Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 125 835
  • 960
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 182
Здравейте,

Искам да попитам дали има някакъв какъв трябва да е обичайният размер на бъбречнители легенчета при фетална възраст 20-21 г.с.

Бях вчера за фетална морфология е 20 г.с. 5 д. Всичко изглеждаше наред, но д-р-а забеляза увеличено легенче на единя бъбрек и по-конкретно предно-заден размер на ляв пиелон 4,2мм и предно-заден размер на десен пиелон 2,1мм. Според лекаря, това не е нещо сериозно и ще го проследим при следващата фетална, като се надява, че до тогава няма да нараства.

Изчетох каквото намерих по темата и на повече места пише (предимно статии на английски), че се говори за проблем когато размерът е над 5 мм след 20 г.с. и започвам да се обърквам.

Моля за мнение.

# 631
  • Бургас
  • Мнения: 44
Bibo_86 в тази седмица и на синът ми откриха увеличени, понякога с разтежа в утробата го израстват затова са ти казали, че ще го проследят в следваща фетална. Пожелавам ти успех

# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 128
Здравейте, не съм писала от доста време. Направихме ЯМР и резултата е хидронефроза висока степен. Доктор Пеев като изгледа диска за първи път проговори за операция и каза че е наложащо. Септември на 25 ще ни приемат и от сега се подготвям психически. Има ли някой по това време за престой от вас в болницата?

Ние бяхме за същия проблем на операция при д-р Пеев. Сега пак сме при него за друг проблем, влизаме в Пирогов на 18-и септември и при всички положения ще се засечем. Само бъдете спокойни, в добри ръце сте.

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 128
А някой дали е минавал през операция заради рефлукс и мегауретер и дали може да ме ориентирате как стоят нещата? Четох нещо за вадене на уретера, после за друга операция за прибиране на уретера и честно казано доста се притесних. Ще бъда благодаря ако някой ми помогне с информация.

# 634
  • Мнения: 7
здравей sini o4i4ki.пише ти една майка която мина всичко това предии 8 год.операцията е доста проста.става стесняване на уретера и съответно го местят на др място.операцията траии 3-4 часа.има малко мъки след операцията.ще боли.но се дават постоянно обезболяващи.детето ще го докарат с три катетара.от всеки бъбрек по един на всеки 2 -3 часа се мери колко урина изкарва бъбрека.ще има и катетар за мръсотиите.не е кой знае какво.иска се търпение идобър хирург.след 25 дни е изписването.при нас наи трудното беше да се нау4им да пикаем без катетар.там беше пла4.но с правилната гимнастика и доста течностти минава и това.ако имаш и др въпроси пиши.

# 635
  • София
  • Мнения: 1 178
sini o4i4ki, разпитай лекаря. Аз също знам, че има случаи, когато вадят уретера за 6м до 1 г. Целта е да се успокоят бъбреците. Просто разпитай, когато отидете на преглед. Успех

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 128
Благодаря ви много. Ние до операцията нямаме преглед, минахме контролните след първата операция и сега направо септември за втората отиваме. Май наистина ще взема да се чуя с лекаря, че още от сега съм супер притеснена като не знам кое как ще се случва.    Cry Миналият път бяхме в Пирогов 23 дни, но се надявах сега да е по-малко.

# 637
  • Мнения: 446
Здравейте и от мен,мили майки!
Вчера откриха на сина ми камъни в двата бъбрека.Той е на една годинка.Предписаха прием на хидрохлортиазид,но на противопоказанията на листовката му пише,че се приема от лица над 3 годишна възраст и не се препоръчва за лица с повишен калций в урината.В понеделник ще го водя на второ мнение,но бих помолила,ако има тук пишеща майка,която се бори или се е борила с камъни при детето си,да сподели.Благодаря!

# 638
  • Мнения: X
Благодаря ви много. Ние до операцията нямаме преглед, минахме контролните след първата операция и сега направо септември за втората отиваме. Май наистина ще взема да се чуя с лекаря, че още от сега съм супер притеснена като не знам кое как ще се случва.    Cry Миналият път бяхме в Пирогов 23 дни, но се надявах сега да е по-малко.



Имаш време да се консултираш и с др.Джинович.Напиши му имейл и виж какво той ще каже.Консултацията е безплатна.Ще си спестиш доста мъки на теб,а най-вече и на детето ти.Успех

# 639
  • Мнения: 7
здравейте бих искала да поитам за да изпратя емайл на доктор Джинович на какъв език трябва да пиша(извинявам се за глуавия въпрос)

# 640
  • Мнения: 4 344
Руски,английски или сръбски.
Предполагам,че и на бг ще те разбере,но ще ти отговори на сръбски.

# 641
  • Мнения: X
здравейте бих искала да поитам за да изпратя емайл на доктор Джинович на какъв език трябва да пиша(извинявам се за глуавия въпрос)


Познавам майки които са му писали и на български-отговорил е на сръбски.

# 642
  • Бургас
  • Мнения: 44
Sini ochichki, ще се засечем мисля. Вас като ви приеха предния път на кой ден направиха операцията? Mama teo, на мен ми обясниха че ще изрежат стеснението от уретера и ще зашият наново. Колко голямо беше детенцето ви тогава? И колко дни е с катетър? И после пак ли се прави операция като се махне катетъра от бъбрека за да зарасне ? На мен ми обясниха че ще е с катетър да се оттече бъбрека.

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 128
Sini ochichki, ще се засечем мисля. Вас като ви приеха предния път на кой ден направиха операцията? Mama teo, на мен ми обясниха че ще изрежат стеснението от уретера и ще зашият наново. Колко голямо беше детенцето ви тогава? И колко дни е с катетър? И после пак ли се прави операция като се махне катетъра от бъбрека за да зарасне ? На мен ми обясниха че ще е с катетър да се оттече бъбрека.

Миналият път ни приеха на 27-и февруари, а операцията беше на 1-и март. След операцията имаше катетър, Дрен и нефростома. Дрена го махнаха след 3-4 дни, нефростомата я запушиха към 12 ден и следяха дали всичко е наред и след още 5-6 дни я махнаха, а катетър се маха денят преди изписването и се наблюдава дали пишка нормално. Нефростомата като я махнаха от бъбрека само почистиха мястото и дупчицата си зарасна бързичко. Като цяло за майката всичко е до настройка и доверие в лекаря. Трудни ми бяха първите два дни, но след това бях много спокойна и всичко мина сравнително леко. А децата се адаптират много бързо.

# 644
  • Мнения: 6
Здравейте,не съм писала досега,но съм сигурна,че можете да ми бъдете полезни. бременна съм в 36г.с. преди месец откриха на плода поликистоза на десния бъбрек,днес докторката каза ,че легенчето на левия е леко увеличено,а на десния кистите са нараснали с 6мм.всичко друго си му е наред,но докато не се роди нищо не можело да се направи,а можело и при раждането кистите да изчезнат.Има ли някоя мама,която се е сблъсквала с такъв проблем и как са децата?Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт