Йоркширски териер - тема 9

  • 88 677
  • 759
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 24
Светлана е към БРКС и е с напълно лицензиран развъдник😊
Ами 2010 година доколкото знам са изключeни заради развъждане на непородисти кучета. Това знам аз.Развъдника Yorkibows  не фигурира там. Провери сама :
http://www.fci.be/affixes.aspx

# 421
  • Мнения: 24
А, ако си вземем кученце на по-голяма възраст - 6 месеца, колко пъти се храни на ден? Може даже да има хигиенни навици, но се притеснявам дали на тази възраст ще ни слуша?
Ако е по-мъничко и се нахрани сутрин, може да му се остави храната за обед в купичката. Казвате, че може да е лакомо и да я излапа предварително  Wink.
Казвате, че ще е трудно за работещи хора да си вземат кутре. Трябва да променят закона и да може да се излиза в отпуск по майчинство за кутре  Grinning. Или да изчакаме децата да пораснат и след училище да се прибират у дома. Сега сме в първи клас, а сме обещали куче   Sad.
Има ли работещи които са успели да отгледат и възпитат кученце взето на 2-3 месеца?

Аз работех докато стана на 4 месеца кучето ми. След това забременях. Хранех го пак по същата схема. Все пак беше свикнал. Доста често даже ядеше само сутрин и вечер. Храната от Роял Канин нисък клас към Aplha spirit, след това към Tasye of wild я смених преди третата ваксина въпреки че ме заставяха да изчакам. Предпочетох да сменя, а не да храня с царевица все пак той не е кокошка хаххаа Иначе е добра идея за майчинство за кутре 😂 не се притвснявайте, не е толкова сложно. Аз го хранех деа пъти в деца и оцеля. Доста хора така ги гледат. След като е на 6 месеца вече има играден навик от развъдника. Мисля, че е редно да е сведено до два пъти храненен на ден.

# 422
  • Мнения: 24
Днес леко подстригах ушичките на малката лудачка. Като за пръв път беше добре, но постепенно ще свикне. Не хареса лекия шум на тримера и постоянно се въртеше да види какво става.  Grinning  Накрая видях, че с него няма да стане и оформих с бебешка ножичка (не прояви интерес към нея).  Heart Eyes  Каква храна препоръчвате? В момента и давам РК Джуниър. А какви наградки давате?


за храната има доста добте разработени таблици във ФБ в вдна група. Там админа е направил доста добър подбор на всяка храна висок клас и доста добре обеснява ако някой зададе въпрос в групата. препоръчвам ви да ги видите и да прецените сама коя извинратв. Аз смених три и накрая puppy цикъла завършихме с Акана small bread puppy. Храната в много добра. Високо съдържание ма витамини, месо, без царевица и брашна. Има обаче доста други. Есеншъл за подрастващи съшо е страхотна. Тейст оф лайлд, Нутреа, Алфа Спирит, Ориндж и т.н. Simple Smile Назад в постовете съшо имам споделено за храните малко информация иначе групата с тази полезна информация се казва Yorkie love - група за любители на породата Йоркширски териер.

# 423
  • софия
  • Мнения: 495
БРКС не е към FCI.Това не е единствената федерация😊

# 424
  • Мнения: 24
БРКС не е към FCI.Това не е единствената федерация😊

Сигурно има достъп до регистрираните за да се види. Насочете ме за да ме оборите и да се извиня съответно. Аз знам че тя е изключена от там. В момента продава хубави кучета, но за лиценза знам че е отнет.

# 425
  • Мнения: 3 312
Днес леко подстригах ушичките на малката лудачка. Като за пръв път беше добре, но постепенно ще свикне. Не хареса лекия шум на тримера и постоянно се въртеше да види какво става.  Grinning  Накрая видях, че с него няма да стане и оформих с бебешка ножичка (не прояви интерес към нея).  Heart Eyes  Каква храна препоръчвате? В момента и давам РК Джуниър. А какви наградки давате?


за храната има доста добте разработени таблици във ФБ в вдна група. Там админа е направил доста добър подбор на всяка храна висок клас и доста добре обеснява ако някой зададе въпрос в групата. препоръчвам ви да ги видите и да прецените сама коя извинратв. Аз смених три и накрая puppy цикъла завършихме с Акана small bread puppy. Храната в много добра. Високо съдържание ма витамини, месо, без царевица и брашна. Има обаче доста други. Есеншъл за подрастващи съшо е страхотна. Тейст оф лайлд, Нутреа, Алфа Спирит, Ориндж и т.н. Simple Smile Назад в постовете съшо имам споделено за храните малко информация иначе групата с тази полезна информация се казва Yorkie love - група за любители на породата Йоркширски териер.
 Благодаря  bouquet ще погледна тази група и ще се консултирам и с доктора защото има малка херния.

# 426
  • софия
  • Мнения: 495
За кое да ви насоча?Аз казвам ,че FCI  не е единствената федерация и това,че някой не членува в нея не го прави нелицензиран.. В България има две организации. Едната е Български Републикански киноложки съюз, която е под егидата на Световния Киноложки Алианс, регистрирана в Испания и другата е Българската републиканска федерация по кинология (БРФК)

# 427
  • софия
  • Мнения: 495
И другото,което е-нещо бъркате развъдниците.Развъдничка от Несебър е изключена за неправомерно развъждане.Светла,заедно с още няколко развъдници са към БРКС

# 428
  • Мнения: 7 106
БРКС не е към FCI.Това не е единствената федерация😊

Сигурно има достъп до регистрираните за да се види. Насочете ме за да ме оборите и да се извиня съответно. Аз знам че тя е изключена от там. В момента продава хубави кучета, но за лиценза знам че е отнет.

Ето сайта на Светла, там в началото е описала историята на развъдника :

http://www.yorkibows.com/for_the_kennel/

Плюс това те съветвам да се свържеш с нея и да я попиташ всичко което те вълнува. Много е отзивчива и ще ти отговори на всички въпроси  Peace

# 429
  • София
  • Мнения: 233
Здравейте момичета,
Предполагам, че въпроса е дискутиран и преди, но не успях да изчета всички "йорки теми" до сега.
Моята малка таласъмка стана на 8 месеца на 18.02. Постоянните ѝ зъби видях да избиват още през декември, но млечните ѝ са се "закучили" и не искат да падат. Може ли да ме посъветвате за някакви хитринки, за да избутаме тези зъбки и до колко може да се изчака, преди да се отстранят оперативно?
Благодаря ви предварително!

# 430
  • софия
  • Мнения: 495
Това,което съм правила с моите е-много игра с дърпане на въженца и давах от кожените кокалчета.Аз имам три йоркита и при трите това свърши работа.Успех

# 431
  • Мнения: 7 106
Сушени свински зурли, уши и копита от зоомагазините. Без майтап! Дъвчеше с часове, после само минавах да обера зъбчетата Simple Smile.  Всички зъби и паднаха сами за нула време  Laughing.

# 432
  • София
  • Мнения: 233
Много ви благодаря за отговорите Simple Smile
Имаме си едно розово въже-кокал, с което ни преследва като империалист да си играем, но сякаш от както започна да сменя зъби вече го хапе внимателно и си го гласи така че да не изтърве някой зъб. Кокалчетата от пресована кожа си ги консумира с удоволствие и без мярка. И без резултат. Видях зурли и копита в зоомагазина, но не ми хрумна да купувам тези зловещи артефакти. Освен и с това да пробвам Simple Smile

# 433
  • София
  • Мнения: 38 475
На моята повечето зъби и изпаднаха с най-обикновените гризалки за 50 ст. Май са сушена кожа, нещо такова. Само един кучешки се запъна, но падна наскоро.

# 434
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте девойки. От две седмици имаме един мъжки Йорки. Това което ме интересува, а не попаднах като информация е  - колко често ги къпете.

Общи условия

Активация на акаунт