Висше образование в Дания

  • 60 923
  • 235
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 873
Здравейте на всички!!! Спешно се нуждая от съвет или мнение-както искате така го наречете  ThinkingSimple Smile Синът ми трябва да направи избор между кампусите на VIA в Хорсенс и Олбугр......И двамата се ровим из нета но не мога да намеря мнения-за...против....съвет от вече препатили...  newsm78:-) Дали да избере по-големия град ил по-малкият....Дайте мнение, подайте рамо със съвет ...Simple Smile Praynig Praynig Praynig
Зависи за каква специалност кандидатства.
Имам познато момче, учи в момента Mechanical engineering   във VIA University College,  Campus Horsens. Точно в момента обаче е за един семестър в Сидни, Австралия. Много е доволен от обучението си. Доколкото знам,не е имал проблем нито с общежитието, нито с адаптацията. Малък град - по-малки наеми. Не е за подценяване.
Дъщеря ми учи  Service, Hospitality and Tourism Management в Копенхаген. Определено е предимство големият град- по-големи шансове за работа по специалността, за намиране на стаж. Но цените на квартирите ,както и трудното им намиране са важни фактори.
Вижте в платформата, която дадох на първа страница, свържете се със студенти, учили там и искайте мнение.
Успех!

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Синът ми е в Олбург. Доволен е от всичко, с изключение на времето - постоянно студено, влажно и вятър. Всичко друго е ок и казва, че ако не остане там ще е само и единствено заради времето.

# 92
  • Мнения: 142
Тази зима децата извадиха късмет с "по-топла зима" в Дания отколокото тук в България. В Роскиле само два пъти е валял сняг и то не повече от 1-2 см, който бързо се стопи. Относно малките и големите градове - като че ли, везните при нас клонят към по-малкия град, по-спокойно е, цените са по-нормални, времето за придвижване е по-кратко, но все пак всеки сам избира приоритетите си.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Да, зимата беше като градуси по-топла, но вятърът я прави доста неприятна.
За лятото да не говорим, може би е по-добре в сравнение с нашия пек, но като се върна на 4 юли в Пловдив едни от първите думи му бяха "тази вечер ще спя без парно". При което ние се  Shocked Оказа се ,че при него температурите са до 17 градуса през деня, а вечер стават 8-10. Когато се прибра през август отново си спеше на парно. Имаше няколко топли дни около 20 градуса и после температурите отново паднаха.

# 94
  • Мнения: 101
Някой може ли да ми каже, колко време след като са ви качени документите в системата ви назначиха интервютата? И колко време след тях получихте отговори?

# 95
  • Мнения: 5 873
Дъщеря ми получи първата покана за интервю в средата на април. После в началото на май,  пратиха 3 дати  за да си избере удобно за нея време за интервюто с  университета по първо желание. Първият мейл с условен прием беше в началото на юни.

# 96
  • Мнения: 142
Нашето интервю беше още през март на изложението в х-л Шератон.

# 97
  • Мнения: 101
Благодаря за бързата реакция за отговор  Joy. Взех да се притеснявам- преди седмица ни беше интервюто от ZIBAT, но UCN ...VIA...все още няма нищо... newsm78.Малко взех да се притеснявам, особено като  знам,  че ZIBAT ни е втори избор а първи назначиха интервю! Thinking Thinking Thinking

# 98
  • Мнения: 142
Не искам да те стресирам допълнително, но да споделя, че нашият отговор дойде на 29.06, а срокът за подаване на документи беше 05.07. За една седмица светкавично трябваше да се организираме с преводи, легализации и др.

# 99
  • Мнения: 101
Някой нещо да чул от децата които вече учат там за промените за прием в Дания???? newsm78 Малко е стресиращо това орязване на приема на студенти.....някое дете дали ще чуе нещо от "кухнята"? UCN i VIA  все още не назначават интервюта- на нокти съм от притеснения #Crazy #Crazy #Crazy

# 100
  • Мнения: 5 873
За тези два университета нямам информация, но за Бизнес академията мога да кажа, че няма такова нещо. Даже приканват настоящите студенти да агигират приятели и познати да кандидатстват там.
Все още има време за насрочване на интервюта. Интервюто по скайп на дъщеря  ми беше уточнено в началото, а провеждането му в края на месец май.

# 101
  • Мнения: 101
При някой от таз годишните кандидат студенти да има раздвижване по въпроса с  интервютата от унитата?! newsm78 Вече съвсем се отчаях, че нещо ще се случи там, особено след последните промени при техният прием.....  ThinkingЗащо толкова бавят нещата.... #2gunfire

# 102
  • Гр. София
  • Мнения: 22
Здравейте и запис и от мен. Кандидатствах във Via University (Орхус) и в KEA (Копенхаген). За жалост имах и друга специалност в Cphbusiness, но тя ми отпадна заради рязането на студенти. За сега вече получих имейл от KEA, че на 01.06.2017г. ще получа тяхното решение дали съм приета или не, също така и няколко обяснения, че желаят копие от дипломата ми възможно най-скоро след получаването и. Абсолютно обратно на това от VIA University не съм получила абсолютно нищо, а те са ми всъщност първото желание. Аз също започвам да се притеснявам, че отговор от тях няма да получа, но да видим. Ако имам някакви нови новини ще докладвам, ако мога да бъда полезна на някого Simple Smile

# 103
  • Мнения: 3
Здравейте, мами. Дъщеря ми има условен прием в Кьоге. Нуждая се от вашата помощ за намиране на квартира.Благодаря ви предварително.

# 104
  • Мнения: 142
Регистрирайте се тук http://www.findbolig.nu/Common/Help/English,

и може би в края на юли или началото на август ще Ви отговорят.

Не очаквайте бърз отговор, но отговорят ли Ви е сигурно, че ще имате жилище.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт