Енергизиращ чай

  • 4 300
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте, тъй като кафето и кофеиновите напитки не ми влияят добре и ме разтрепрват, а от друга страна ми трябва нещо, което да ме ободрява реших да попитам тук. Знаете ли някой чай или напитка, която действа? Четох за този чай мате, някакво мнение за него? 

# 1
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
И черен, и зелен чай, и мате - всичките съдържат кофеин.

# 2
  • Мнения: 114
Чаят от джинджифил има ободряващо и освежаващо действие, а и е невероятно полезен. Може да пробвате с него.
Ето и как се приготвя: www.supichka.com/2012/01/blog-post_140.html

# 3
  • Мнения: 133
Преди си правих чай с джинджифил, стръкче розмарин и лимонена трева.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Чаят мате ми действа доста енергизиращо. Зеленият и белият чай ме освежават чудесно без да ми се отразяват на сърцето (имам сърцебиене по принцип и като изпия повече от едно кафе ми става зле). Черният чай обаче не ми понася, действа ми по-силно от кафето. Но подозирам, че поносимостта е индивидуална. За това пробвай и виж на теб кое ти се отразява най-добре. Иначе това са ободряващите чайове - черен, зелен, бял, червен (всичките са един вид растение в различни етапи на зрялост) и мате.

# 5
  • Мнения: 67
Този чай мате не го намирам по аптеките. Само в билков магазин ли го продават?

# 6
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Продава се и по интернет, но както още в първия пост ти написах - той също съдържа кофеин.  Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
В големите хипермаркети, също и в специализираните магазини за кафе и чай го има.

# 8
  • Мнения: 18 550
Джинджифил, коприва също така.

# 9
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 729
Аз съм на мащерка, зелен чай, джинджифил. За копривата все се каня да я обера от двора.  Чай от прясна коприва дали е добре? Бях пробвала миналата година ама не ми хареса изобщо.

# 10
  • Мнения: 18 550
Аз съм на мащерка, зелен чай, джинджифил. За копривата все се каня да я обера от двора.  Чай от прясна коприва дали е добре? Бях пробвала миналата година ама не ми хареса изобщо.

Е, вкуса не е от най-приятните, обаче се преживява.
Ползите са доста, от прясна е най-добре  Simple Smile аз всяка пролет си бера и пия, ако не сушена  Simple Smile

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз, въпреки че обожавам супа от коприва, на чай веднъж съм пробвала и ми беше...  Sick За какво е полезен?  newsm78

# 12
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 729
Благодаря ви за отговорите  Hug И на мен ми харесва супа от коприва, но количеството няма да стигне,така че  чай.

# 13
  • Мнения: 466
взех си чай от мате от едни магазин при нас, но малко ме плаши че можело да образува рак. Някой знае ли повече

# 14
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 729
взех си чай от мате от едни магазин при нас, но малко ме плаши че можело да образува рак. Някой знае ли повече
#Crazyне съм чувала , че може да образува рак. На мен ми е по-силен и от кафето. Не си втълпявай разни разнообразни newsm78 Хората често говорят просто ей така, без никакви обосновани мотиви.
Току що прочетох,че има много полезни качества против тумор на дебелото черво,при астма и други   Hug

Общи условия

Активация на акаунт