Проблемите в детските градини и ясли

  • 32 068
  • 461
  •   1
Отговори
# 450
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
...
Майка ми разказва как по комунизма когато съм ходила аз са били по толкова, въпреки че е имало повече раждаемост от сега!
...

Ами ... не е било точно така ... Среден по големина провинциален град. Майка ми е била "лелка" (на 30-тина години е била като възраст) в ясла. В началото на 80-те ... По 40+ "бебета" в яслата ... От 10-месечни (имали са по 12-13 10 месечни (майчинството е било 10 месеца тогава; всички заводи са работели 24 часа на 3 сменен режим; в това градче е имало и съществуваща седмична градина, която е била пълна, за да се гледат децата и нощем, за да могат майките да са на смяна и тогава в завода ... Имам приятелка родена в София и посещавала седмична градина, защото родителите й са работели в Кремиковци - пак непрекъснат 24 часов режим ...), които са прекарвали по цял ден в заградени дървени кошарки за игра) ... Легла походни да се опъвали всеки ден в помещението за игра по 20-тина, защото тези в спалното не стигали ... Та, така ...

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 11:54 от Почти безобидн@

# 451
  • Мнения: 2 352
И във времето, когато е било нашето детство си имаше боледуващи деца и такива, които не боледуваха. А групите и класовете бяха големи. Скоро показвах на моето дете снимки от моето детство. На една от тях на тържество за дядо ми мраз аз на ясленска възраст гледам лошо в компания от поне още 30 също гледащи лошо.  Laughing

# 452
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
За училище да не говорим Simple Smile От 1 до 7 клас сме били по 42 парчета и аз съм била в "Е" паралелка при такива до "З" Simple Smile

# 453
  • Мнения: X
Голям град, имам снимка от яслата ( и друг път съм го казвала), около 10 деца сме. И от градината имам много снимки - 15 тина деца сме, хайде 20 да са. В училище максимум сме били 25-30, в гимназията 22. Три деца сме в нашето семейство, много рядко сме боледували, аз не помня да съм висяла вкъщи. Това, ако беше сега майка ми не трябваше да работи, все някой щеше да е болен, че сме с малка разлика.

# 454
  • Мнения: 4 292
Пипи, не са ти от голямо значение двата месеца. Щом си решила да го пуснеш, подготви се психически, че ще боледува, по колко и как, никой не може да предвиди.
За мен колкото по-късно тръгнат в учебно заведение, толкова по-добре. Имунитет на 1,4 м. ми звучи глупаво. Можеш да дадеш много пари за измислени имуностимуланти, но ефекта съм сигурна, че ще е минимален.
40 градуса не е страшна Т, само да знаеш как да реагираш, дори е по-добре от 37,2 например.

# 455
  • Мнения: X
Пипи, моето мнение е различно.
Колкото по-късно, толкова по-добре за детето.

Ако може и след 4 годишна възраст и не на пълен ден, но това е идеалния вариант за мен. Peace

# 456
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Пипи,според мен също е по-добре късно.Моето тръгна на 2 и се скъса да боледува в яслата.Тази година в ДГ се разболява,но една идея по малко.
Ние също сме били не повече от 20-25 деца в ДГ.Аз не съм се разболява така,но брат ми си беше болннаво дете и все беше болен.На ясла ходи един месец и го отписаха нашите,защото беше все болен,а на ДГ не е ходил.Записаха чак предучилищна и пак все беше болен.

# 457
  • Мнения: 12 662
Много зависи от квартала - бързоразрастващ се нов квартал, блокове никнат сред калта, малко детски градини и училища. В училище бяхме над 30 деца.   

# 458
  • Мнения: X
И ние сме били по 30+ деца в училище и в градината.

# 459
  • София
  • Мнения: 5 198
Без да правя генерални изводи,но тогава семействата са били с  по 2 деца минимум. Някои семейства с 3, даже и с 4/ние сме така/
Сега в повечето случаи семействата имат максимум по 2дечица ,голяма радкост са 3-4 и нагоре /като въобще не включвам ромите/

# 460
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Ще настане анархия,ако не искат да се обличат всички деца.

Тълпи анархистчета по чорапогащници завладяват детските градини.

Simple Smile

# 461
  • Мнения: 258
Аз съм от голям град и в групата на детето ми са 16 деца. Страшно доволна съм от отношението и от промяната в детето ми. В предишната градина бяха към 30,беше си нон стоп болен.

Общи условия

Активация на акаунт