Малта - 2

  • 120 335
  • 828
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
Врабец, ти не се оплаквай, вече си в скъп район, защото правителството каза, че след две години едни араби щели да построят университет.  Mr. Green

Снощи хазяите казаха, че едно от условията за да ни върнат депозита е да им представим официален документ, че интернетът на Мелита е наш, а не техен. Пет пъти питах правилно ли съм чула, потвърдиха.  Joy

Естествено, че вземат ЕК за мезе. Те са европейци само като вземат европейските пари.

Ти да не си отиде?

# 451
  • Мнения: 2 620
Чек, аз вече трудно попадам на обява за под 600 евро в нашите села Wink За същите мухлясали хангари, на които преди четири години едвам им взимаха по 250-300. Изкушавам се да ги питам, каква екстра са добавили за тези цени - собствениците идва да чистят веднъж седмично или имотът върви с кола...

# 452
  • Мнения: X
Понеже явно не си търсила сериозно, не знаеш че като се обадиш, това за 600 току що е дадено и има едно много хубаво в Зебудж за 800.
За чистенето, ние плащаме на хазяйката да чисти, така е по договор. Тя обаче не чисти.  Mr. Green

# 453
  • на село
  • Мнения: 827
Оф, големи чистници са тия лежерни малтийци  Joy
Аз преживях голям шок, когато разбрах, че няма сифон в банята!

Още не съм се преместила, де. Мъжът е в издирване на квартира за млади пенсионери с две котки в Суиги.
Котките и 50% от споменатите пенсионери сме още в България. Мъжът иска да сме до 2 месеца инсталирани там, аз мрънкам, че е припрян и те така... Чиповете и паспортите скоро ще оправя. Драмата ми е как ще пътуват котките. Единият вариант е със съдържателите на българските магазини. Само котките, де. Ама как да пусна 17-годишния с чужди хора!? Драма, ви казвам!

# 454
  • Мнения: 53
Привет на всички! Аз и моята приятелка сме решили да емигрираме в чужбина и Малта попада в списъка ни с дестинации. Да ни представя малко: аз съм на 22(след 2 месеца ставам на 23), тъкмо завършвам бакалавър по Финанси(с много малък опит) и добър английски, сносен немски; тя е на 21(ще навършва 22) и завършва Антропология тази година(само един стаж е изкарала - това откъм опит), с езиците е много добра - английски(сносен), испански, френски, румънски, руски. Дали ще можем да си намерим работа по специалността и как е животът там?  Каква е самата процедура за установяване? Simple Smile

# 455
  • Мнения: 2 620
А, Монстър, кажи им за сифона!  Laughing И аз така, не мога да я преживея тази архитектурна особеност. Няма тук такова нещо. Мажеш с парцала по пода и това е.

Soulthief, щом сте добре с езиците, хващайте обявите на читавите ЧР агенции и се ориентирайте към igaming. Като имате сигурни доходи, ще можете да поживеете, да се ориентирате, да видите какво предлага животът тук.

# 456
  • Мнения: X
А, Монстър, кажи им за сифона!  Laughing И аз така, не мога да я преживея тази архитектурна особеност. Няма тук такова нещо. Мажеш с парцала по пода и това е.

Аз имам сифони в баните бре! Искате ли снимка?  Mr. Green Но поради липса на прагове, вода пак не може да се излива на земята, защото ще тръгне в коридора или спалнята.  hahaha

И моят съвет към двете девойки е да не разчитат на нищо относно специалността си, особено тази с антропологията. Знам как звучи, но това е положението. С финансите е по-вероятно да се случи нещо, има поне две агенции, които търсят такива кадри, Connect и Quad Consultancy. Може да се пуснат заявления и в KPMG, EY, Standard & Poor's.

За бетинговите компании да си кажа моите два цента. Обяви се пускат почти само за хора с по-редки езици. Нерядко всъщност търсят с немски, френски, испански и италиански, но не сносен или много добър, а нейтив. Имам приятелка швейцарка, която е от година тук със семейството си, преди живееха в Англия. Наеха я с интервю по скайп, платиха преместването и първите три месеца наем, вкл. депозита и комисионната на агенцията. Но езикът трябва да е нейтив, а не на някакво ниво. С английски изобщо не търсят, ясно защо, най-много търсят с шведски, датски, норвежки и подобните. Понякога търсят и с полски, руски или български, но много народ кандидати има.
В бетинговите компании обикновено наемат с препоръки от вече работещи там. Като препоръчат някого, който по-късно е одобрен, получават бонус. Между другото взе да става масова практика, и при нас в кантина има залепена обява, че ако препоръчаме някого за определена позиция и той бъде одобрен, има бонус, ако се задържи шест месеца, още бонус. Като се изчерпат тези възможности, тогава се почва с обявите и интервютата. На практика за добрите места няма обяви. Кофти, но факт. С препоръки може да стане. Имам позната, която 5-6 години чисти по хотели, но нейна приятелка я препоръча и започна в бетингова компания работа. Парите са два пъти по предишната ѝ заплата заедно с бакшишите, за вида на работата и всичките останали бенефити, да не говорим. Четох някъде, че 30% от наетите работещи в Малта били в igaming индустрията.  Crazy Само да не ги клъцнат от ЕС, че им се канят.

Последна редакция: чт, 04 май 2017, 09:19 от Анонимен

# 457
  • Мнения: 53
Благодаря много за информацията! За антропологията го очаквахме, все пак Малта е малка страна и се издържа от айгейминг и туризъм предимно

# 458
  • Мнения: 2 620
Чек, търсят igaming-ите, не е като да не търсят. Предпочитат препоръки не за друго, а защото хората много често им се местят или се явяват хора от кол и въже. Пълно е с обяви, като да, за съпорт се търсят и редки езици, но има други позиции, на които можеш да започнеш от нулата, а за тях си искат само английски, те ще те научат на другото. Сега ако седна да ровя, за 5 минути ще изкарам 20-30 свободни позиции. Само малко човъркане в Гугъл трябва или някой да ти покаже, къде да гледаш.

# 459
  • Мнения: 53
Ще ги прегледаме работните позиции. Мен ме интересува откъм разходи, заплати(нали общо казано), манталитет на хората, климат как стоят нещата? Макар че аз разглеждах вече сайта на EURES и съм се ориентирал как стоят нещата в различните страни в статистически данни.

# 460
  • Мнения: 2 620
Soulthief, тези неща с манталитет, климат, кой с колко пари се оправя, за каква заплата се е спазарил и т.н., няма как някой да ти ги разкаже, камо ли във форум. Както виждаш и други хора питат тук, обаче няма как да се отговори универсално на това. Аз едно време се раздавах да давам информация и съвети, но с течение на годините се нагледах на такива случки, че само едно мога да ти кажа - чуждият опит и впечатления носят 0% информация за теб. Само лични впечатления, твои, ваши, ще ти свършат работа. Даже колкото по-малко се товариш с чужда информация, толкова по-ясна преценка ще имаш.
Виж, ако ти трябва нещо конкретно да знаеш - например какво е работното време на аптеките - питай, ще помагаме Grinning

# 461
  • Мнения: 53
Абе според мен не е точно така. Всеки, който живее там може да ми е от полза с някаква информация. Примерно аз съм бил в Бруклин и не бих го препоръчал на никого, понеже е негърски квартал и е доста престъпен, но човек, който не е живял там и не се е осведомил по някакъв начин, няма как да знае.

# 462
  • Мнения: X
Ти може да не препоръчваш Бруклин, но това не значи че мнението ти ще е полезно за някого. Между другото, тук има много негри.

Статистическите данни за Малта носят нула информация на четящия ги, освен ако не става дума за температурата на въздуха.

# 463
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Eй най-накрая и аз да намера време да прегледам какво става в темата, вече направихме една година+ на острова и съм мнооого доволна:)

Чек, Врабец, Вал - специални поздрави от Гозо. Ще се радвам на гости, ако имате път насам (77340733).

Понеже много обичам да словоблудствам, както казва мъжът ми, ще се включа по диагонал във връзка с постовете от 28-ма до 31-ва страница:

Със зъболекарите още не съм се сблъсквала, но съвсем скоро ще да е ... една съседка твърди, че било безплатно да ти сложат изкуствени зъби ?!?!  и тъй като моите уви са 80%мъртви, а другите 20 извадени, се чудя дали да не си спестя мъките и парите за в бъдеше ... Някой да е чувал нещо подобно?
Децата съм ги водила, но те са още с млечни зъби и не са ми взели пари за прегледите и изписаните рецепти.

За "любезните" Малтийци, любезни са хората, но им е писнало от чужденци Идиоти и Нахалитети, съвсем нормално.

По темата с колко пари може да се живее прилично и нормалните заплати какни са, от опит научих едно: в Малта, еле пък на Гозо, човек може да живее с 2 и с 200. За да изкарваш добре пари от 1500 на горе, просто трябва да си готов да работиш почти 24/7 Wink Овъртайм под път и над път, но поне го плащат хората, а не като в БГ.
Аз лично се справям добре, като самоосигуряваща се с малък бизнес, но мъжът работи на твърдо и така ни се получават нещата - да си платим наема (pа къща с басейн), не смятаме колко харчим за храна, децата получават подаръци редовно, сервизиране на колите, което тук ми се струва безбожно скъпо и т.н....  хубав, нормален живот.
За жалост в мИлАтА ни рОдина нещата не стоят така

# 464
  • Мнения: X
Ами, безбожно скъпо. Ние си намерихме супер свестен малтийски  майстор, който ни взема по-евтино от това, което биха ни поискали във Варна и поне два пъти по-малко от цените, които ни искаха двама различни български тук. Не им ползвахме услугите, защото се усъмнихме във вида на повредата, за която говореха. Наистина се оказа нещо много по-елементарно.

В Гозо сигурно е по-евтин животът, но се иска друга организация за да живееш там. Аз съм си мислела за местене на другия остров, но първо да направят тунела между двата. То пък тогава всичко ще поскъпна поради повишен интерес. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт