Как да заместя кърмене?

  • 821
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 085
Тъй като идва сезона на дългите разходки, а аз не искам да кърмя навън, моля за съвет!Синът ми засега яде безмлечни каши, зеленчукови и плодови пюрета.Бих искала да заместя кърменето в 15 и 18 часа.С какво е най-удачно да ги заменя и как да започна?
Опитах да изчета "Кърмене и захранване...", за да не пускам нова тема, но на 40-тата страница се отказах, а и с търсачката не открих, каквото ме интересува.Ако има такава тема, моля ви, пуснете линк
Само да допълня- не мога да се изцеждам

# 1
  • Мнения: 3 926
Малко тъп въпрос Embarassed но защо не кърмиш навън? Притесняваш ли се? Знам, че няма да ти помогне да се отпуснеш, ако ти е притеснено, но пробвала ли си със слинг? Питам те, защото не знам дали искаш да отбиваш постепенно или само за периода на разходките ти трябва да заместиш, защото бебкото не е много голям Wink
Иначе по темата аз не съм заместила, но много мами процедират така - дават първо твърдата храна и после да досуче мъничето. Постепенно увеличаваш количеството на твърдата храна и спираш да даваш гърдата, а ако има напрежение изцеждаш по малко. Но щом не можеш да цедиш значи просто ще потраеш малко дискомфорт... ако има такъв.
За храната - аз лично бих дала в 15 часа плодово пюре / с бисквитка ако яде/ , а в 18 часа каша, подобна на тези в бурканче на Хаме. Иначе си правя домашна като варя овесени или ръжени ядки, или просо и добавям плод, а някои слагат сиренце и масълце, но при нас това е невъзможно заради АБКМ.
Надявам се да съм помогнала, но все пак опитай да пречупиш себе си и да кърмиш навън. Отдавна не съм ходила в Благоевград, но си спомням много приятно закътани местенца, от които можеш да се възползваш

# 2
  • Мнения: 619
И аз се интересувам от темата, най-вече че не ми е приятно да кърмя навън.
И един въпрос - като се отмени едно цяло кърмене с твърда храна, задължително ли е да се добавя АМ в храната?

# 3
  • Мнения: 649
не е задължително... важно е общото количество АМ  или по-точно кърма, ти като го кърмиш и само едно ядене е заменено например с зеленчуково пюре или каша тогава няма нужда да се добавя в него мляко... 

# 4
  • Мнения: 4 242
Не и ако през останалото време детето приема достатъчно кърма, в смисъл ако се кърми на поискване.
Важно е да знаете че с всяко пропуснато кърмене, кърмата започва да намалява! Принципно не е добре за гърдите (когато бебето е малко) да има пауза по-голяма от 3 часа.

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
като се отмени едно цяло кърмене с твърда храна, задължително ли е да се добавя АМ в храната?
Не е задължително, но трябва да има някакво мляко. Ако купуваш готови пюрето-трябва да са с мляко, ако си ги приготвяш-готви с кърма. При кашите - по същия начин. Всички хранения трябва да са млечни да годинката.

# 6
  • Мнения: 2 085
.... опитай да пречупиш себе си и да кърмиш навън. Отдавна не съм ходила в Благоевград, но си спомням много приятно закътани местенца, от които можеш да се възползваш
Аз се пречупих-вече съм пробвала.Не се чувствах въобще комфортно, а дребосъка е толкова любопитен, че не мога да го удържа.Все пак сподели къде са закътаните местенца!

# 7
  • Мнения: 3 926
Всички хранения трябва да са млечни да годинката.
А, това за пръв път го чувам. Знам, че е добре да не се замества млечно хранене, което аз тълкувам като - кърмата си е на поискване, а за различните има въведени часове.
Аз се пречупих-вече съм пробвала.Не се чувствах въобще комфортно, а дребосъка е толкова любопитен, че не мога да го удържа.Все пак сподели къде са закътаните местенца!
Ами имам прекрасни спомени за една река... и пейчици покрай нея и страхотна кръчма и най-чистия и прекрасен център, който бях виждала, тайнствена и уникална стара част, където спяхме... ох, имам и стих писан за Благоевград... Heart Eyes
А иначе, Сияна като е гладна си яде - 2-3 минути, почне ли да се върти - прибирам манджата Mr. Green Който иска да яде не зяпа на страни Wink Този подход действа при нас Wink

# 8
  • Мнения: 411
Да се извиня на авторката,че ползвам нейната тема,но да ми кажате как да разбера с какво количество пюре(заленчуково)да заместя newsm78Защото на моя син колкото му дам толкова ще изяде и още ще търси Mr. Greenпосле едстествено ще повърне,ама нейсе...

# 9
  • Мнения: 1 072
Ние се кърмиме навън, но съм забелязала много майки че си носят пюренце на кафето и молят да им го затоплят малко и си го ядат навън. Аз ако нося пюре навън, го пресипвам в шишенце и го слагам топличко в термоса.

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
как да разбера с какво количество пюре(заленчуково)да заместя
Формулата за количество храна, каквата и да е, е  100+месеците*10, т.е. за вас, както виждам от лентичката около 160-170 мл.

# 11
  • Мнения: 967
Когато сте на вън можеш да даваш каша или пюренце - каквото прецениш. Аз никога не съм робувала на разни схващания, че пюре се дава задължително на обяд, а каша сутрин и т.н. - какво значение има след като единственото важно е бебето да приема всичките му необходими хранителни вещества дневно, а в какъв ред става това ебез значение. Така че, в зависимост от хранителния ви режим ти избери от каква храна имате нужда в следобедните часове и я предлагай, когато сте навън. Не е необходимо да добасяш АМ в храната когато заместваш хранене АКО иматедостатъчен брой кърмения за денонощието. Така въпреки заместеното безмлечно хранене бебето поема достатъчно мляко. Ако кърмиш обаче рядко задължително добавяй мляко в твърдите храни. Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт