Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Burgas

Още не съм и приготвяла грис.Момата след два дена ще навърши 7 месеца,мога ли да е давам грис и как да го приготвям?Предварително ви благодаря.  bouquet

Цитирай

на кой му пука, майна

Щом сте минали 6-ти месец, до който не се препоръчва даването на глутен, можеш  Very Happy
Аз го правя с прясно мляко разредено с вода, но ние сме големи, на теб препоръчвам да го правиш с АМ  Peace

Ако те интерисува как става с АМ:
Слагаш вода да заври, след което добавяш гриса, когато е готов, махаш от котлона и слагаш малко масълце, изчакваш мъничко да поизтине и прибавяш АМ 2-3 мерителни лъжички/сухо вещество/ и бъркаш здраво, за да не стават бучки

Цитирай

Германия

на нас това ни беше първата каша като захраних с каши, след зеленчука...значи към края на 7 месец. Аз купувам на Милупа- има и без глутен- и се прави с вода, защото това е млечна каша. За разнообразие добявах по-късно и малко плодово пюре или пресен плод ( напр. банан намачкан)
Цитирай

на кой му пука, майна

О, да забравих за тази каша  Peace
Иван я обожаваше  Very Happy
100 пъти по добре тази каша отколкото, ти да приготвяш гриса, защото е обогатена с витамини и т.н
Цитирай

Белгия/София

След 6-ия е ок.Аз тази вечер ще давам за сефте.Дони,мерси за рецептата,точно умувах как да го спретна  Very Happy

Я,да питам тук тогава-купих грис обикновен,от жито,обаче купих и царевичен.Може ли царевичен и по същия начин ли се приготвя?
Цитирай

София

.Може ли царевичен и по същия начин ли се приготвя?

Може  Cool - става мого добре също.
Царевичен грис може да се дава и на бебета незахранени с глутен, защото царевицата не го съдържа
Цитирай

Белгия/София

.Може ли царевичен и по същия начин ли се приготвя?

Може  Cool - става мого добре също.
Царевичен грис може да се дава и на бебета незахранени с глутен, защото царевицата не го съдържа

Ясно,мерси.Ние почнахме глутена,но да има разнообразие  Smile
Цитирай

София

Ето още неща за гриса:

Kога се дава грис?
ГРИС???
Какъв грис?
Как правите грис?
За приготвянето на грис
Що е то МУС и как се прави?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.