Разбито приятелство – как процедирате?

  • 47 523
  • 512
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 76
Да ви се оплача и аз. То моето хем боли, хем сърби. Значи умишлено се бях дистанциралa от една приятелка поради това, което бях споделила в предния ми пост. Като в началото приятелството ни не беше такова , но после започна един период , в който тя говореше само за себе си и сякаш изобщо не се интересуваше от мен. Не съм се карала с нея, нито съм й се цупела. Просто спрях да я търся, спрях да ходя у тях. Познавам я и усетих, че не остана доволна от моето охладняване. Просто месеци наред в последно време се чувствах отхвърлена. Измина време, откакто не си говорим и започна да ми липсва. Но ако и на нея й липсва нашето приятелство и ако съм била също толкова важна за нея, не трябва ли тя да ме потърси и да се сдобрим? Ако изобщо иска сдобряване , защото може да съм й досаждала и да е по-добре според нея, че сме спрели контакт.

# 496
  • Мнения: X
Но ако и на нея й липсва нашето приятелство и ако съм била също толкова важна за нея, не трябва ли тя да ме потърси и да се сдобрим?

Който се е отдръпнал пръв, той прави първа крачка за сдобряване. Топката е у теб.  Peace Хем умишлено си се дистанцирала, хем очакваш тя да действа - защо? Да ти докаже колко си ценна за нея? Малко избива на борба за власт и контрол тук.

# 497
  • Мнения: 31 556
По скоро някакъв детски инат.

# 498
  • Мнения: X
По скоро някакъв детски инат.

Ей това ме навежда на мисъл за нужда от "ухажване" и контрол:

Цитат
Но ако и на нея й липсва нашето приятелство и ако съм била също толкова важна за нея, не трябва ли тя да ме потърси и да се сдобрим?

Доста изкривена логика у авторката, от една страна тя е инициирала пасивно скарване с отдръпване, от друга страна очаква да я търсят и да ѝ искат прошка едва ли не. Другата страна най-вероятно въобще не е разбрала с какво е сгафила и какво е довело до раздялата.

# 499
  • Мнения: 1 745
Не обичам такива хора, които все за себе си говорят, техните проблеми са най-тежки и драматични и трябва да бъдеш използвана като кошче за душевен боклук и да попиваш негативите. За какво ще ти е такъв приятел? По-добре, потърси нови хора.
Лично аз, имам малко на брой близки приятелки. Качеството ми е по-важно.

# 500
  • Мнения: X
Не исках да пиша всичко, че е много дълго, явно заради това стана объркването.
Опитах се да разбера, ако има причина, но такава не открих. Вероятно просто е дошъл краят на тези отношения. Да се бяхме скарали за нещо друго, а то за бебе. Както и да е, факт е, че истинските приятели, тези за цял живот, са много, много рядко. Късмет е да ги откриеш и опазиш.

Според мен драматизираш излишно Peace.  Казваш: " да се бяхме скарали за нещо друго...", но от предишните ти постове не оставам с впечатление, че сте скарани. Нали сте се виждали няколко пъти, по рождени дни и на кафе, нали си пишете?
Мисля, че хормоните ти в момента играят, емоционална си и виждаш ситуацията, по-сложна отколкото е.
Защо не пробваш да й споделиш притесненията си? Така и така си пишете, напиши й какво чувстваш, какво ти тежи. Може би самата тя го прави несъзнателно или я тревожи нещо, за което ти не предполагаш.
Смятам, че ако й споделиш как се чувстваш, по реакцията й ще разбереш какъв човек е всъщност...

# 501
  • Мнения: 433
Честно казано за мен истинските приятели, тези, с които сме най-близки и сме заедно отдавна, са изключително ценни. И когато е имало предателство или край на отношенията, страшно много съм страдала и съм го изживявала. Дори още не мога да преглътна как някои от приятелите ми постъпиха с мен и факта, че вече не сме близки. Винаги съм си мислела, че ще сме заедно завинаги.  Confused Имам чувството, че след определена възраст човек вече не може да срещне истински приятели, а и не вярвам да могат да заменят старите. Как се справяте с подобно разочарование?  Confused

# 502
  • Мнения: X
Никак не се справям аз. Преди 2 години претърпях сериозно разочарование от много близък приятел. Тежи ми, но връщане назад няма. Аз лично не зачерквам хората, които са ми били близки, щом 25 години някой е присъствал в живота ми - има защо. Но сърцето ми се затвори, аз вече не мога да съм искрена и отворена към този човек. Чуваме се, макар и много рядко и се виждаме 2-3 пъти годишно по разни общи поводи.

# 503
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Аз успях да ги зачеркна или поне си го втълпявам, но е факт, че от време на време ги сънувам, като на сън знам, че са грешни пред мен и им искам сметка  Grinning

# 504
  • Мнения: 76
Една от приятелките ми ме покани тази вечер да излезем заедно с гаджето й и още един негов приятел на ресторант. Проблемът е, че този приятел е на 41 г., разведен с дете и преди няколко дни ме сваляше във фейсбук. Без да сме се запознали или да сме си писали, той ми пращаше някакви целувки и аз го блокирах. Ако беше някой друг, не бих се замислила. Но се притеснявам , че ще започне да ме сваля и да ми говори някакви глупости. Приятелката ми каза, че й било скучно сама с двамата и сме щели само да пием по един сок и да се приберем. Трябва сега да й кажа дали да ме вземат довечера. Моля, помогнете ми да реша.

# 505
  • Мнения: 4 270
Една от приятелките ми ме покани тази вечер да излезем заедно с гаджето й и още един негов приятел на ресторант. Проблемът е, че този приятел е на 41 г., разведен с дете и преди няколко дни ме сваляше във фейсбук. Без да сме се запознали или да сме си писали, той ми пращаше някакви целувки и аз го блокирах. Ако беше някой друг, не бих се замислила. Но се притеснявам , че ще започне да ме сваля и да ми говори някакви глупости. Приятелката ми каза, че й било скучно сама с двамата и сме щели само да пием по един сок и да се приберем. Трябва сега да й кажа дали да ме вземат довечера. Моля, помогнете ми да реша.
Ти не разбираш ли и сама, че правят услуга на сваляча? Ако ти се занимава с евтина сгляда излез с тях на по сокче Mr. Green, за да не ѝ е скучно на е**** приятелката.

# 506
  • Мнения: 76
Една от приятелките ми ме покани тази вечер да излезем заедно с гаджето й и още един негов приятел на ресторант. Проблемът е, че този приятел е на 41 г., разведен с дете и преди няколко дни ме сваляше във фейсбук. Без да сме се запознали или да сме си писали, той ми пращаше някакви целувки и аз го блокирах. Ако беше някой друг, не бих се замислила. Но се притеснявам , че ще започне да ме сваля и да ми говори някакви глупости. Приятелката ми каза, че й било скучно сама с двамата и сме щели само да пием по един сок и да се приберем. Трябва сега да й кажа дали да ме вземат довечера. Моля, помогнете ми да реша.
Ти не разбираш ли и сама, че правят услуга на сваляча? Ако ти се занимава с евтина сгляда излез с тях на по сокче Mr. Green, за да не ѝ е скучно на е**** приятелката.
Ако трябва да съм честна и моето вътрешно усещане беше такова. Но трябваше да го чуя от някой друг или пък да бъда опровергана.

# 507
  • Мнения: 136
Вие добре ли сте да излизате с 40-годишни? Приискало му се е на човека да опита агнешко. Не знам какви са ви отношенията с тази твоя приятелка, но не смятам за нормално да се мъкнете по баровете с разведени чичковци.

# 508
  • Мнения: 19 473
Не че нещо, ама 40 годишните не са на смъртен одър  и обикновено водят доста активен и успешен социален и сексуален живот. А и дамата, която е поканена не спомена възрастта си, та коментарът за възрастта и агнешкото мисля, че е малко необмислен.

# 509
  • Мнения: 4 270
40-годишните не са на смъртен одър, но от тях се очаква да могат и да знаят как да се запознаят с жена, която харесват, без да разчитат на сводниченето на "добрата" приятелка. Че и с едно сокче се кани да мине, брей какъв тарикат!

Общи условия

Активация на акаунт