Грижи за косата?

  • 6 736
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 616
Като чета как се грижите за косите си, жал ми става за моята. Аз я боядисвам всеки месец, обаче нещо побелелите кичури взеха да става повечко та реших да я напарвя "официално" на руси кичури "по- да не си личат белите". Мия я през ден с шампоан за боядисвана коса, сега съм с "Пантен", задължително й слагам маска-докато се доизкъпя, понякога стоя и с бадемо масло в корените преди да я измия, имам флуид за разресване и да заздравяване на "Глис Кур", който й слагам задължително и кристали от време на време. За сметка на това я суша винаги със сешоар и я изправям с преса, защото косата ми е силно чуплива със средна дължина и ако пропуснем сешоара или пресата просто плаша хората, в случая мъжа си удома  #Crazy

# 31
  • София
  • Мнения: 749
Косата ми е дълга, леко чуплива, мазна.
От 1 година се боядисвам в леко по-светъл нюанс от естествения ми кестеняв и така ми се изсуши косата (но не и скалпа, което би ми се понравило доста) че вече се чудя дали си заслужава мазането, защото нямам бели коси за скриване Rolling Eyes
Мия я 2 седмично с какво ли не срещу мазна коса, без особен ефект.
Суша я само леко със сешоар на врата, като объщам глава надолу.
Слагам отскоро стимуланта на Икаров, но не мога още да преценя дали има ефект.
Косата ми не почти цъфти и ходя на фризьор 1 годишно горе-долу.

# 32
  • Мнения: 3 342
Косата ми е дълга, трайно накъдрена/къдря я през две-три години/.
Мия я през 4-5 дни, като задължително при всяко миене използвам маска за коса - в момента от професионалните на Schwarzkopf. Няколко пъти месечно преди миене стоя час-два с маслото на Avon. Никога не я суша със сешоар. След като я измия, използвам някакъв продукт с кератин/в момента този на Биофарма/. Два-три пъти в годината се боядисвам сама с безамонячна боя на L'oreal за повече блясък. Май това е. А, да, от време на време ходя на фризьор, за да ми подрежат връхчетата.

# 33
  • Мнения: 18 542
Мия я веднъж на 2 дни - демек на третия. В момента ми е до раменете. Задължително слагам балсам или маска от готовите като гледам те да са хубави и качествени, а шампоан ползвам какъвто ми попадне. Веднъж седмично (май трябва да зачестя обаче) мажа цялата коса, около час-два преди измиване, с бадемово масло или масло от жожоба. През останалото време веднъж на ден си пръскам хининова вода в корените.
Почти всеки път ползвам сушоар, но в скоро време ще спра, защото косата става по-дълга а и идва лято. Не я изправям, така че спокойно мога да мина и без него. Стилизиращи продукти ползвам рядко, а прически не си правя, защото не се харесвам.
Не се къносвам, защото ми е трудно сама. Боядисвам се само с безамонячни бои.

# 34
  • Мнения: 1 616
И моя милост с две ръце гласува за Рьоне Фюртрер! Това е най-добрата козметика, която косата ми е "виждала"! В момента съм с "Натурия".

Здравей Деби Wink Би ли споделила каква е цената на тези ампули? А шампоаните им?Мерси Grinning
За ампулите не съм се интересувала, но мога да ти кажа шампоанът ми за честа употреба "Натурия" колко струва. Взех го на промоция - тубичка от 300 мл + подарък тубичка от 50 мл от същия шампоан ми излезе 16 лева и някакви стотинки. Но го купих от една аптека в Свищов, в която по принцип са доста тънки цените. Загледах се и в кремовете за коса (слагат се след измиване - някои се изплакват, други не) - струват около 25-26 лева. Дано се включат другите момичета с по-актуална информация за цените в други градове! Simple Smile

# 35
  • Мнения: 174
Боядисвам се веднъж месечно при фризьор. Мия я с шампоан за боядисвава коса, в момента на Клоран+балсам. Маски слагам много рядко.Обикновено домашни-с хума, жълтък, някакъв алкохол и зехтин. Сешоар-често, само пропускам когато не съм на работа.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 289
И моя милост с две ръце гласува за Рьоне Фюртрер! Това е най-добрата козметика, която косата ми е "виждала"! В момента съм с "Натурия".

Здравей Деби Wink Би ли споделила каква е цената на тези ампули? А шампоаните им?Мерси Grinning
За ампулите не съм се интересувала, но мога да ти кажа шампоанът ми за честа употреба "Натурия" колко струва. Взех го на промоция - тубичка от 300 мл + подарък тубичка от 50 мл от същия шампоан ми излезе 16 лева и някакви стотинки. Но го купих от една аптека в Свищов, в която по принцип са доста тънки цените. Загледах се и в кремовете за коса (слагат се след измиване - някои се изплакват, други не) - струват около 25-26 лева. Дано се включат другите момичета с по-актуална информация за цените в други градове! Simple Smile

Благодаря ти Нимфетка  bouquet
Мия косата си 2, максимум 3 пъти в седмицата,с шампоан за мазна коса на Avon, слагам и балсам против накъсване на L'Oreal, маска 1 път в седмицата, с маслина пак на Avon......ами май това е Wink

# 37
  • Мнения: 177
Здравей Деби Wink Би ли споделила каква е цената на тези ампули? А шампоаните им?Мерси Grinning
Привет Haliotis bowuu отговарям със закъснение но от мойта фурийка вкъщи през деня не ми остава време за нета
Цената на ампулите които аз ползвам е между 8 и 9 лв. в зависимост от коя аптека са купени. Т.е. около 30-40 лв на месец първите 3 месеца, след това по 8-9 лв месечно. Ефекта при мен беше очевАден още на 3-4 слагане. Спестих от препарати за отпушване на канали и космодиск от постоянното надничане в канала Party Шегата на страна преди да започна с тези ампули, естествено се постригах, за какво ми бяхя два дръгливи дълги косъма Embarassed пробвах и каква ли не друга козметика.Сега ми е смешно, но тогава се бях видяла в приключение. Нищо не ми помогна докато не започнах с ампулите. Пак казвам според мен, лично моето мнение е, че ако имате проблем това е решението. Както казваха в рекламите "действа" Joy Забравих да кажа как се казват ампулите: RF80 и Complex 5 Шампоана за косопад е 18 лв но си струва bouquet

# 38
  • Мнения: 6 164
Боядисвам я. През ден я мия, понякога слагам Икаров преди това, но често забравям... Мия с шампоан за суха и третирана коса, после слагам балсам за суха и третирана или маска за суха и третирана - което хвана, то и без това от двете резултата е един и същ Rolling Eyes . После течни кристали и задължително оформям прическа със сешоар и четка или преса.
И ходя редовно на фризьор да ми обира крайчетата и оформя.

# 39
  • Мнения: 5 317
На фризьор ходя през около два месеца.Боядисвам се пак през толкова.Мия косата си през 3-4 дена.Маска и балсам използвам на всяко миене,като ги редувам.Използвам редовно преса за коса и по-рядко сешоар.Домашни маски ме мързи да си правя.От време на време я мажа с масло от жожоба и си слагам от стимуланта на Икаров.До скоро използвах и Себорал форте и хининова вода.Клепам косата си с вакса,пяна,гел,кристали за коса.

Общи условия

Активация на акаунт