Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Уелс

Здравейте момичета,
да си споделя терзанията.Моят бебок е на 2 седмици(все не остава време за лентичка)
Вече от една седмица е в къщи и с таткото къде се справяме,къде не... newsm78
Понеже има още жълтеница е малко сънлив,та се кърмим на 2,5ч-3ч.като понякога се налага да го събудя за да го нахраня.Суче от едната гърда(честичко заспива и го разбутвам) и после малко от другата.Трудно ми е да го уригвам,но обикновено след хранене връща малко мляко,съвсем малко му потича по бузката.Педито дойде и каза,че сигурно преяжда да давам само от едната.Така и сторих,но първия ден беше пълнил пелената 5,6 пъти а втория ден 2,3 имаше само малко петънце...
За това реших,че нещо не си дояжда и продължих да давам от двете.Това всичко за първите 2 дена.От тогава до днес всяка вечер изпада в плач,предполагаме че са колики,защото се гърчи и пищи милото.Върти си главата така сякаш търси.Като го гушна така се сграбчва за блузката ми,направо ми се къса сърцето Crying or Very sadи си лапа ръчичките.Първите вечери му предлагах гърда,той сучеше и беше спокоен през това време(стоял по час и половина) и после всичко продължаваше с нова сила.И аз не знам,преяжда ли,гладен ли е,колики ли какво е).
А сега за акото,значи първия ден 5,6 пъти(което много ме радваше);втория 3 пъти съвсем по малко сухи4ко,все е едно е пръцкал и е излязло,но ве4ерта памперса беше доста пълен и от тогава   ака по 2,3 пъти на денонощие.Тази сутрин акото беше доста редичко newsm78
От 2 дни когато много плаче му даваме чайче на хип против колики,но той почти нищо не поема.
Май доста объркано стана...колко е нормално да ака едно новородено?Бях 4ела,4е ако е по-малко от 5 пъти е знак за проблем.
А може ли да има разстройство?и какво означава това?
горещо благодаря   bouquet
Цитирай

София

Според мен са колики.Пробвахте ли с някакви капки?При нас чайчетата не помагаха и ги спрях да не развалям кърменето.Има едно лекарство za koliki,но смо в Англия и Кипър-INFACOL.Супер ефикасно е,ако има как да си намериш.А за акането,май в началото не акат по много и е доста течно ,жълтеникаво.После моят акаше след всяко хранене.Имаше и етапи на запек/през 2-3 дни/
Цитирай

София, Младост 2

Честито бебенце Very Happy
По всичко личи, че страхотно се справяш - слушаш бебето и откликваш на нуждите му, така няма как да сбъркаш. Съвсем нормално е за малкото човече да се храни толкова начесто и е хубаво да предлагаш и двете гърди, за да получават достатъчно стимулация. Сега е времето на най-бърз растеж на човечето и съответно има нужда от бързо увеличаване на количеството мляко - което се постига с често сучене, така че детенце си знае чудесно какво да прави. Сученето често е нещото, което прави периода на коликите по-поносим и успокоява бебето. Ако мислиш, че неспокойствието вечер се засилва от сученето, може да опиташ в тези периоди пак да суче на поискване, но да предлагаш в продължение на 3ч само едната гърда, така бебето ще суче за комфорт, без да поема много мляко. Съвсем нормално е във вечерните часове бебето да иска да стои на гърдата постоянно, има си дори термин за това - сучене накуп - и се обяснява с различни причини като колики, неспокойствие, умора, превъзбуда и т.н. Каквато и да е причината, ако кърменето го успокоява - значи това е решението. Просто се запасяваш с търпение, лягате си или се настанявате удобно и се отдавате на неограничено сучене Hug
За аките няма нужда да се притесняваш, такива са нормалните им цвят, количество и консистенция - може да ги видиш на снимки тук, за да си спокойна:
http://www.lactnews.com/the_diaper_images.html
Цитирай

Уелс

Ей Хедра толкова благодаря за окуражителните думи Hug
Чувствам се много по-добре.
Преди малко бебока се беше разплакал,гушнах го,цока 2 пъти и заспа,ще продължавам така( и това едната гърда продължение на 3ч е много добра идея).
Голяма сте ми упора да знаете :  bouquet
Цитирай

София

Здрасти и честито - и аз да се изкажа!

Според мен сте в криза на растежа в момента, гърдите ти имат нужда от по-голяма стимулация и е добре да слагаш бебето при всеки зов, особено като си хапе юмручетата - най-вероятно е гладно. То може и колики да са, но при малките бебета болката от колики и болката от глад е подобна и те изпитват почти еднакъв дискомфорт и еднакво добре се успокояват обикновено от сукането. Така че ако наистина забелязваш че бебето е по-спокойно като суче, давай му да суче, дори да има колики.

за акитата - бебетата акат доста редичко на тази възраст и цветът е една охра към жълто. Моята акаше докато ядеше и то всеки път по време на сучене - значи мтого пъти!

Успех с кърменето. Ако те буди често нощем, най-удобно ще ти е да кърмиш легнала на една страна. Аз го открих на втория месец и от тогава рахат видях. Кърмиш и си се унасяш. Бебето също. като се събудиш, можеш да го пренесеш, но не го вдигай вертикално, нито пък след кърмене в легнало състояние пробвай да го оригваш - тогава ще се разсъни със сигурност, пък и мехурчетата ще се разбонтумат. Просто го пренеси внимателно и го остави в креватчето, или пък  Hug си спете заедно, ако има място...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.