На каква възраст сте дали първия антибиотик?

  • 5 197
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 181
На 2г.6м-сина ми направи ангина и се наложи да пие Аугментин,а бебето още не е пило.

# 61
  • sofia
  • Мнения: 769
Ами на сина на 2 години (понеже все още безрезервно вярвах на доктори), но от2 години насам не е пил, а дъщерята още не е пила. Лекуваме се с хомеопатия, китайска медицина и фитотерапии.

# 62
  • Мнения: 2 381
На 42-ия ден, заради стафилококус ауреус Cry

# 63
  • Мнения: 2 700
На около година.

# 64
  • Мнения: 131
Като беше на два месеца меото дете пи за първи път антибиотик,защото имаше пневмония, и даже не му мина ,защото беше слаб-оспексин ,и дори лежахме в болница,за да се оправи

# 65
  • Мнения: 5 246
 За мое най-голямо съжаление, ден след като написах предния си постинг се наложи малкия да пие антибиотик Sad  Значи за първи път на 1 г. 8 м.

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 14:25 от Radina

# 66
на 1 г и 10м като запо4на с яслата.от тогава пие много често.реших да почнем с хомеопатия.......дано не пием вече

# 67
  • Мнения: 318
На 1 година и 9 месеца, заради отит, пи Цефзил. Естествено, това съвпадна с тръгването й на ясла.

# 68
  • Мнения: 1 072
Големия на 2,5 год, почти 2 години след като тръгна на ясла (понеже гледам доста майки го поясняват). Това е и единствения засега, който е пил.
Малкия ходи на ясла от 3 месечен, още не е пил антибиотик.

# 69
моето детенце на 1,2 г.
Понеже аз съм абсолютно против антибиотиците и много се инатя, преди да давам, и този въпрос живо ме интересува, объсих го  с приятеля си, който работи в болница в Норвегия. Та той, за моя изненада, вместо да анатемоса антибиотиците ми каза, че новите били толкова пречистени, че били безвредни и че единствения проблем възниквал с унищожаването на флората в стомаха, която обаче се възстановявала за 3 - 4 дни след края на антибиотика. Та той всеки път , когато джипито предпише антибиотик, ме убеждава, че антибиотикът е много по-добро решение от усложенията, които могат да възникнат от болестта. Аз обаче не съм на това мнение, смятам, че здравият организъм на детето може да се справи с почти всички болести, а химията,   с която го гощаваме, предизвиква мутации на вируси и бактерии и нарушава работата на имунната му система. Но не съм медицинско лице все пак.
Вие мами давате ли антибиотиците винаги, когато ги предпишат? Колко време изчаквате?

# 70
  • Мнения: 723
За първи път дадох антибиотик вчера,след като дъщеря ми (на 1 година и почти 7 месеца),три нощи вдигаше температура. Иначе и аз съм против антибиотиците,и чакам колкото е възможно,това разбира се зависи от състоянието и температурата, но около 3 дни.Досега за толкова време всичко беше минавало (то и само веднъж е била болна преди това).Но си има първи път и за антибиотиците Cry.Добре,че го направих,че след като започнахме антибиотика,Алекса вдигна 40 градуса и явно не е толкова безобидна настинка,както мислехме...

# 71
  • Мнения: 1 586
Наистина, защо не пуснеш една анкета за по-лесно обобщаване на резултатите. Но и с просто око се вижда, че преобладават децата, пили антибиотик преди годинката...

Дъщеря ми не е пила антибиотик (на 2г. и 4м е в момента).

# 72
  • Мнения: 2 125
На 1 г. и 10 мес., заради полипи в гърлото:(

# 73
  • Мнения: 23
На 9 мес. и то защото вдигна за първи път температура, а беше неделя и не знаех дали няма да се влоши до понеделник, когато можех ме да отидем при нашия педиатър.

# 74
  • Мнения: 2 332
На 9 мес. и то защото вдигна за първи път температура, а беше неделя и не знаех дали няма да се влоши до понеделник, когато можех ме да отидем при нашия педиатър.
Но не си го изписала ти, нали?

Общи условия

Активация на акаунт