Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора
Здравейте Мамчета.
Сина миЖорко е на 10 м. Онзи ден започна да вдига Т, отначало 38 - 38,5. Но изведнаж прз нощта вдигна 40, без кашлица и хрема, но го хвана разстройство. След лекуване с Панадол, нашата педиатърка ни изписа Зинат.
На третия ден вече нямаше Т и след третия прием на Зинат му се появи обрив по телцето и зад ушите, по крайниците нямаше нищо. Педиатъркат каза ,че е може би шарка 5.
НЯКОЯ ОТ ВАС ДА И СЕ Е СЛУЧВАЛО НЕЩО ПОДОБНО ИЛИ ДА Е ЧУВАЛА за такава шарка?
Цитирай

Такъв ли беше обривът?
Цитирай

София и там където не се пуши

Да и двете ми деца изкараха такова нещо и в същото време деца наоколо и тогава четохме за
шарка пет. Педиатрите трудно го диагностират защото обривите минават много бързо. Също така забелязахме, че деца които бяха имонизирани с тримовакс го изкарах без температура. До колкото си спомням обривите някакси се появяваха и след час изчезваха и се появяваха на друго място. Също така е около бебешка възраст.
Цитирай
Да, но няма по краката и ръцете и не толкова много по главата.
Опасно ли е?
Моля кажете каде да прочета за това?
Цитирай

Това е шарка No. 6, или още известна като розеола. Безобидна е, с доживотен имунитет. Пусни сърч за roseola  в google и ще намериш много страници за нея.
Цитирай

Да, но няма по краката и ръцете и не толкова много по главата.
Опасно ли е?
Моля кажете каде да прочета за това?

Същото изкара и дъщеря ми, Розеола е, както пише Andrea$- безобидна  Peace
Цитирай

някъде ... тук ...

Гого също я изкара, и то след варицелата на брат си. Аз си мислех, че и той кара варицела, но не - докторката каза, че това е тридневна бебешка шарка или т.нар. розеола. Гадни са първите 2-3 дни с висока Т.
В линка, който е пуснала Никол има инфо за розеолата Smile
А ето и още малко:
http://www.health-nexus.com/roseola.htm

Цитирай

Радвам се, че вече има и бг лекари, които я разпознават, защото аз не попаднах на такива  Rolling Eyes даже миналата седмица мъжа ми имаше един работа с някакъв кожен лекар и го попитал защо в България не я признават, а той му отговорил, че такава шарка няма  Naughty Laughing
Цитирай

...даже миналата седмица мъжа ми имаше един работа с някакъв кожен лекар и го попитал защо в България не я признават, а той му отговорил, че такава шарка няма  Naughty Laughing

Laughing hahaha

Да се чуди човек да се смее ли или да плаче...
Цитирай

Дъщеря ми изкара тази шарка - Розеола.
Три дни висока температура, на 4 и 5 ти ден - ситен обрив по тялото. Не пи преди това никакви лекарства, дори Панадол. Педиатърката я диагностицира по обрива и клиничната картина на 4тия ден.
Характерно се разболяват деца на 6-36 месеца. Кара се леко, обикновено децата са в настроение и не губят апетит. 
Цитирай

ново

Радвам се, че вече има и бг лекари, които я разпознават, защото аз не попаднах на такива  Rolling Eyes даже миналата седмица мъжа ми имаше един работа с някакъв кожен лекар и го попитал защо в България не я признават, а той му отговорил, че такава шарка няма  Naughty Laughing

И аз като Никол не попаднах на лекар, който познава тази шарка #Cussing out. Миналата година, точно два дни преди рожденния си ден я изкара и дъщеря ми. Личната лекарка каза, че е обрив от някаква храна, кожната каза - някаква алергия ooooh!. Пълно объркване Crazy.
Добре, че във форумите има мами, които са преживяли какво ли не, та поставиха правилната диагноза на детето Peace, та се поуспокоихме.
Цитирай

Хасково

Ние това го изкарахме миналата година точно по това време.
Симптомите бяха същите като вашите и като изби обрива педиатърката веднага каза, че става дума за въпросната шарка. И ни обясни, че докато не избие обрива не може да се каже, че е това, била безобидна.
Цитирай

Варна

5-тата шарка и розеолата са две различни  заболявания Peace
Цитирай

Кажи де, коя е 5-тата шарка  Confused
Цитирай

Орлов мост

Кажи де, коя е 5-тата шарка  Confused

аз не знам кой номер шарка е - 5 или друго, но както всички по-горе са казали - дааа, Розеола - нищо страшно. И ние я имахме на година и 3-4 месеца по Гергьовден - 3 дни висока Т и после обрив и това е !!!
Не се притеснявай хич Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора