как сте с яденето след годинка?

  • 1 307
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Мами, кажете хранят ли се децата ви нормално или са злояди?Ние яхапваме по 10тина хапки с много смешки палячовщини.Побърквам се вече.Давайте съвети.

# 1
  • софия
  • Мнения: 757
Ицо си хапва всичко от кухнята...нямаме проблем с храненето.На обед си изяжда основното ястие,следобед-кремчето ,а за вечеря-супата.
Някои майки със злояди деца могат да ти дадат съвети...успех

# 2
  • Мнения: 3 861
Ами добре сме си. Калоян си хапва, единствено отказва, когато е болен.

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Незнам как различава яденето още докато са затворени бурканчетата от кухнята, но някои неща не иска и да ги помирише. Случва се да не иска да яде и баба й  се прави на маймуна, добре че имаме голяма тераса. Има и дни в които не и стига яденето от кухнята и си дояжда с нашата храна.

# 4
  • Мнения: 4 187
 И аз и Рая сме на ТИ с храната  Mr. Green ! От както бабите я гледат , тън - мън няма  Flutter.

# 5
  • Мнения: 168
До година и половина ядеше на мама супите, но сега, на 3г. предпочита сухоежбина. Отказва ястия, предложени с лъжица. smile3515

# 6
  • Мнения: 8 917
Слава Богу, хапва си много добре Hug

# 7
  • Мнения: X
Към годинка и 2-3 месеца Бобо стана страшно злояд. Това беше период, в който пюретата вече му бяха омръзнали, а още не можеше да се справя с обща храна. Отказваше ми всичко поднсено с лъжица, не ядеше никакви зеленчуци, караше само на мляко, сирене, месо, хляб, бисквитки, ябълки. Бях го оставила да се храни сам - с каквото и колкото поиска. Уж така било правилно.
Да, но на една консултация педиатърката здраво ми се накара за храненето - детето не беше наддало нито грам за последните 3 месеца, порастнал само с  1 см, леко анемичен...Отказа да ни сложи поредната ваксина...Здраво се стреснахме и с татито се захванахме серизно с храненето.
Първите няколко дена беше мъка - уговорки, сърдене, занимавки...Но все пак успявахме да го нахраним добре и със здравословна храна. После - явно човека разбра какво се иска от него, а и апетита нали идва с яденето...та Бобо започна да се храни по-човешки, започна да яде и по-разнообразна храна. Разбира се, все още има неща, които ми отказва (предимно зеленчукови манжички), но гледам да ги пробутвам с нещо любимо и така...Засега се справяме. От детската градина (ходи 2 дена в седмицата) също го хвалят че се храни много добре, имал голям апетит.

# 8
  • Мнения: 1 629
Яде всичко, нямам оплаквания. Храна отказва само ако е болен или превъзбуден, но после наваксва. Налита на хляб и тестяно по всяко време извън основните хранения.

# 9
  • Мнения: 135
До година и половина ядеше на мама супите, но сега, на 3г. предпочита сухоежбина. Отказва ястия, предложени с лъжица. smile3515
и ние сме същите.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
И моя Борис е така Close Доскоро си ядеше супите от детската кухня , но някой трябваше да се прави на маймуна и да го занимава с нещо. В момента отказва всичко, което е в паница и лъжица (без нес куик и кремчета, но само домашни) . Досега поне ядеше филийки със сирене,кашкавал или шунка. Но от 2-3 дена има нов номер - сяда , отваря уста, но това , което му попадне в устата го дъвче известно време и после го изплюва. И млякото си спря да пие.
Просто вече съм в чудо Cry Cry Номера "като е гладен ще яде" не става. Само сладко не отказва, но пък не може така  Twisted Evil
Не знам какво да правя, страх ме е да не го повредим нещо  като яде толкова малко и то предимно сухоежбина, и тук-там някои сладкиш. 

# 11
  • Мнения: 418
Първо беше трудно с циркова програма и песни и танци на народите успявах да я нахраня . Сега вече ми е невъзможно , защото не е твърдо не . Аз съм много притеснена , а тя в момента болна . Като се оправим ще видим има ли "светлина в тунела ". Но това с неяденето е вече цял месец и аз съм мнооого притеснена  Tired. Приемам всякакви съвети по въпроса за повишаване на апетита .

# 12
  • Мнения: 3 042
Преди синът ми да стане на годинка за яденето мога да кажа - това  smile3511.
 smile3501След годинката започна да си хапва доста добре. Даже прояде храната непасирана. Вярно, че докато яде трябва все да му давам нещо да се занимава, но пък съм доволна, че каквото му дам си го изяжда Peace.

# 13
  • Мнения: 7 430
Пу - пу всичко си хапва моето пате и не ми е никак злояд  Wink  Praynig
По между храненията си хапва и разни глезотийки и после си обядва или вечеря без проблем Peace

Пожелавам ви скоро и при вас да е така Peace

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
До преди месец имах голям проблем с храненето му.Моя манджа не искаше да близне.Ядеше само тези на Хип, които се водят за след 1.5г.Изкупих всички подправки от магазина за да ги сготвя подобни на Хип, обаче без резултат.Накрая намерих кетчуп за бебета, т.е. за деца след 1г.Това ми беше спасението.като му сготвех, слагах малко кетчуп и той изяждаше всичко.Постепенно намалявах кетчупа и сега си хапва всичко без кетчуп.

Общи условия

Активация на акаунт