диетични рецепти-десерти

  • 3 998
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
мамички можете ли да ми кажете някакви диетични рецепти за десерти.някакви кремчета в които няма захар.погледнах в търсачката,но нямаше нищо подходящо.мн ще съм ви благодарна  bouquet

ето нящо като тези 2 рецепти

Крем с кисело мляко

Продукти:

300 гр кисело млако (нискомаслено)
300 гр пресни плодове
1-2 с.л. мед
1 ч.л. желатин

Към млякото се добавят меда и плодовете, пасирани или нарязани на кубчета и всичко се разбърква. Добавя и желатина, разтворен в малко вода. Оставя се в хладилника да престои 2-3 часа.

http://www.otslabvane.com/
**********************************************************

ЖЕЛИРАНАТА ТОРТА НА СЕСТРА ЧУКАЧЕВА
-----------------------------------------------------------
продукти
1 кутия кръгли ронливи бисквити

1 кофичка кисело мляко

2 пресни яйца

1 компот

1 ч.ч. смлени орехи

2 пак. ванилия

2 пак. желатин (на Dr. Oetker)
На дъното на тортена форма се натрошават бисквитите и върху тях се излива смес от киселото мляко, захарта, ванилиите, орехите, жълтъците и белтъците, разбити поотделно и половината желатин. Сместа се охлажда в хладилника, докато се стегне.
Върху повърхността на тортата се нареждат плодовете от компота и се заливат със сока, в който е разтворен останалия желатин. Отново се прибира в хладилника, докато и компотът се желира.

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
За съжаление не мога да ти бъда полезна с диетичните рецепти, но трябва да ти кажа, че кремчето с желираното мляко е страхотно и на седмица правя по две дози, а специялно за желираната торта още утре като взема майчинството ще си купя форма.... и ще се похваля с резултата.

# 2
  • Мнения: 521
и аз първо ще направя кремчето даже още утре
но няма ли някой друг с предложения? Hug

Последна редакция: нд, 09 апр 2006, 10:29 от GiNgeR^^ChErrY

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Бисквитите и меда НЕ са диетични за дибетик.

# 4
  • Мнения: 22 867
Не знам този сладкиш дали минава за диетичен, но е много вкусен.

 Бишкоти /от големите/
1 компот от кайсии

За крема:

3/4 ч.чаша брашно
1 ч.ч. захар
1 лимон
3-4 жълтъка
3 чаши вода

Брашното, захарта и жълтъците се разбъркват с 1/2 ч.ч. вода. Добавят се настърганата кора и сока от лимона. Наливат се и трите чаши вода. Тази смес се вари, като се бърка, за да не загори.

Като стане готов, кремът се оставя малко да поизстине и пак се бърка от време на време, за не хване коричка.

После в тортена чиния се слагат ред бишкоти, потопени леко в компота, отгоре слой крем. И така на два или три реда, като последният е от крем. Върху крема се нареждат изцедените от компота кайсии. Белтъците от яйцата се разбиват на сняг и се слагат най-отгоре. Мушкате във фурната само на слаб горен реотан, докато леко порозовее. /Белтъчния сняг съм го правила и с захар, и без , и със карамелен сироп./ После може да наръсите със смлени орехи, пръчици, шоколад, сладко от вишни - всичко става, и в хладилника. Като се посмръзне, се яде! Grinning
В оригиналната рецепта белтъчния сняг не се запича, но сега поради това, че не знам какви яйца купувам, го правя така. А може да се замени и със сметана, или пък без нея. Просто ръсите орехи върху кайсиите.

Кремчето може и самостоятелно да се консумира във чаши, аз лично много си го харесвам.

# 5
  • Мнения: 412
Крем "Будуик"

3 с.л. зехтин
500г безсолна извара, пасираме я със зехтина
1-2 банана, намачкваме ги с вилица
2 с.л. ленено семе, смляно например в кафемелачка
50г орехи - счукани
3 с.л. мед
50г стафиди
канела за поръсване
Смесваш всичко, разпределяш в чаши и поръсваш с канела  иукрасяваш с кръгчета банан или др.Кремът е лек и превъзходен, без яйца и масло. Детето го обожава, лошото е, че трябва веднага да се консумира.
дано да ти хареса Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 587
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18422.0
GiNgeR^^ChErrY  виж здравословните сладкиши на Искрица Надежда  Peace

# 7
  • Мнения: 910
И аз немога да ти помогна Sad,но предложенията ти ме заинтригуваха,още утре ще ги пробвам

# 8
  • Мнения: 3 376
Ето ти една абсолютно здравословна рецепта за кекс, без захар, мляко и брашно Grinning Преведена е от един американски форум.

Шоколадов кекс с ванилова заливка

За тестото:
1 чаша сурови слънчогледови семки (смлени на фин прах)
3-4 лъжици бакпулвер
1/2 чаша царевично или друго нишесте
2 - 2 1/2 лъжици стевия (сладка билка, може да се замени и с глицерин)
4 лъжици глицерин
6 лъжици какао
щипка сол
чаша и половина зехтин или друга мазнина
1/2 чаша вода
3 яйца

Смелете слънчогледовите семки в блендер или кухненски робот (не се притеснявайте ако останат малки парченца).
Смесете всички сухи съставки в голяма купа. Счупете яйцата в отделна голяма купа и бийте с електрически миксер около 2 мин. Добавете останалите течни съставки при яйцата и бъркайте. Добавете сухите съставки при течните. Изсипете полученото тесто в 2 малки тавички намазани с масло. Печете около 10-15 мин на 350 градуса.

Изчакайте да поизстине преди да извадите от тавичките. Поставете единия пласт върху голяма чиния. Отгоре нанесете дебел слой от крема, след това поставете втория пласт. Нанесете дебел слой от крема отстрани и отгоре.

За крема:
1 чаша заместител на млякото (оризов, кокосов и пр.) или истинско мляко
2 лъжици нишесте
1 ванилия
омекотено (не стопено) масло (не можах да преведа точното количество, на английски гласеше "3/4 stick softened (not melted) butter")
1-2 лъжици глицерин
2 лъжици стевия (отново може да се замени с още глицерин)

Сложете млякото в малка тенджерка и загрейте на котлона докато започне леко да ври. Намалете котлона на средна мощност и смесете с нишестето. Внимавайте при тази стъпка - ако не са добре разбъркани, нишестето ще стане на гел вместо да се разтвори. След това добавете останалото мляко при постоянно бъркане. Сместа би трябвало доста бързо да се сгъсти. След като веднъж се е сгъстила, оставете я да се охлади във фризера.

Докато сместа се охлажда, разбийте размекнатото масло в купа с електрическия миксер. Бийте докато напълно заприлича на крем и стане леко пухкаво. Добавете стевията и глицерина и ванилията и разбъркайте добре. Не добавяйте течността към маслото докато не е станало напълно кремообразно.

Общи условия

Активация на акаунт