Подстригване на бебето

  • 7 182
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мами Simple Smile Подстригвали ли сте косичката на малките бебоци преди първата им годинка ?

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 12:31 от Mamma

# 1
  • Мнения: 46 484
Каква е разликата преди или след? Подстрижи, когато искаш...

# 2
  • Мнения: 874
Има суеверие, че не трябва да се подстригва преди 1г Grinning Аз ужасих някои суеверни роднини, като го подстригах на 8-9м Grinning

# 3
  • Мнения: 8 928
С какво се променя косата на детето точно в деня на първия му рожден ден?  Laughing Mr. Green

# 4
  • Мнения: 471
Да , на 7 - 8 м. беше , само ми казаха да видя кога е новина по календара Wink

# 5
  • Мнения: 10 874
Подстригах бретона на дъщеря ми, когато беше на 10 месеца.

# 6
  • Мнения: 2
Казват, че "уж" попът трябва първи да подстриже малко от косата на детето Wink затова питам дали някой го е спазвал Wink

# 7
  • Мнения: 471
Казват, че "уж" попът трябва първи да подстриже малко от косата на детето Wink затова питам дали някой го е спазвал Wink

Чак първи не .. Аз въпреки това преди кръщенето я подстригах 0 номер  Wink , бях забравила ,че попа трябва да я подстриже малко , но той си намери няколко стърчащи косъма  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 39 741
Казват, че "уж" попът трябва първи да подстриже малко от косата на детето Wink затова питам дали някой го е спазвал Wink
Това и аз го чувам за 1ви път. Преди кръщенето сина ми беше подстригван няколко пъти. Кръстихме го на 1,3г.
Щерката я кръстихме голяма. Ако трябваше да чакам попа... Simple Smile

# 9
  • Мнения: 10 316
Дъщеря ми е на 4г. почти. Не съм я подстигвала досега.
Кръстена е на 3м. - тогава имаше само мъхче, попът си птряза нещо си символично Simple Smile

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
И аз подстригах щерка си на 6 месеца .Бретона и влизаше в очите нямаше как.Значи по тази логика бретона влиза в очите не влиза аз трябва да чакам попа  Grinning нали в кръга на шегата не искам да засегна някой.Прекалено много суеверия имаме Simple Smile Simple Smile

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 994
Аз не съм го подстигвала, но тя косата му не растеше много бързо.Наистина първо попът му рязна от косата,когато беше на 1 годинка и го кръстихме.На мен много ми харесваха бебешките му къдрички, но след като го подригахме те повече никога не пораснаха.Сега го стижем като тръгнем за морето 1 или 2 номер,за да не седи с мокра коса, а през останалото време само бритона режем да не му влиза в очите.Преди коледа човека реши да се подстиже сам и последствията са че сега е с крив бритон,защото за да се оправи трябваше да се обръсне, а аз не дадох.Моя приятелка през месец два подстигваше сина си, защото много бързо му растеше косата.

# 12
  • Мнения: 144
На 3 месеца го подстригах, но кел файда... сега е на 5 и за 2 месеца толкова му е оредяла косата, направо е плешив на места (а имаше много като се роди) Grinning И даже се е изрусил.. бебешката коса много се променя, както казах резнах го да не му стърчи толкова тя пак порасна за нула време! Прецени сама, аз разбира се му запазих първата косичка (така било хубаво, то нали за това казват, че попа реже и трябва да му я запазиш, защото е първата отрязана) Суеверия, колкото искаш, но ти избираш на кои да вярваш

# 13
  • Мнения: 2 046
Моят син се роди с много коса . На около 4 месеца бретона вече му влизаше в очите - нямаше как да му вържа шноличка Mr. Green и се наложи да му го отрежа. Сега е на 5,5 месеца и май скоро пак ще трябва да го подрязвам #Crazy. Не  съм знаела, че има такива суеверия , но дори и да знаех , не мисля че имам особен избор.

# 14
  • Мнения: 1 412
Моята дъщеря е на почти 2 години с много хубава коса, оформени къдрици, но срещам проблем с изпотяването. Вечер, като е сложа да спи врата и е мокър и косата. Кажете ми как да я подстрижа, не искам да прилича на момче:(само да кажа, че не е от материята на дрехите

Общи условия

Активация на акаунт