Лагер за тийнейджър от чужбина

  • 4 461
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте.

Търся летен лагер (сърф училище) за тинейджери - може в България, може и в чужбина. Синът ми ще стане на 14 год през юни и е от смесен брак. Първият му език е английски. Българският му е добър, но му е необходимо повече практика с говоренето.

Просто се старая да намеря място където да го изпратя за 2-3 седмици, но където да му е интересно, да научи повече за България, да поговори на български, да си намери приятели, да се забавлява. Не искам да има още едно лято където ще седи по цял ден на комютъра. ТОЙ НЕ ИСКА И ДА ЧУЕ ЗА НИКАКЪВ ЛАГЕР, ако трябва да съм 100% честна, но аз съм сигурна че ако лагера е на ниво на него ще му хареса. Той просто се притеснява, срам го е, не знае, защото никога не е бил и за това говори така. Сигурна съм.

Къде мога да намеря такова място където хем да има деца от България, хем те да говорят английски, за да може да си комуникират на двата езика, хем да прави нещо - плуване, ски, сърф...и най-вече възрастта на децата в лагера да е около неговата. Може да има по-малки, но броят на големито деца трябва да бъде също толкова.

Ако имаше езиков лагер по български в България за деца от чужбина щеше да е идеално, но мисля че няма!

Много ви благодаря ако имате инфо за лагер където да го изпратя за 1-2 седмици.

# 1
  • Мнения: 3 097
Как ще си практикува българския, ако искаш децата от България в лагера да говорят английски? Лагер, в който се говори изцяло на български език би бил най-подходящ. Няма ли също баби, дядовци, братовчеди в България, с които да си говори на български?

# 2
  • Мнения: 2
"Как ще си практикува българския, ако искаш децата от България в лагера да говорят английски? Лагер, в който се говори изцяло на български език би бил най-подходящ. Няма ли също баби, дядовци, братовчеди в България, с които да си говори на български?"

Въпроса е конкретно за ЛАГЕРИ за тийнейджъри. Ако някой има опит, много ви моля да ме посъветвате с конкретно име и/или уебсайт. Бих искала също така да повторя това което съм написала вече по-горе, но малко по-накратко (след като не е достатъчно ясно):

Целта ми е да намеря място където да го изпратя за 1-2 (2-3) седмици, където
1) да поговори на български
2) да си намери нови приятели
3) да се забавлява с други деца, да спортува, да му е интерсно...
4) желателно е да има учители който говорят английски за да може АКО е необходимо в случай че той не може да се изрази правилно да има някой който да го разбере
5) желателно е да има деца които разбират / понаговорват английски, за да може АКО е необходимо в случай че той не може да се изрази правилно да има някой който да го разбере и да си се разберат на двата езика - и двете страни ще спечелят от това!!

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591

Според мен при положение, че той без друго не иска да ходи на никакъв лагер... по-добре пробвай да му намериш нещо там, където сте. Поне ще може да комуникира с другите лагеруващи "на равни начала".

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Имам малко по-голяма дъщеря и покрай нея сме тествали доста от фирмите, които се занимават с организиране на лагери и приключенски туризъм. За съжаление децата над 12-13 по-рядко ходят на такива. За 14 годишни май единствено Байкария и Едюко имат програми. При другите обикновено възрастовата граница е до 14 годишни, но реално толкова големи почти няма:

http://www.bikearea.org/s-duh-na-smola.html
http://www.educo-bulgaria.org/bg/present.htm
Първите са много добри, от вторите нямам лични впечатления. Сигурна съм, че с езика няма да има проблеми - учителите са млади и интелигентни хора.

# 5
  • Мнения: 3 367
Moite deca (10 и 12) не са от смесен брак,но положението с езика е много сходно.Всяко лято са на лагери в Бг по 4-5 седмици и на всички се отразява чудесно. Има много опции и повечето са онлайн,та става с ровене предимно
С език не са имали проблем никога,дори и като по-малки (ходят от 7г сами). Подигравки и пр не е имало повече от предвиденото.
Ние сме доволни от всички места до момента.
Байкария е чудесна ; адвенчър нет има хубав сърф лагер за тинс; атомофера спорт прави планински лагери ; РИН спорт; Дино ски училища имат много весел сърф на Арапя; ОХО също имат сърф
Ако детето иска да иде=ще бъде много хубаво лято!
ред- има бг скул за деца от чужбина,помня че четох за такъв из Родопите мин.година (беше адски скъп).Може да се рови и за лидършир лагери,много популярна тема за тинс и пак са навън и сред деца..

# 6
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
И аз търся нещо такова за лятото, но ми се иска трите ми деца да са заедно (5г, 8г и 12г). Даже по-добре ако има нещо организирано в София през деня (да не спят там) за 1-2 седмици. Някакви идеи?

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Градския лагер на Атмосфераспорт.

# 8
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Мерси Лекси. Имаш ли линк към страница? Мерси

# 9
# 10
  • Мнения: 3 367
На 8 и 10 не бяха вече много ентусиазирани от Атмосфера,честно казано.Лагерът е чудесен за по-малки деца,дъщеря ми ходи от 6г,но миналата година искаха само в деня за басейн и ходенето до Витоша. Екипът е много добър,страшно любезн и  съобразяващи се,имат много спирки за взимане/оставяне из града и дори 2 групи (малки и големи), но програмата е еднаква всяка седмица и им омръзва.

# 11
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Здравейте!
Разгледах Байкария, Едюкю и Атмосфера спорт и се чудя дали има и други подобни възможности в София или в Бургас?
Децата ми ще бъдат на 11 г. и на 6 г. през лятото и ми се иска да им осигуря нещо забавно и ползено (от гледна точка на упражняване на българския).

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Не зная дали тук е уместно да Ви питам имате ли впечатления от
летни детски лагери, в Австрия, ориентирани за деца, които учат немски.

Сега видях един курс организиран от Алианс

Летен Лагер Хиршегг "Moasterhaus am Salzstiegl" (15 дни) (27.11.2016 г.)
http://www.alliance-bg.com/%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%81- … D0%B4%D0%BD%D0%B8


Ще съм признателна ако някой има впечатления.

Детето ми е на 12 години и е с ниво А1

# 13
  • Мнения: 4 204
И аз търся нещо такова за лятото, но ми се иска трите ми деца да са заедно (5г, 8г и 12г). Даже по-добре ако има нещо организирано в София през деня (да не спят там) за 1-2 седмици. Някакви идеи?

Ще ти препоръчам нещо изпробвано, както и на Loreley :

http://www.scouts-bg.org/page/21/

Разнообразна програма, отговорни ръководители...нямам забележки. Вмествате се във възрастовите ограничения за две от децата и вярвам, че и малкото ще го вземат.

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 20:50 от gerka

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Моля кажи от сега ако знаеш нещо!!!! Колко по-големи деца

Общи условия

Активация на акаунт