Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 12

  • 56 408
  • 776
  •   1
Отговори
# 30
  • SF
  • Мнения: 21 167
Не съм пушила от края на ноември и дори не знам дали да се запиша при вас. Съвсем от скоро е.
Не разбрах как стана. Някакви медицински изследвания ми бяха сгрешени и ме хвана страх. И преди ми се е случвало да не пуша всеки ден и тези 2-3 дни без цигари този път продължиха по-дълго.
Яд ме е, понеже вкъщи не пушех и излизах на балкона  с чай на приказки. Първо пиех много вода по този начин, а и виждах много падащи звезди. През ноеври видях около 15 и оттогава не съм виждала...
И преди съм спирала цигарите, но с приятелки на кафенце винаги ми се допушваше и си запалвах по една (2-3...) Странно, че сега вече не и много се гордея. Чувствам се по-интелигентна и по-модерна.

# 31
  • Мнения: 5
Да, мисля, че точно в това се крие разковничето - дали наистина искаш да се откажеш от нещо и то завинаги - в случая от цигарите. Защо да крием - това си е жива зависимост, адски достъпно, има ги навсякъде, никакъв проблем не е да се снабдиш! Питам се, дали наистина искам да спра с точно тази зависимост. Ех, говоря си аз, ама то само с говорене не става...

# 32
  • Мнения: 4 954
Есме, а чай на терасата без цигара не може ли? Трикът е да продължиш да правиш същото, което и преди, но без цигарите.

# 33
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Да, мисля, че точно в това се крие разковничето - дали наистина искаш да се откажеш от нещо и то завинаги - в случая от цигарите. Защо да крием - това си е жива зависимост, адски достъпно, има ги навсякъде, никакъв проблем не е да се снабдиш! Питам се, дали наистина искам да спра с точно тази зависимост. Ех, говоря си аз, ама то само с говорене не става...
Да, цигарите са наркотик. Зависимоста е толкова силна, че много лесно се разколебаваме в решението си. Трябва добре да се мотивираш, да си изготвиш стратегия и...да скочиш. Пробвай с отлагане на момента на пушене. Не се отчайвай. Пробвай, докато стане!
Какво точно те притеснява?

# 34
  • Мнения: 2 854
Мога да кажа, че при мен отказването беше сравнително лесно и безболезнено. Просто изпитвах отвращение от цигарите, от дима, въобще от вкусът на тютюна. А и от друга страна по това време работех с още трима души в една стая, двама от които пушеха, тъй че явно съм си взимала "дозата" никотин  hahaha

Сънувала съм, че пуша и то не рядко. Странното е, че докато сънувам как пуша в същото време знам, че съм отказала цигарите и знам, че не трябва да пуша, и на сън се карам на себе си: atari недей, недей, недей, нали ги беше отказала  Grinning

# 35
  • Мнения: 235
Здравейте,
виждам че сте добре, повечето удържат и това е страхотно......
Ето още един мотив за спиране на цигарите- една кутия струва 5 лв. От тези 5 лв реалната стойност на самите цигари е около 1 лв. Останалото са такси, данъци, акцизи за прекрасната ни държава. До тук добре, но с тези 5 лв за кутия не се изчерпва всичко. От заплатите ни се удържат определена сума пари за здравни осигуровки. НО когато сами си прецакаме белия дроб и всичко, което се уврежда от цигарите се оказва че здравната каса няма да ни плати лечението, а всичко трябва сами да поемем...........каква е цената на цигарите, които пушим?

# 36
  • SF
  • Мнения: 21 167
Есме, а чай на терасата без цигара не може ли? Трикът е да продължиш да правиш същото, което и преди, но без цигарите.

Ще ми се допуши веднага. Laughing Излизането късно вечер след вечеря на терасата не беше, защото искам да ми е студено и да пия чая навън, а за да изпуша една-две цигарки. Сега си пия чая вътре и нямам причина да се обличам и да мръзна. Малко налудничаво ми се струва да излизам вечерта, да гледам нагоре и да чакам да падат звездите. Simple Smile Преди случайно ставаше.

Много се чудех как ще бъде на кафенце без цигара, но вече 100 такива изпих - става!
Нова козметика ли открих, не знам, но от месец насам кожата ми е по-хубава! Simple Smile

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нова козметика ли открих, не знам, но от месец насам кожата ми е по-хубава! Simple Smile

Не е от козметиката. При мен също кожата светна след спирането на цигарите.

# 38
  • Мнения: 4 954
Ами да ти кажа хич не е налудничаво. Когато пушех това ми беше единственото време на въздух и не исках да се лишавам от него, беше ми навик да си взимам паузи и да излизам навън. Просто махнах цигарите. Мъжът ми също ходи на "пуш паузи" без да пуши.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 594
Да споделя за моето отказване, имах около 3 провала, не пуша цял ден и към 4 след обяд нещо в главата ми прищраква и ми казва "какво толкова, 1 цигара" -> провал.
Деня в който ги отказах напълно, не беше планиран, изпуших си 6-те цигари с кафето сутринта, за час време, както обикновенно  Embarassed , отидох на работа но си казах че няма да си изваждам цигарите от чантата  Laughing  .. докато издържа. Стана 3 - 4 след обяд, онова нещо се обади " айде бе една цигара" , но аз " НЕ Нее.." отидох до магазина и се запасих със една камара солети, бисвити, бонбонки и прочее на цената на 1 кутия цигари  Grinning . Стана вечер, а аз тогава пуша много, пред комп. докато не ми се приспи. Чистих, оправях, шетах до късно, накрая седнах на комп.  и сложих цигарите до мен, ей така да ги гледам, и да изпитам волята си  hahaha Ииии не запалих! следващите 3 дни бяха трудни, все за пушене мислех, дишах дълбоко като ми се пропуши или се тъпчех с боклуци, само и само да не пуша. Казах на всички че спирам цигарите. И си повтарях че няма да пуша! Но си носих цигарите навсякъде 1 седмица. Ей така, да ги виждам пред себе си  Joy имах чувството че бях много отнесена и завеяна тези няколко дни.
Не запалих отново ! След 4 дни започнаха безсънни нощи, 1 седмица изкарах със средно 4 часа сън на вечер, бях много превъзбудена, макар и уморена нещо ме караше да не успявам да заспя и да се събуждам в 4 сутринта. Получих запек от който не се оттървах цял месец и половина  #Crazy нито кафе нито топла вода, упражнения, хапчета.. абе нищо не помагаше, но мина този период и сега всичко е перфектно и много по добре откакто като пуших. Месец след последната ми цигара започнах да сънувам че пуша понякога всяка вечер или през вечер, като все се събуждах с мисълта "какво правя аз ги отказах!" и така.. дори и сега сънувам че пуша.
Мисля, че всеки може да ги откаже стига да си сложи спирачка и да осъзнае защо ги спира не е невъзможно, постижимо е и напълно реално, дори и за най заклетите пушачи  bouquet

# 40
  • Мнения: 61
Ами да ти кажа хич не е налудничаво. Когато пушех това ми беше единственото време на въздух и не исках да се лишавам от него, беше ми навик да си взимам паузи и да излизам навън. Просто махнах цигарите. Мъжът ми също ходи на "пуш паузи" без да пуши.

Като много други неща е лесно да се каже, ама да се приложи е съвсем друго. Баща ми на мен с някакви никотинови лепенки за 2 седмици ги отказа цигарите, но той твърди, че никога не бил зависим от тях и винаги можел да ги спре. Хубаво де, истина казва, за разлика от много други, ама при много други хора не е толкова просто! Ако си пушил години на ред и организма ти е силно зависим от цигарите едва ли можеш да излезеш на терасата с чай само.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ако си пушил години на ред и организма ти е силно зависим от цигарите едва ли можеш да излезеш на терасата с чай само.

Mожеш, стига да искаш. Само тук, в темата, примерите са много. Лично също познавам много такива хора.
Всеки пушач си мисли, че е по-специален и на него ще му е по-трдуно от другите. Нищо подобно, това са оправдания и самозалъгване.

# 42
  • Мнения: 304
Като много други неща е лесно да се каже, ама да се приложи е съвсем друго. Баща ми на мен с някакви никотинови лепенки за 2 седмици ги отказа цигарите, но той твърди, че никога не бил зависим от тях и винаги можел да ги спре. Хубаво де, истина казва, за разлика от много други, ама при много други хора не е толкова просто! Ако си пушил години на ред и организма ти е силно зависим от цигарите едва ли можеш да излезеш на терасата с чай само.
[/quote]

Добре де, ами като не е бил зависим, защо е лепил лепенки тогава? newsm78

# 43
  • Мнения: 1 004
Можем ли да съберем странични ефекти от спиране на цигарите? Не толкова добрите, всеки ги знае, но тези, които са по-специфични, като примерно безсъние, запек, невъзможност за концентрация...примерно такива неща, за които тук хората питат: Възможно ли е?

При мен си спомням примерно, че ми се повиши либидото...ако това е точната дума всъщност...

Ако някой може да маркира подобни и други странни ефекти, ще се радвам да ги събера на 1ва страница.

# 44
  • Мнения: 267
Мацки, аз продължавам да си залитам, но вече празнувах 1 месец без цигари, ахаха! Говорих конкретно за замайването и ми каза, че доста хора са били така...ако още някой има същото оплакване, нека ми пише Simple Smile) Успех на всички!

П.С: Един приятел спря цигарите с ТАБЕКС и имаше ужасно много странични реакции...дори параноични мисли, така, че не знам дали това е добър избор! :/

 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт