килограми

  • 1 849
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
здравейте,
интересува ме колко килограми се свалят при раждането.сега съм в средата на деветия месец и съм напълняла с 14 килограма.
и да ми препоръчате някоя полезна книга за гледането и храненето на детето. :  bouquet 

# 1
  • Мнения: 2 171
Ами аз лично свалих около 7 кг в родилния дом, като бебо беше 3.900 кг. За храненето не мога да ти препоръчам книга, а за отглеждането, аз лично чета Д-р Спок и, разбира се, форумите в БГ-Мамма. Леко раждане.

# 2
  • Мнения: 382
И аз 7.  Бебо се роди 3.450. След първото раждане се прибрах в къщи -10...

# 3
  • Мнения: 1 489
Всеки сваля различни килограми.Някои по 5,други по 10.Имам една позната,която като излезна от болницата беше по-слаба от колкото преди да роди.Всичко е много индивидуално.
А за книгата аз чета на д-р Спок.
Леко и безпроблемно раждане.

# 4
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
и аз качих 14.родих беба 3.800 и излезнах от родилния дом с 10кг.по лека.сега имам още 2 но не се и тормозя да ги свалч защото мъглето ме харесва така Laughing

# 5
  • Мнения: 2 220
Качих 20, от болницата си тръгнах с -12 от тях. Но бях секцио и първите дни не даваха да се яде, а  беше около 40 градуса, така че изобщо не ми беше до храна.
За гледането и храненето на бебето, разчитам само на нета. Има невероятно количество информация, а и най-ценното - личен опит.

# 6
  • Мнения: 670
Това което се сваля като килограми веднага след раждането е теглото на бебето, околоплодните води, теглото на плацентата. Самата матка също е с увеличено тегло, но тя се свива за 2- 3 седмици.  Така, че приблизително като се прибереш с бебо в къщи, ще си с приблизително 5- 7 кг по-лека. Също така подутите ръце и крака ще са само спомен и ще изглеждаш по-слаба.

# 7
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Аз свалих 10 кг при раждането. Леко раждане  Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Много е индивидуално свалянето на килограми при раждането.Зависи колко ще се роди бебето, колко води имаш, има и плацента и т.н.
Аз свалих 10, но с първото само 5  Tired
А за книга:
Новоиздадената книга на Др.Спок  Hug

# 9
  • Русе
  • Мнения: 611
А аз не свалих нито един родх детето 3кг. ,но от болницата излязох точно колкото влязох.

# 10
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз качих прибременноста 30кг. Sick,при изписването бях свалила 12кг.,но всичко е строго индивидуално Peace.
Книгата,която мога да ти препоръчам е "Какво те чака през първата година на детето",автори са Арлийн Айзенберг,Хайди Мъркоф и Санди Хатауей,на мен ми помагаше доста,голяма и изчерпателна е.

# 11
  • Мнения: 532
Бях качила 20 килограма,а от болницата излязох с 6 по-малко,като бебето се роди 3,500кг.Още първата седмица свалих 4 (та общо станаха 10кг) и от тогава нищичко, вече 3-4 месеца Cry
Но ти с твоите 14 си си супер,щото считай,че половината ще изчезнат до 2 седмици след раждането според мен.
Леко раждане и малък сладък бебо Grinning

# 12
  • Мнения: 723
Аз качих общо 17,а на излизане от родилния бях свалила само 5 Sad,а докато кърмех не свалих нищо...Чак като спрях възстанових теглото от преди бременноста.
Четях и Спок и Лоранс Перну (бяха ми я препоръчали от курса за бременни),но най-много ми помагаше един старичък учебник по детски болести...Тогава за съжаление още нямахме нет в къщи....

# 13
  • Мнения: 1 288

Книгата,която мога да ти препоръчам е "Какво те чака през първата година на детето",автори са Арлийн Айзенберг,Хайди Мъркоф и Санди Хатауей,на мен ми помагаше доста,голяма и изчерпателна е.

качих 11кг, а от болницата си излязох -5. в момента вече съм на старите си кг и даже си влязох в дънките с ниска талия от преди да забременея.
пожелавам ти леко раждане!   bouquet

# 14
  • Мнения: 5 241
Свалих само 6 кг в болницата, от 17 качени през бременността Rolling Eyes
Леко раждане  Peace

Общи условия

Активация на акаунт