Болки в крачетата вечер

  • 5 082
  • 33
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
здравейте,

някъде бях споделяла нашия проблем, но мисля, че нямаше такава тема, а просто в коментар.
Дъщяря ми я болят крачетата вечер понякога. На 5 е. Болят е поне от 1 година. Може да се случи 1 път в месеца, може да се случи 3-4 пъти в месеца, или 2 дни подред. Тя обяснява много добре какво и как я боли - боли я костта, в продължението на целия крак, без стъпалото. Някои пъти само долната част на крака (под коляното).
Не сме ходили на специалист, защото първо мен ме боляха така краката като малка (но все пак около 12 годишна) от растежа, мъжът ми също са го болели по спомени на свекървата, познати деца също ги болят...и второ защото и не знам къде да я заведа, то няма нищо да се види, а ще й направят излишен рентген - мнг не ми се иска.
Вашите деца имат ли такива оплаквания?

На моето дете понякога се налага да дам нурофен, друг път й минава с продължителен масаж за около 30 мин.  Тази вечер се оплака отново, но преди да заспи и за 10 мин забрави (беше уморена доста). Заболява я главно вечер, 2-3 часа след като е заспала и е имало случаи, в които я боли почти до сутринта, пъшка и никой не може да спи, но не й пречи да е активна на следващия ден. Може би има връзка и с умората от деня, тя е много енергична и не се спира, когато не е спала следобеда сигурно вечер й се натрупва, но едва ли е само умора, по-скоро нещо й се разтяга в този крак..Не е дръпнала рязко на височина и тегло, нормален растеж има.

Да я водя ли някъде или да продължа да си вярвам, че е от растежа?!

# 1
  • Мнения: 1 071
Привет, дребният, който е на 5 също се оплакваше по едно време преди няколко месеца. Но беше няколко пъти в рамките на около 4-5 седмици и минаваше с масаж. Аз също "заподозрях" растежа. Но не е имал проблем със съня. Аз бих го завела при педиатъра. Най-малкото ще пуснат изследвания за калций, витамин Д и др. Какви обувчици носи? Да не е от това?

# 2
  • Мнения: 677
Моята дъщеря е на 3 и също от време на време се оплаква. Водих я при лекарката, изписа й хомеопатични и скоро не е казвала че я болят. Болят я вечер, под коляното. няма да попречи един профилактичен преглед bouquet

# 3
  • Мнения: 25 558
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4776  Simple Smile

Консултирайте се с лекар за ваше успокоение, но такива болки при децата на тази възраст са нещо нормално и често срещано.

# 4
  • Мнения: 1 897
За мен пък не е нормално да го боли цяла нощ и да не може да спи от болки. И синът ми се оплаква, но рядко и за не повече от 5 мин.

Бих завела детето на ортопед. Той ще прецени нормално ли е или не. Ако трябва ще назначи изследвания, ще го прегледа и дори може да не се стига до снимка.

Според мен детето ти може да има плоскостъпие и за това да го боли вечер. Съпругът ми има и като се преумори вечер много го болят краката. Заведи го на лекар и да каже, че всичко е наред поне няма да го мислиш и да се притесняваш. А и с тези обезболяващи докога?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Това плоскостъпие не се ли забелязва ? Не съм го мислила, защото майка ми е рентгенолог и вероятно може да го види, безброй пъти е разглеждала краката и при нея като спи някоя вечер се е случвало.
По цяла нощ рядко я болят, започва към 2-3 сутринта и най-тежките случаи без нурофен (досега за една година съм й дала в 3-4 вечери само) я боли до 7 сутринта -пъшка, масажирам я, унася се и след 20 мин. пак пъшка..
Когато бях дете и ме боляха мен също не беше за 5 мин.
Но мога да я заведа разбира се за мое успокоение.
Какви хомеопатични са ви изписали?

# 6
  • Мнения: 1 476
Синът ми е така от няколко години, но с различна честота на оплакванията. Скоро не се е оплаквал, но по едно време доста се бях стреснала. Педиатърът каза, че е заради бързия растеж. Видя ми се разумно обяснението, тъй като малкият е наистина доста висок - най-високото дете в групата. Вече е настигнал и батко си, с който имат близо 3 години разлика.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Нямаме проблем с калции и т.н изследвана е последно преди 6 мес. Оттогава пие саностол и сега марсианци, яде разнообразно, гледаме я понякога повече от нормалното и "под лупа" (най-вече защото боледува като единичен случай, макар и рядко). Имунитета и той сигурно е ок, като беше доста болна единия път правиха имунограма и проблем нямаше, въпреки малката възраст (преди 2 години).
Обувки носим най-различни, тях ги избирам още повече и изклч и това като евентуален проблем.
На ортопед е ходила 1 път на 6 мес.

# 8
  • Мнения: 8 839
За ваше успокоение посетете ортопед и обърнете внимание на обувките на детето  Peace

# 9
  • Мнения: 1 630
А възможно ли е да има такива болки при 3 годишно?  newsm78 Вчера малката ми се оплака 1 път и завчера още 1 път, но само каза и това беше. Сякаш на следващата минута, две забрави. И тя ми сочи костта, а не стъпалото.  Thinking 

# 10
  • Мнения: 1 350
Големият ми син имаше такива болко в краката около месец.Но той си е дьстабан,ортопедът като го видя само ,веднага постави диагнозата.За съжаление това не се лекува ,може само да се облекчи.Стелки,обувки специални и т.н. ММ и той е така,свеки също Rolling Eyes
Но никога не е имал чак такива болки ,че да му давам Нурофен,по-скоро поносимо мрънкане вечер.

# 11
  • Мнения: 4 748
В периода между 5 и 15 години много често ме боляха краката. Като малка не си спомням нищо освен болката, но спомените ми от 13-14-годишна възраст са, че болката започваше от глезените нагоре. Често се прехвърляше от единия крак на другия. Преди да си легна, ми разтриваха глезените с ракия (и двата без значение дали болката е само в единия), слагах си чорапки и така спях. На следващата сутрин в повечето случаи бях ок. Според лекарите причината беше в растежа. На 15-16 години вече бях достигнала височината, която съм сега, и от тогава проблеми не съм имала, така че сигурно това е било.

Според мен е добре да заведеш детето на лекар. Ако той ти каже, че няма нищо и е от растежа, както беше в моя случай, още по-добре. Но може болките да са от хиляди други неща, така че аз лично на твое място бих проверила.

# 12
  • Nice
  • Мнения: 946
Имах подобен проблем като малка, случвало се е да ме боли кракът под коляното много неприятно все едно е в костта много надълбоко. Не са ме водили на лекар. Болката е някак тъпа и дълбока. С течение на времето разбрах, че болката някак олеква ако кракът ми е на студено (например през нощта ако го увия около студена завивка), но затопли ли се и започва да ме боли още по-силно.
Най-накрая разбрах всъчност, че ако го затоплям повече и издържа в началото да ме боли след известно време болката минава (например увивам си добре крака в завивката през нощта, в началото олеква защото завивката е студена, като се затопли започва да ме боли, но ако кракът ми остане така на топло и болката олеква и изчезва).

Странно го обясних, съжалявам, но просто си спомням такива болки и как ми идваше да пъшкам, за да ми мине. Може да опиташ да ѝ затопляш качетата по-продължително време.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Забравих да напиша, че не я болят двата крака едновременно, ако има от изброените проблеми не би ли трябвало да я болят и двата?!

От обувките както писах няма вероятност да е, но като мине епидемията не ми пречи да отидем при ортопеда.
Връщайки назад си спомням, че не я боли от скоро, т.е поне от 2 год, а не от 1. Така че и на 3 е вероятно да имат.
Моите спомени са също от по-голямо дете и болките изчезнаха като пораснах докрай..
Явно не е толкова странно и необикновено

# 14
  • Мнения: 374
Josefin, не подценявай толкова лекарите. Рентгенът не е задължителен. Мен ме боляха така краката, като бях около 10 годишна, на ортопеда му беше достатъчен един поглед към коленете ми (!), за да види плоскостъпие. Това все пак е по-редкия случай, пожелавам ви при вас да си е само от растежа!

Общи условия

Активация на акаунт