Да захранвам ли?

  • 572
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 577
Здравейте на всички мами,много сте ми помогнали с хубавите въпроси и отговори които давате,но сега имам още едно притеснение.Моят бебо е вече почти на 5 месеца и досега не съм давала нищо освен кърма,но от няколко седмици се буди нощно време през един,два часа да яде.Като новороден издържаше по 6-8 часа,а сега какво му стана не знам.Та въпросът ми е следният:Дали не му достига вече хапването и дали да започвам с пюренцата?В същото време лекарката ми каза че е много дебел 8 килограма,на 67 см,на 4.5 месеца.Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 4 242
Буденето бих го отдала по-скоро на зъбоникнене вече, не на глад. Нищо не ти пречи да изчакаш още месец поне преди да захраниш. Не бързай, наслаждавай се на спокойствието и безгрижието сега!

# 2
  • Мнения: 1 771
И аз мисля, че е от зъбки.

# 3
  • Мнения: 7 430
И моят Вики си се будеше през нощта  Wink според мен изчакай още малко, например около месец и тогава започвай да захранваш, щом през деня нормално си хапва, значи си му стига Peace
Е, все пак ти решаваш Wink

# 4
  • Мнения: 3 926
Подкрепям казаното от момичетата, още повече като се има предвид килограмите на бебчо Grinning Моята мома сега ще стане на 9 месеца и тепърва ще видим дали е чукнала 8 кг. Стига си му кърмицата, а буденето може да се дължи на много неща. Първо - зъбки, второ - може да му влияе пролетната умора и смяната на времето, да усеща някакъв дискомфорт от това и да търси мама за утеха; трето - светът става все по-интересен за него и емоциите през деня правят нощния сън много по-неспокоен... такива причини ми се въртят из главата, но не и недостиг на храна Wink Grinning

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Зъби,купона започва Twisted EvilПобеля ми косата,а само два са изникнали Tired

# 6
  • Мнения: 171
Мименце и Вики започна да се буди много често през ноща. Аз още не съм захранила и съм претисната от всички около мен да започвам. И той е доста дебеличък 8 кг на 5 месеца, но като се има предвид, че е тръгнал от 2 и малко си е доста  Joy
Аз си мисля, че е от зъбките на първо място и след това забелязах, че през деня почна все повече да се разсейва и даже прави от време на време паузи от по 4 и повече часа без да хапва (това само няколко пъти де) и си мисля, че си наваксва през ноща.
Изчакай още малко  Grinning. Пробвай го на масата дали няма да си поиска от вашето ядене  и ще захранваме заедно  Grinning

# 7
  • Мнения: 22 842
На 4м-8кг650гр.-70см  Педиатрите само му се радваха колко е голям/Испания/.Никога не е спал през ноща повече от 2-3часа,будеше се за кърмене,захранен на 6м с каша.Детето си е абсолютно нормално,може да е гладно или да го болят венците.Пробвай да го храниш/кърмиш,ако поиска може би е гладен.Това смо в Бг го има да слагат бебета на диета #Cussing outЗа справка на 3г беше 103 см,18 кг.освен,че носи дрехи за 5г,проблем с теглото няма,слагам му даже колан,защото му падат панталоните. Laughing

# 8
  • Мнения: 559
И аз мисля, че е от зъбки.
И при нас е така и аз го отдавам на зъбоникнене.

# 9
  • Мнения: 310
и аз мисля, че е от зъби. И от това че вече е по-голям, през деня трупа най различни впечетления и от превъзбуда може да не поема необходимото му количество кърма и да си наваксва през нощта.

# 10
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
И моят сим на 5 месеца и нещо беше 8 кг и половина, а и някъде по това време взе да се буди през около 2 часа нощем (а спеше по 6-7 преди това) , но също така и хапването му денем зачести. Това само по себе си може да е както сигнал, че растат зъбки, така и че иска повечко храна. Големите бебчета, точно защото са големи, може по-рано да имат нужда от повече храна, за да поддържат килограмите си.   При моят син на всичкото отгоре, пак някъде по това време, взеха да му се зачервяват бузките и брадичката, т.е. сигнал, че са и зъбките.  В крайна сметка аз захраних на 5 месеца и половина. Прие лъжицата и храната охотоно. Той е просто е едно голямо прасенце - без значение дали се отнася за твърда храна или кърма.  Може и ушите да ми изяде, но това е друга тема...  Wink
Къремнията постепенно се регулираха. Някъде до към 6 месец намаля честотата им както през през деня, така и нощем. Брадичката и бузките обаче продължиха да се зачервяват до преди две седмици когато изникнаха първите му зъбки. Така че, аз лично, в моя случай, не отдавам честото кърмене денем и нощем на зъбките.
 Flutter

# 11
  • Мнения: 577
  При моят син на всичкото отгоре, пак някъде по това време, взеха да му се зачервяват бузките и брадичката, т.е. сигнал, че са и зъбките. 
 Flutter

Мислиш ли че това може да е критерий? newsm78

# 12
  • Мнения: 3 926
Обриви, диария, температура, намален апетит, раздразнителност, подсичане, възпаление на ушенце... всичко това може да е сигнал за зъби Sad Тъпо, но факт. Хубавото е, че идват на етап, в който познаваме детето си повече и можем да преценим кои от посочените признаци са настинка, кои - зъби.

Общи условия

Активация на акаунт