Открита ел. инсталация в апартамент

  • 5 075
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 534
Вие сте сменили предпазители, а vl ви говори за гнезда. А дали не ви е проблемът в таблото?

# 16
  • Мнения: 4 500
В четвъртък ще сменяме таблото. Забелязахме, че когато не пускаме определен уред, няма проблем. Става дума да конвектор с мощност 2,2 киловата. Може и самият уред да прави късо, знам ли....

# 17
  • Мнения: 2 480
P=U.I, I=P/U

P-мощност

U-напрежение(220волта)

I-ток-бушони

Какафонията, която сте допуснали е голяма и май непременно трябва да потърсите грамотен ел.техник(а не полуграмотен). Недопустимо е да се получи стопяване в кутиите!

Гнездата на бушоните и бушоните в тях са точно на таблото! Дали ще се сменя цялото или само те е въпрос на вкус. Аз ги сменям поотделно, а не цялото табло. Може би така излиза и по-евтино.

# 18
  • Мнения: 2 480
Да използвам темата и за моето питане - в нашата къща ел.инсталацията няма схема, т.е. кое къде минава по стените за нас е загадка  Mr. Green Има ли някакъв начин без къртене това да се види (зная, че има някакви уреди, но доколко са прецизни....) А и съвети за подобен уред, който открива кабелите в стените да ми дадете, нещо качествено, което ще ми свърши работа? За сега нямам проблем конкретен, но се притеснявам да не зная къде са ми кабелите, преди 2 години майсторът като монтираше климатика уцели един такъв, за малко голяма беля да стане.

Ако се намери някакъв план на жилището, може би......Енергоснабдяване разполага с такива уреди, но са скъпи. Не зная дали те или някой друг извършва подобни услуги. С тяхна помощ откриват къде точно е прекъснал проводникът и копаят точно там. Иначе в интернет може и да се намерят някакви любителски схемички на такива ел. у-ва, но кой ще ги реализира?

# 19
  • Мнения: 75
Да използвам темата и за моето питане - в нашата къща ел.инсталацията няма схема, т.е. кое къде минава по стените за нас е загадка  Mr. Green Има ли някакъв начин без къртене това да се види (зная, че има някакви уреди, но доколко са прецизни....) А и съвети за подобен уред, който открива кабелите в стените да ми дадете, нещо качествено, което ще ми свърши работа? За сега нямам проблем конкретен, но се притеснявам да не зная къде са ми кабелите, преди 2 години майсторът като монтираше климатика уцели един такъв, за малко голяма беля да стане.


Милитана, кабелите в стените се откриват със специален уред, обърнете се към специализирана фирма, която разполага с такъв. Не е сложно, но уредът е скъп и не всеки, който се занимава с електро, го има. Съществуват и евтини варианти, но не дотам надеждни, за да си струва да инвестирате в тях. Моят съвет е, потърсете компетентен човек- ще намери кабелите на инсталацията и ще ви ги разчертае по стените, после ако няма да променяте, снимайте всяка стена, така ще избегнете бъдещи проблеми при пробиване.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 742
А контактите панелни ли са.

# 21
  • Мнения: 4 500
У дома сменихме таблото - май от там ще да е бил проблема, сега нещата са ок. ММ и един техник откриха и кутия в кухнята зад хладилника и там всичко беше нагоряло. За открита инсталация ще се наложи, но не в целият апартамент.

# 22
  • Мнения: 2 480
Ако изолациите не са повредени и като резултат от това не горят бушоните, не би трябвало да ви се налага открита инсталация.

Общи условия

Активация на акаунт