Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 апр. 2006, 13:28 ч.

бременост и миом

• 998
  • 16
  •   1
Отговори
бременна сьм с миом.Ако вие или ваша приятелка е имала такьв слу4ай би ли ми написала при кого е раждала;нормално или секцио; махнали ли са миома при раждането и доволна ли е.Интересувам се защото още не сьм избрала лекар.

# 1
  • София
Здравей Славе,
И аз имам същия проблем, разбра се чак като забременях и от дясно ми се появи една топчица. Оказа се, че е миомка (не могат да кажат със 100 % сигурност).
Но ми казаха лекарите, че когато стане над 10 см, тогава се налага да се махне. Ако е под 10 см няма никакъв проблем, трябва да се наблюдава през годините. Нямало проблем за нормално раждане.
Да се надяваме от бремеността да се свият. Не се притеснявай, а се радвай на малкото човече в теб!

# 2
Втората ми бременност беше така само че миомата ми беше по- стара 3 години преди да забременея я имах самата бременност си протече нормално с леки прокървявания от време на време по- принцип такава бременност се води рискова защото има опасност от спонтанен аборт или преждевременно раждане всиочко зависи от разположението на миомния възел - раждането беше секцио - но миомата не я отстаниха обясниха ми че по- време на секцио не се маха  така че още съм си с нея

# 3
И аз съм новак в тази облас (бременността Simple Smile), имам миома 1 см. Моята лекарка каза, че няма никакъв проблем да родя, даже ме подтикваше да забременея, докато още е малка. Проблем може да създаде ако е над 3 см.

# 4
Свеки е раждала две деца в такова състояние, през кратък интервал дори. При операциите са отстранявани сума ти възли, не помня точно колко, но от порядъка на десетки, май единия път 17, а другия към 30, но не съм 100%. Знам, че е имало и доста големи при едната бременност, май с размерите на бебешка главичка. Та щом през 1977г. са се справили с нейния случай, бебетата са здрави и прави мъже, миомите отстранени и матката запазена за още дълги години, значи и сега ще се справят. Както разбра - ражданията са секцио, при което са  махнати и възлите .
Горе главата, само се следи стриктно при лекар.

# 5

Аз знаех, че имам още преди да забременея. Даже изживях драма, защото една ... всички думи, които ми идват не са за този форум, в Биочек, ми каза, че е почти невъзможно да забременея, дори и след продължително медикаментозно лечение .. бррр
Добре, че след 10 дни рев отидох при Духовников, който ми каза, че мога да я съдя тая .... И че с миома също може да се ражда. Слава богу, оказа се прав!
На въпроса ти - последно беше към 5 см в дясно на шийката. Това беше една от причините да родя секцио. При операцията не ми махната и миомата, защото има опасност от много голяма кръвозагуба.
Желая лека бременност и раждане  Simple Smile

# 6
Втората ми бременност беше съпътствана от тази "екстра". Поради недоброто разположение на възела - в исмичната част на матката /долу, почти на цервикса/ се наложи задържаща терапия през цялата бременност. Родих секцио, без да махнат възела /при раждането беше 12см/, в момента е около 1-2см.
Лека бременност и раждане!

# 7
И аз имам новопоявила се миома, която в 19 г.с беше 3 см. Но най-голям ужас изпитвам от това:
- ражданията са секцио, при което са  махнати и възлите .
Матката на бременната е голяма, кървяща и т.н. Не искам на мен да експериментират да махат възел, от който цялата матка може да го отнесе.
Иначе преди да забременея съм оперирана от миоми /имах една растяща от външната страна- 5/5 см, и други по-малки/. Във всички случаи много зависи от миомите кога да се оперират, и дали изобщо да се оперират.

# 8
Когато бях бременна лежах за малко в гинекология и в стаята имаше едно момиче,оперирано от миома,беше бременна в края на 5-и месец.Миомата й била доста голяма,може би затова се е наложила операция по време на бременността.Видяхме се 2 мес. след като роди и каза,че е родила нормално,не със секцио.

# 9
А бихте ли написали при кого сте раждали. Нямам  мн.време   да избирам лекар,     а лекарите при които ходя искат да експериментират и да махат миома по време на раждането.Много съм притеснена .АКО може ми помогнете като напишете към кого да се обърна.

# 10
slavka_,не мога да ти отговоря на лични,защото кутията ти е пълна.Изтрий няколко съобщения,за да мога да ти отговоря.

# 11
Откриха ми миомен възел в 12г.с.Казаха ми, че трябва да се следи внимателно. Бремеността ми протече нормално с физиологично раждане. На контролен преглед след раждането не видяха миомния възел newsm78

# 12
Славка кутията ти е пълна не мога да ти изпратя съобщетието на ЛС

# 13
А къде ти е миомата?
Аз с огромен ужас установих, че имам две и то ми го казаха в 20 г.с. Оказа се, че едната е външна, а другата не пречи. Родих нормално без усложнения.

# 14
  • София
Славка кутията ти е пълна не мога да ти изпратя съобщетието на ЛС

Изтрии си част от съобщениятя, за да можем да ти отговорим

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт