Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моята щерка на 2г. и повина се натрови от антибиотик с пеницилин. Обрина се на червени петна, които постепенно нарастнаха и се сляха така, че цялото и тяло и лице бяха ярко червени. Беше страшно за гледане. Този обрив стоя повече от седмица. Наложи се да пие противоалергично лекарство.
Аз също като дете съм била алергична към пеницилин. За малко да ме изпуснат след една такава инжекция.
Имам впечатление, че повечето деца са алергични.
Вие имате ли такива оплаквания?
Цитирай

София

Аз да, дъщеря ми не.
Аз г/д от пеницилина съм сео бривала точно така като дъщеря ти. Но моята алергия май са я открили малко по-късно. Спомням си мама как ме влачеше по хиляди изследвания. На детския ми картон с големи червени букви беше изписано алегия към пеницилин.
Цитирай

ЗАСЕГА да чукна на дърво нямаме никакви алергии Praynig цялото семейство.
Но си права за зачестилите меко казано такива случаи..... Тъй като именно алергиите се очертават като "бич" на 21в. и Никой не е застрахован.
Четох ,че според СЗО и говорителя на Американската академия по алергология, астма и имунология Г.Маршал, още не може да се определи на какво се дължи тази тенденция, но казват , че не било генетично, тъй като промяната настъпвала твърде бързо. Възможно е да се дължи на  екологични фактори / замърсяване на външната и вътрешната среда, в която живеем/, прекалена употреба на антибиотици и рязко покачване на психологическия стрес.
А виновни за алергич. реакции били предимно полените /цветният прашец/, плесените, дом.прахови акари
Но според наша много добра алерголожка - проф. Милева- алергиите се предавали генетично. И пак това, че екологичното замърсяване води до зачестяването им. Също постоянният контакт с алергени - домът/ това че бил в града и детето прекарвало доста време вътре вместо навън/ , отопляването с парно/климатик, че доста деца не се кърмели вече.....
Цитирай

usa

едната ми дъщеря е алергична към едно лекарство с пеницилин - амоксицилин. както го разбрах, за да го направят сладко и розово и децата да го приемат по-лесно, при направата му променят молекулата на пеницилина и тя е алергична към тази допълнителна част от молекулата, не към самия пеницилин. при изследването не показа реакция към други видове пеницилин, но за всеки случай когато се налага да пие антибиотик, настоявам да и предписват такива от други групи(не че някой се дърпа, де). има достатъчно голям избор, няма нужда да рискуваме.
Цитирай

Кебекуйка

Дамян направи алергия към пеницилин в 5-я месец, но според педито причината може да е била и възрастта му, оттогава не сме давали антибиотик на пеницилинова основа, мой трябва скоро да му направим изследвания дали алергията е актуална  newsm78
Цитирай

София

Аз съм алергична към пеницилин!
Дъщеря ми също - на година  и два месеца направи алергия към аугментин - може би защото пи само една доза и се обрина, се размина с петна по коремчето за два дена, но лекарката ми каза да помня, че е алергична към лекарства от групата на пеницилините!
Цитирай

На Александра веднъж и бяха изписали. Малко след първия прием избиха червени петна. Сетих се каква е причината за тях и й дадох противоалергично лекарство. Петната изчезнаха и вече не й давам нищо с пеницилин.
Цитирай

sofia

Мии... не се е налагало да пием - та не знам Confused
Цитирай

София

Дияна е пила антибиотици, на пеницилинова основа, за отит.
И аз нали съм алегична към пеницилина, не смея да опитам антибиотика. Давам на мъж ми.
И във форума една мама кат каза колко гаден и горчив бил еди кой си антибиотик, и аз се замислих... как ли го пие Дияна...
Цитирай

едната ми дъщеря е алергична към едно лекарство с пеницилин - амоксицилин. както го разбрах, за да го направят сладко и розово и децата да го приемат по-лесно, при направата му променят молекулата на пеницилина и тя е алергична към тази допълнителна част от молекулата, не към самия пеницилин. при изследването не показа реакция към други видове пеницилин, но за всеки случай когато се налага да пие антибиотик, настоявам да и предписват такива от други групи(не че някой се дърпа, де). има достатъчно голям избор, няма нужда да рискуваме.
Да, точно от този розовия антибиотик си изпатихме. Предписват го като по-силен. Преди него и давахме бял и нямаше реакция, но педиатърката прецени да я доизлекува с розовия, та после и Бенадрил пи цяла седмица заради натравяне. От тогава и аз си знам и си казвам винаги на доктора, че е алергична към пеницилин. Тест не сме и правили, но не е лошо да им поискам.
Цитирай

usa

Да, точно от този розовия антибиотик си изпатихме. Предписват го като по-силен. Преди него и давахме бял и нямаше реакция, но педиатърката прецени да я доизлекува с розовия, та после и Бенадрил пи цяла седмица заради натравяне. От тогава и аз си знам и си казвам винаги на доктора, че е алергична към пеницилин. Тест не сме и правили, но не е лошо да им поискам.

малка е още. на албена и правихме изследването след като навърши три години, даже беше на почти четири. по различни причини докторите не искат да правят изледвания по-рано.
Цитирай

малка е още. на албена и правихме изследването след като навърши три години, даже беше на почти четири. по различни причини докторите не искат да правят изледвания по-рано.
[/quote]
Мария сега е на 3г. и 5м.-значи може да я тестват за алергии. Аз наистина изключих, че и възрастта на детето има значение.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.