безопасни ли са коланите за прохождане

  • 8 017
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
мамчета моля ви кажете ползвате ли колани за прохождане и дали сте чували безопасни ли са[

# 1
            Не съм чула да са опасни, аз лично се опитах да използвам такъв, но не беше удобен за моето дете - то цялото се отпускаше напред... Sad

# 2
  • Мнения: 8 917
За опасно - не виждам кое им е опасното. Купихме, на на мен ми бе много грозно да водя Гери като куче и по-добре, че не се наложи да го ползвам. Peace

# 3
  • Мнения: 545
И аз не съм чула да са опасни, но лично на мен изобщо не ми харесват - сякаш детето е вързано като кученце. Не съм ползвала преди, не смятам да ползвам и сега.

# 4
  • Мнения: 4 414
ние ходехме на рехабилитация и там ни бяха казали, че всякакви помощни средства за прохождане - проходилки, количките, които се бутат и т.н.- са противопоказни и опасни. единственото нещо, което можем да ползваме, ако искаме били тези колани. аз лично, не видях логика в това...какво му е хубавото на тоз колан?! newsm78 . подариха ни такъв, обаче Ния не ходеше с него, а се отпускаше, щом усетеше, че я държи. не ми се стори удобно нито за нея, нито за мен и го махнах.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 204
Опасни са дотолкова доколкото детето не се научава да се пази... все има какво да го държи... Моята дъщеря си проходи без никакви помощни средства... колани, проходилки и пр. пада, става и се научи да се пази!

# 6
  • Мнения: 1 639
Аз не ги харесвам.
Дариа проходи сама , когато беше готова  Wink
Нито съм я държала да ходи , нито разни средства....съм ползвала.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 744
Не знам дали е опасен, но на мен и на Дияна ни беше неудобен.

# 8
  • Мнения: 6 390
Опасни са дотолкова доколкото детето не се научава да се пази... все има какво да го държи... Моята дъщеря си проходи без никакви помощни средства... колани, проходилки и пр. пада, става и се научи да се пази!
напълно подкрепям
абсолютно безмислени и неудобни за прохождане

# 9
  • Мнения: 2 672
не съм ползвала, щото не ми вдъхват доверие нещо

# 10
Според мен няма нищо страшно и опасно в използването на колан за прохождане.Просто трябва да дойде моментът, както за всяко др. нещо.Имам предвид, че за да се използва колана ефективно детето трябва да стои стабилно на крачетата си на едно място.В противен случай започват едни космически полети и увисвания-много неприятно и стресиращо за детето.Аз съм ЗА използването им. Все пак щадят и кръста на мамите. Изборът е твой!

# 11
  • Мнения: 8 505
Не зная дали са безопасни,но винаги ми е ставало много гадно,като видя някоя жена да си разхожда детето с такива Stop

# 12
  • Мнения: 4 187
            Не съм чула да са опасни, аз лично се опитах да използвам такъв, но не беше удобен за моето дете - то цялото се отпускаше напред... Sad


Така бе и при нас !

# 13
  • тук-там
  • Мнения: 5 675
Не мисля, че са опасни, но ми се струват безполезни. Не говоря от личен опит (моята щерка проходи без помощни средства), но в чешко често виждах майки, които опъват бебенцата на каиш и те ми изглеждаха супер отпуснати на този колан). Може би като проходи, но все още не е съвсем стабилно, е по-добре да го контролираш чрез колан, отколкото да го дърпаш за качулката например.

# 14
  • Мнения: 1 237
Не са опасни,но моето дете се отпускаше изцяло на тях и затова ги ползвах много малко време.Според мен са по-удобни за майката,отколкото за детето.

# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Не са опасни,но моето дете се отпускаше изцяло на тях и затова ги ползвах много малко време.Според мен са по-удобни за майката,отколкото за детето.

напълно съгласна с последното изречение. моя приятелка го използваше уж да му помага. то свикна толкова много с него,че го беше страх да ходи и да пада само. 3 месеца го разкарваше, с извинение, като куче с тоя колан. Shocked

# 16
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Ползвах известно време такъв,но когато се съса в движение,спрях.Така че,да,опасни са,според мен.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Имам такъв колан, но май не мисля да го ползвам. Силия едва прохожда в момента и сякаш е по- добре да го направи сама. На мен ми се струва, че би забавил нещата. А и наистина изглежда ужасно- детето като куче на каишка  Crazy

# 18
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Не мисля, че са опасни или още повече пък да пречат на детето да свиква да се пази от падане или нещо такова. Ние ползвахме такъв колан при дъщеря ми и съм много доволна. Мисля сега пак да ползвам. Идеята на колана е да не се привеждаш на десет ката да държиш фъстъка да не падне, бдейки на всяка негова крачка. И освен това може да се държи достатъчно отпуснат  за да не ограниава свободния вървеж на детето. (е, нямам предвид като кученце което върви няколко крачки пред теб, а просто десетина сантиметра от ръката   ... абе незнам дали го написах много ясно  newsm78) ако се наложи успяваш да реагирап навреме и даго вдигнеш преди бебчо да се е ударил.

# 19
  • Мнения: 730
На мен пък са ми страшно удобни и на дъщеря ми разбира се smile3502

# 20
  • Мнения: 1 858
Както много неща така и колана е опасен при немърлива употреба. Миналото лято станах свидетел как една майка докато говореше с своя приятелка, изпусна колана и детето зарови нос в асвалта. Мисля, че човек винаги трябва да има едно на ум. И за мен и за детето ми колана не беше удобен.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За мен е удобно средство и не виждам кое му е гадното на това да държиш детето си така. Мисля, че по-гадно ще е после мама като я заболи кръста.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За опасно - не виждам кое им е опасното. Купихме, на на мен ми бе много грозно да водя Гери като куче и по-добре, че не се наложи да го ползвам. Peace
Peace izoбщо не ми беше удобен, и не съм ползвала

# 23
  • Мнения: 1 427
Според мен няма нищо страшно и опасно в използването на колан за прохождане.Просто трябва да дойде моментът, както за всяко др. нещо.Имам предвид, че за да се използва колана ефективно детето трябва да стои стабилно на крачетата си на едно място.В противен случай започват едни космически полети и увисвания-много неприятно и стресиращо за детето.Аз съм ЗА използването им. Все пак щадят и кръста на мамите. Изборът е твой!
Аз съм на цъщото мнение.Йоана ходи съвсем сама в къщи.Но навън все се сили да тича, а в комбинация сходенето на пръсти става много опасно.Овен това не иска да я държа за ръка.Държа колана съвсем отпуснат .На практика върви сама , но като видя че се засилва да пада имам възможност да го предотвратя.На този етап мисля, че ако падне по-лошо ще се откаже за известно време да ходи.Имам такива наблюдения при други деца.Така , че си го ползвам колана.Ползвах и проходилка, която също е отричана от повечето.Детето ходи снея около месец и съвсем не забелязах да има вреда.Проходи сама на 10м и половина.

# 24
  • Мнения: 2 255
Според мен няма проблем с коланите, стига да се ползват навреме  Rolling Eyes
Калоян ходеше почти сам, но много бързаше и не даваше ръка (той и сега не дава  hahaha) и затова ползвах коланите, само като предпазна мярка  Joy съвсем отпуснати, на крачка зад него, и като забърза и политне го "постягах"
Смятам, че по-добър вариант от "асфалтова екзема" за него и болки в кръста за мен  Wink

# 25
  • Мнения: 4 406
Не зная дали са безопасни,но винаги ми е ставало много гадно,като видя някоя жена да си разхожда детето с такива Stop
грозничко е заради асоциация за кученце, но според мен е сигурно. докато детето залита с неуверена походка

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
от отопед съм чувала, че са опасни, защо - не си спомням, но така или иначе не сме имали колани, проходилки и прочие помощни средства; много съм против точно коланите, защото имам чувството, че детенцето е като животно вързано
дребният си щъпурка вече без да се подпира на мебелите; проходи и без помощни средства

# 27
  • София
  • Мнения: 13 204
Все пак щадят и кръста на мамите. Изборът е твой!

Аз не зъм имала проблеми с кръста, просто защото не съм я водила и за ръка.. Колкото е могла е ходила сама... Започнах да я водя за ръка когато си беше съвсем проходила и не ми е висяла на ръцете. Ама честно учидвам се защо ги водите за ръка. Моята си се търкаляше и навън и вкъщи.... ходи, пада, става... какво й е.. дори повече се пази. И протектори по ръбове не съм слагала като проходи. Никога не е ооставяна без надзор и съм предвиждала като тръгне нанякъде какво може да стане, ама да съм висяла над нея - никога!

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 13:12 от Vache

# 28
  • Мнения: 2 672
Все пак щадят и кръста на мамите. Изборът е твой!

Аз не зъм имала проблеми с кръста, просто защото не съм я водила и за ръка.. Колкото е могла е ходила сама... Започнах да я водя за ръка когато си беше съвсем проходила и не ми е висяла на ръцете. Ама честно учидвам се защо ги водите за ръка. Моята си се търкаляше и навън и вкъщи.... ходи, пада, става... какво й е.. дори повече се пази. И протектори по ръбове не съм слагала като проходи. Никога не е ооставяна без надзор и съм предвиждала като тръгне нанякъде какво може да стане, ама да съм висяла над нея - никога!

Това все едно аз съм го писала  Grinning, но с тази разлика , че още след раждането кръстта ме боли понякога много кофти

# 29
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, не са опасни. Напротив - те са направени за безопасно прохождане!!!
Друг е въпроса, дали са много ефективни и удобни....

# 30
  • Мнения: 695
не бих подложила детето си на такова унижение Wink без значение опасно ли е или не.ще имам чувството,че съм излязла не с детенцито ми,а с домашния любимец Wink

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Според мен няма проблем с коланите, стига да се ползват навреме  Rolling Eyes
Калоян ходеше почти сам, но много бързаше и не даваше ръка (той и сега не дава  hahaha) и затова ползвах коланите, само като предпазна мярка  Joy съвсем отпуснати, на крачка зад него, и като забърза и политне го "постягах"
Смятам, че по-добър вариант от "асфалтова екзема" за него и болки в кръста за мен  Wink
При нас е същото  Simple Smile. Само дето аз още ги ползвам, но само навън естествено.

# 32
  • Мнения: 631
Безопасни са коланите, вярно е че са доста неудобни, но с тях децата по - лесно се отпускат да ходят сами след това. Когато ги водиш за ръчички свикват да ги държи някой, а с коланите ръцете са им свободни и свикват, че няма за кого да се държат.

# 33
  • Мнения: 35 950
може да попречат на прохождането
ползвах с каката
сега ще ползвам и с беба, но за мен са за деца, които вече ходят, но не достатъчно стабилно

# 34
  • Мнения: 1 878
Ми не са опасни  newsm78 ама не са и кой знае колко полезни. С баткото бяхме събрали 3 чифта и след няколко безуспешни опити за ползване ги зарязахме окончателно.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 298
...Може би като проходи, но все още не е съвсем стабилно, е по-добре да го контролираш чрез колан, отколкото да го дърпаш за качулката например.


Ние го използваме точно за това. Беба си проходи преди два месеца сама, без да я насилваме с колани и други помощни средства. Но е мого палава и като отидем в градинката тя започва да търчи след по-големи деца, след топки, след котки и кучета. Нито аз, нито баща й смогваме да я следваме тичайки след нея наведени и готови да я хванем ако залитне да пада, а това й се случва защото още не е толкова стабилна за такова яко търчане. Та с колана поне тичаме изправени, той си стои отпуснат и тя не го усеща, но ни помага да я предпазваме от удар при падане.

Общи условия

Активация на акаунт