Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 3 458
и това за прав път го 4увам и да попитам каква е тази помощ и на какви условия трябва да се отговаря?

4. месечни помощи за отглеждане на дете до навършване на една година;
Цитирай

NL

Мнения: 4 358
Получава се от майки ,които не са на трудов договор, самата помощ е за период от 1 година по 100 лв
но за да я получаваш дохода на член от семеството трябва да е до 200 лв.

Месечна помощ за отглеждане на дете до една година

Изплаща се на майката (осиновителката, самотните бащи-осиновители, семействата на роднини, близки или приемни семейства, в които е настанено дете по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето), чиито средномесечен доход на член от семейството е по-нисък или равен на 200 лв.

ПРИ КАКВИ УСЛОВИЯ МОЖЕТЕ ДА ПОЛУЧИТЕ ПОМОЩТА

1.     Детето не е настанено за отглеждане на пълна държавна издръжка в специализирана институция за деца;

2.     Майката е неосигурена и не получава обезщетение за бременност, раждане и отглеждане на дете по условията и реда на Кодекса за социално осигуряване;

3.     Майката е осигурена за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица, но няма необходимия осигурителен стаж за получаване на обезщетение за бременност, раждане и отглеждане на дете по условията и реда на Кодекса за социално осигуряване;

4.     Детето живее постоянно в страната.

КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ, ЗА ДА ПОЛУЧИТЕ ПОМОЩТА

Необходимо е да подадете молба-декларация по образец в дирекция “Социално подпомагане” по постоянния Ви адрес. Към нея се прилагат следните документи:

1.     удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 6 календарни месеца, предхождащи месеца, през който е подадена молба-декларацията – за лицата, работещи по трудови и/или по служебни правоотношения;

2.     удостоверение от осигурителя или от териториално поделение на Националния осигурителен институт за лицата, на които осигурителните плащания или заверката на платежните искания за тегленето им се извършва от териториалното поделение на Националния осигурителен институт;

3.     удостоверения от осигурителите за всеки от членовете на семейството, при което е настанено дете по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето, че не получават обезщетение по чл.53,  ал.3 от Кодекса за социално осигуряване;

4.     копие от удостоверението за раждане на детето;

5.     копие от експертно решение на ТЕЛК/НЕЛК;

6.     копие от решението на съда за допускане на развод между родителите;

7.     копие от заповед на директора на дирекция “Социално подпомагане” и/или решение на съда за настаняване на детето в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл.26 от Закона за закрила на детето.

При подаването на молба-декларацията се представят и лични карти на деклараторите за справка.

Нова молба-декларация се подава на шест месеца.
[/b]
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.