Приветствайте татковците

  • 45 225
  • 1 159
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 18 969
И като мине през целия град, на детето му се събират 2 часа в трафика.

В конкретния случай - категорично не. Говорим за малък град без градски транспорт, чиито крайни точки са на около 20 минути пеша една от друга и няма кой знае какъв трафик. От най-далечните близки села, до които автобусът пътува всяка сутрин и след училище да ги извозва, пътят е около половин час. Като има и такива на 10 минути с транспорт. Все едно училището да е на Централна гара и да събира от Плиска и от Младост ученици. Като си от Плиска, не се качваш на път за Младост, а изчакваш да събере тези от Младост и се качваш на Плиска. При тези села, до които пътува 2 пъти седмично, е около час пътят.

# 1 156
  • Мнения: X
Защо през целия град, Трещи?
Всяко у-ще си има региониране, което е спрямо локацията на у-щето.

Миналата година детето ни учеше в същото у-ще, но къщата и градината й бяха в центъра и се пътуваше по 50 минути в посока, защото беше крайна спирка за това у-ще локацията ни (на около 3-4км)

 Именно затова си закупихме къща за да сме по-близо до у-щето й (на 1.6 км) и сега пътува 10 минути сутринта с автобуса и 35 минути на връщане.



# 1 157
  • Мнения: 1 384
Може би защото не навсякъде е това райониране. Аз познавам деца от нашия вход, чакащи сутрин микробуса и минаващи през Люлин, за да вземат три деца от там, за околовръстното после, та знам как пътуват.

# 1 158
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Вчера цял ден се сещах за тази тема - "Приветствайте татковците!"...
Бяхме в Банкя, а и половин София май също...
Татковците, ах, татковците - един беше тръгнал сам с трите си деца - бебе в количка, и две момченца на около 3 и 5 год. Накичен целият с торби по него като пролетно дърво с мартенички...Беше се спрял и възпитаваше двамата по-големи, а бебето гукаше в количката. Как да не го приветстваш.

Друг един татко с бебе си беше постлал одеялце на тревата, легнал на гръб, сложил бебето на корема си и си играе с него - ту го вдига на самолетче, ту го друса на корема си. Бебето се смее щастливо на глас и сладките звуци огласят картинката и изкарват усмивки на всички лица наоколо. Приветствах го и аз с усмивка.

На масичка с две пейчици един татко беше сложил две малки розови кукли близначки срещу себе си и старателно ги хранеше с кебапчета и пържени картофи от пластмасова чинийка - ту на едната дава, ту на другата. На края на пейката млада жена, полуизвърната пушеше със скучаещ вид. Не знам дали е майката. Не я съдя в никакъв случай, може да й е писнало от децата през цялата седмица, просто казвам каква беше картинката. И понеже беше именно такава, приветствах таткото. (А може майката повече да заслужава, но това показа моментната "снимка". Joy)

Имаше вчера много татковци за приветстване - паркът беше пълен с тях.
Зарадваха се много очите ми - чудесна гледка са.

# 1 159
  • Мнения: 9
Вече цял час чета тази тема, много увлекателно пишат някои дами Simple Smile
Детето ми е още в яслените групи на градината, частна е и имат осигурен транспорт, който ползвахме, може би месец. Всеки път като слизаше от буса беше изключително изнервена, Лятото- жега, не се отваряха никакви прозорци, детето беше изключително прегряло, Почти винаги беше пред напишкване понеже никой не и спира за да си свърши работата. Пътуваше по час- час и половина, докато я оставят. Така че едва ли бих ползвала повече осигуреният транспорт от детските заведения. От цялата работа излезе и нещо добро -научих се да шофирам и сама почнах да си я возя Simple Smile
А по темата с татковците и аз забелязвам все по-голямо тяхно участие, и не го приемат като ангажимент, а като нещо което им харесва и обичат да правят. Като човек отгледан без баща, виждам минусите в това децата да имат само женски пример пред себе си. Затова съм изключително щастлива, че мъжете вече са все по-активни.

Общи условия

Активация на акаунт