се появи подобен проблем,защото косъма става много тежък и просто се изхлъзва от "гнесдото си". Дано си кме разбарала:), но тя реши проблема си като се подстрига на пластове,талка косата й олекна и се гъсти много, а иначе пак изглеждаша дълга.

# 28
  • Мнения: 5 647
Боядисана е на кичури косата ми. От време на време правя маска с бадемово масло и др. подобни.

# 29
  • Мнения: 298
Мия я на два дни  с Елсев за обем, слагам балсам или маската на Миозотис. Един -два пъти в седмицата си правя домашни маски с всичко, което намеря в кухнята  Crazy и почти преди всяко миене, мажа със стимуланта на Икаров и бадемово масло.

# 30
  • Мнения: 2 616
Като чета как се грижите за косите си, жал ми става за моята. Аз я боядисвам всеки месец, обаче нещо побелелите кичури взеха да става повечко та реших да я напарвя "официално" на руси кичури "по- да не си личат белите". Мия я през ден с шампоан за боядисвана коса, сега съм с "Пантен", задължително й слагам маска-докато се доизкъпя, понякога стоя и с бадемо масло в корените преди да я измия, имам флуид за разресване и да заздравяване на "Глис Кур", който й слагам задължително и кристали от време на време. За сметка на това я суша винаги със сешоар и я изправям с преса, защото косата ми е силно чуплива със средна дължина и ако пропуснем сешоара или пресата просто плаша хората, в случая мъжа си удома  #Crazy

# 31
  • София
  • Мнения: 748
Косата ми е дълга, леко чуплива, мазна.
От 1 година се боядисвам в леко по-светъл нюанс от естествения ми кестеняв и така ми се изсуши косата (но не и скалпа, което би ми се понравило доста) че вече се чудя дали си заслужава мазането, защото нямам бели коси за скриване Rolling Eyes
Мия я 2 седмично с какво ли не срещу мазна коса, без особен ефект.
Суша я само леко със сешоар на врата, като объщам глава надолу.
Слагам отскоро стимуланта на Икаров, но не мога още да преценя дали има ефект.
Косата ми не почти цъфти и ходя на фризьор 1 годишно горе-долу.

# 32
  • Мнения: 3 342
Косата ми е дълга, трайно накъдрена/къдря я през две-три години/.
Мия я през 4-5 дни, като задължително при всяко миене използвам маска за коса - в момента от професионалните на Schwarzkopf. Няколко пъти месечно преди миене стоя час-два с маслото на Avon. Никога не я суша със сешоар. След като я измия, използвам някакъв продукт с кератин/в момента този на Биофарма/. Два-три пъти в годината се боядисвам сама с безамонячна боя на L'oreal за повече блясък. Май това е. А, да, от време на време ходя на фризьор, за да ми подрежат връхчетата.

# 33
  • Мнения: 18 542
Мия я веднъж на 2 дни - демек на третия. В момента ми е до раменете. Задължително слагам балсам или маска от готовите като гледам те да са хубави и качествени, а шампоан ползвам какъвто ми попадне. Веднъж седмично (май трябва да зачестя обаче) мажа цялата коса, около час-два преди измиване, с бадемово масло или масло от жожоба. През останалото време веднъж на ден си пръскам хининова вода в корените.
Почти всеки път ползвам сушоар, но в скоро време ще спра, защото косата става по-дълга а и идва лято. Не я изправям, така че спокойно мога да мина и без него. Стилизиращи продукти ползвам рядко, а прически не си правя, защото не се харесвам.
Не се къносвам, защото ми е трудно сама. Боядисвам се само с безамонячни бои.

# 34
  • Мнения: 1 616
И моя милост с две ръце гласува за Рьоне Фюртрер! Това е най-добрата козметика, която косата ми е "виждала"! В момента съм с "Натурия".

Здравей Деби Wink Би ли споделила каква е цената на тези ампули? А шампоаните им?Мерси Grinning
За ампулите не съм се интересувала, но мога да ти кажа шампоанът ми за честа употреба "Натурия" колко струва. Взех го на промоция - тубичка от 300 мл + подарък тубичка от 50 мл от същия шампоан ми излезе 16 лева и някакви стотинки. Но го купих от една аптека в Свищов, в която по принцип са доста тънки цените. Загледах се и в кремовете за коса (слагат се след измиване - някои се изплакват, други не) - струват около 25-26 лева. Дано се включат другите момичета с по-актуална информация за цените в други градове! Simple Smile

# 35
  • Мнения: 174
Боядисвам се веднъж месечно при фризьор. Мия я с шампоан за боядисвава коса, в момента на Клоран+балсам. Маски слагам много рядко.Обикновено домашни-с хума, жълтък, някакъв алкохол и зехтин. Сешоар-често, само пропускам когато не съм на работа.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 289
И моя милост с две ръце гласува за Рьоне Фюртрер! Това е най-добрата козметика, която косата ми е "виждала"! В момента съм с "Натурия".

Здравей Деби Wink Би ли споделила каква е цената на тези ампули? А шампоаните им?Мерси Grinning
За ампулите не съм се интересувала, но мога да ти кажа шампоанът ми за честа употреба "Натурия" колко струва. Взех го на промоция - тубичка от 300 мл + подарък тубичка от 50 мл от същия шампоан ми излезе 16 лева и някакви стотинки. Но го купих от една аптека в Свищов, в която по принцип са доста тънки цените. Загледах се и в кремовете за коса (слагат се след измиване - някои се изплакват, други не) - струват около 25-26 лева. Дано се включат другите момичета с по-актуална информация за цените в други градове! Simple Smile

Благодаря ти Нимфетка  bouquet
Мия косата си 2, максимум 3 пъти в седмицата,с шампоан за мазна коса на Avon, слагам и балсам против накъсване на L'Oreal, маска 1 път в седмицата, с маслина пак на Avon......ами май това е Wink

# 37
  • Мнения: 177
Здравей Деби Wink Би ли споделила каква е цената на тези ампули? А шампоаните им?Мерси Grinning
Привет Haliotis bowuu отговарям със закъснение но от мойта фурийка вкъщи през деня не ми остава време за нета
Цената на ампулите които аз ползвам е между 8 и 9 лв. в зависимост от коя аптека са купени. Т.е. около 30-40 лв на месец първите 3 месеца, след това по 8-9 лв месечно. Ефекта при мен беше очевАден още на 3-4 слагане. Спестих от препарати за отпушване на канали и космодиск от постоянното надничане в канала Party Шегата на страна преди да започна с тези ампули, естествено се постригах, за какво ми бяхя два дръгливи дълги косъма Embarassed пробвах и каква ли не друга козметика.Сега ми е смешно, но тогава се бях видяла в приключение. Нищо не ми помогна докато не започнах с ампулите. Пак казвам според мен, лично моето мнение е, че ако имате проблем това е решението. Както казваха в рекламите "действа" Joy Забравих да кажа как се казват ампулите: RF80 и Complex 5 Шампоана за косопад е 18 лв но си струва bouquet

# 38
  • Мнения: 6 164
Боядисвам я. През ден я мия, понякога слагам Икаров преди това, но често забравям... Мия с шампоан за суха и третирана коса, после слагам балсам за суха и третирана или маска за суха и третирана - което хвана, то и без това от двете резултата е един и същ Rolling Eyes . После течни кристали и задължително оформям прическа със сешоар и четка или преса.
И ходя редовно на фризьор да ми обира крайчетата и оформя.

# 39
  • Мнения: 5 317
На фризьор ходя през около два месеца.Боядисвам се пак през толкова.Мия косата си през 3-4 дена.Маска и балсам използвам на всяко миене,като ги редувам.Използвам редовно преса за коса и по-рядко сешоар.Домашни маски ме мързи да си правя.От време на време я мажа с масло от жожоба и си слагам от стимуланта на Икаров.До скоро използвах и Себорал форте и хининова вода.Клепам косата си с вакса,пяна,гел,кристали за коса.

Общи условия

Активация на акаунт