Парфюмни размисли и страсти - 197

  • 127 815
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Да се възползвам от затишието да спомена още няколко впечатления, че гледам, не сте се засилили да пишете днес  Mr. Green

Спомняте ли си онзи странен парфюм Dreckig bleiben, с аромат на въглища, за който ви разказвах преди време? Гледам си аз без посоки из парфюмните рафтове в парфюмерията, и изведнъж, погледът ми фиксира бяло, каменно капаче, в непосредствена близост до онзи странен парфюм. Парфюмните ми желания за тест веднага претърпяха обрат, и първото нещо, което реших да тествам беше именно този парфюм http://www.meinduft.de/pmp-concrete-flower.html Парфюмът, както и предшественикът си е лимитиран, и се води дамски вариант. Името се превежда като Concrete (бетон) и flower (цвете). Две противоположности, които според създателите на парфюма обаче не са такива, а се опитват да направят живота ни по-цветен и оригинален. Concrete flower е насочен към онази жена, която е преситена от конвенционалните парфюми и търсеща оригинални аромати, но не намерила още своя ароматен подпис.
Първоначалните нотки трябвало да напомнят на прясно напръскания лак върху бетон, графити изкуство. Последвани от силни цитрусови ноти на базата на мандарина, черен пипер, салвия, мащерка, бергамот и кардамон. Средните нотки са изненадваща композиция от цветни ноти като жасмин, лилия и ирис, както и нероли и джинджифил. Основните нотки, върху които се гради парфюма са от дървесни аромати, сред които санталово дърво, кедър и амбър, създаващи произведение на изкуството, което апелира, да забележим красотата сред сивотата на града.
Много е шантав този парфюм. Mark Buxton е парфюмерът зад него и за мен е абсолютно разпознаваем, точно в стила на CdG
Много сив и странен парфюм. Не знам как мирише прясно нанесен лак на бетонова стена, но знам как мирише прясно излята бетонова плоча, и мога да ви уверя, че ароматът на бетон е абсолютно уловен. Който се е разхождал върху мокра, едва изсъхнала бетонова плоча знае какъв мек минерален, леко кисел аромат издава. Точно това е и началото на този парфюм. Странното е, че е съчетан с още по студени цветни нотки. Ирисът е силно осезаем, много лют, много грудков , със землист оттенък. Жасминът също е доловим, който някак е размит в тази сивота, само като лек сладък щрих идва в композицията. Цитрусите не са водещи, не са сладки, не са остри и резливи, а по-скоро като да помиришеш кора на бергамот или помело, така ги усещам. А основното в композицията е наистина дървото. Много стил Mark Buxton. Студено, влажно, направо мокро даже дърво, пропито от люти смоли. Няма нищо уютно в него, не дава топлина, а е по-скоро самотно, захвърлено и непотребно. Върху него се наслагват силните ароматни тонове на пресните подправки, зелени, пикантни и доста етерични, както и огромно количество черен пипер. Но и пиперът някак не е толкова пикантен, а сякаш и той е киснал във вода. Странен парфюм много. Не знам по какъв повод бих посегнала към него, но е факт, че цял ден душих блотера и се опитвах да го разбера. Не знам дали ми харесва такова съчетание на сиви тонове с мокро дърво и силно билково присъствие и нежен жасмин. Но мисля за него. Не съм помирисвала нищо подобно и не знам дали трябва да се нарече парфюм даже  Mr. Green

За да си изпразня съзнанието от това "произведение" на урбанистичното изкуство си пръснах от това красиво шишенце http://www.fragrantica.com/perfume/Pierre-Balmain/Extatic-Gold-Musk-37154.html Heart Eyes
Формата му и цялостната му визия ме карат да си представям красива жена със златисти руси коси, падащи на меки вълни, в плътно прилепнала бяла рокля, с перфектен летен тен. Много женствен и много елегантен парфюм. Силно мускусен, в съчетание с много мек и чувствен сантал, кашмирено дърво,  капчици бергамот и златисти амброви ноти. Мек е като кашмирен шал, топъл и много закрилящ. В базата толкова силно ми напомня на Alchimie Rochas, че търсещите му алтернативи могат да го пробват.  Прави красива и мека проекция, трябва да влезеш в орбитата й, за да го забележиш. Видя ми се приказен след бетоновите цветя  Mr. Green

Пробвах и новия Shantung Etro и смело мога да заявя, че това е вторият парфюм на марката, който ми харесва, много при това.
Той е летен, усмихващ, ориентал флорал и отново много женствен. От този парфюм сякаш струи светлина и лято, толкова е позитивен. Уникално красиво съчетание на млада дъхава розова градинска роза, много красиви цитруси - лимони и грейпфрут, много топла дървесна основа и нежен плодов аромат на личи, загърнати от кашмирени и мускусни нотки Heart Eyes Усещам пеперудите как летят над цветята, чувам щурците в топла лятна нощ, усещам галещите слънчеви лъчи с него. Много позитивен парфюм и много красива роза. С удоволствие бих го придобила за лятото, ако ми попадне на по-човешка цена.
 

# 721
  • при морето
  • Мнения: 911
KDS,благодарско! bouquet
Четох аз във фрагрантиката  за тия череши и си мислех,че съм имала Givenchy Hot Couture и много си го обичах,ама по спомен той май беше с малини ThinkingИ,да,герленските малки рокли са с череши и са изумителни,особено първообраза.Утре чакам  Armani Si Intense/ с касис и рози/,  Lancome Tresor Midnidht Rose /с малина и рози /и  Guerlain Insolence/ с малина и виолетка/.Последния съм го имала няколко пъти и пак ми залипсва,а първите два ги мисля от две години,все нещо друго ги изпреварва,но вече реших,че е крайно време да ги придобия.Не знам защо си останала с впечатление,че не харесвам сладки аромати,о,много даже ги харесвам.Обожавам Флауербомб,Ла ви е бел,дълго време носих и Локума на Кеико Мечери,имала съм и Рахат локум на Серж Лютенс,нося ги във всички сезони,макар че най-прелестни са в студ,знам.
А черното Дел Позо не обичам изобщо и това сега малко ме обърка,вероятно ще търся да го пробвам делисес,макар че доколкото разбирам май е спрян вече.
Да споделя още нещо-тия дни нося Amouage Dia -пръскам яко и по много,поливам се буквално,ама много ефирен,много лек,много изящен,не знам защо някои го определят като силен и тежък,във фрагрантика,де. ooooh!
 
А,къде отиде поста на KDS???

# 722
  • Мнения: 7 036
Понеже напоследък/понеже сега му е сезона/ се интересувам от ароматът на бъз/Black Elder/, искам да запитам някой познава ли този аромат http://www.fragrantica.com/perfume/Jo-Malone/Elderflower-Gooseberry-17684.html Отчетлив ли е този бъз или напротив?

# 723
  • Мнения: 958
Concrete Flower звучи като арт инсталация, а не като парфюм...

# 724
  • Мнения: 566
Над 400 лв. са. Тук в тази тема малко хора делят парфюмите си. Аз например никога не вземам отливка от каквото и да било, която е над 10 мл. Ненавиждам ги. Искам бутилка, задължително бутилка в колекцията си. Отливките се променят и са грозни, а аз държа на колекцията си страшно много, за да си развалям удоволствието от ползването на нещо 50 мл. в рефан стъкло или не дай боже в пластмасов контейнер за изследвания от аптеката. Аз търся кеф в парфюмите, ако не мога да си го позволя не го вземам.
Парфюм от над 400 лв. всъщност скъп ли е или не е според вашите разбирания без значение какво колко, какъв и как?

Добре де-ако си разделим двамата някой парфюм бутилката остава за тебе  Laughing  Отливката ако е в нормално стъклено декант шише , при което не влиза въздух през винта ,или през тръбичката , не е на пряка слънчева светлина или на влага ще се промени точно толкова,колкото и остатъка в оригиналната бутилка.
Парфюм за 400 лева е безумие,ако е някаква стандартна пирамида подобна на още 300 други,и само заради опаковката и мааалко по-качествени съставки е на 6-на цена.Масова практика последните години,е ниш компаниите да копират дизайнерски аромати с по-добри (уж) съставки на много по-висока цена.Примери БОЛ .
е копие на

е копие на

и т.н.

Също 400 са ми супер много,ако някой ниш има МНОГО добро дизайнерско копие.
400 давам само ако говорим за нещо много специфично като аромат и пирамида , което няма нищо подобно ,или поне не такова,което да се доближава.
Plum Japonais примерно е УЖАСНО труден за копиране по думи на парфюмери , и реално няма НИТО ЕДНО негово копие поне до този момент.

Много харесвам няколко неща на Профумум Рома, но ме спря цената от малко над 300лв.(тогава, явно са се вдигнали още newsm78). Нямам против да деля, не съм намерила с кой. За мен е важен аромата, опаковката не толкова. Много често си правя отливки за носене в чантата - не мога да нося цели бутилки. И без това чантата ми тежи все едно нося тухли.

 Peace

Поста ти ме навежда на мисълта за Travalo - колко от вас ги ползват ? За незапознатите



Аз лично ги ползвах дълги години,но вече си купувам китайски реплики,които са доста по-качествени от оригинала,а са на 1/5 от цената му! От китайските от около 50 , 2 са ми протекли , докато при Travalo всяка 5-та ми протичаше.Ако има интерес ще постна линка тук.

Питах в темата за козметика от Лили/Дм, ще питам и тук.
В новия каталог на Лили има 10-12 парфюма намалени. Само че като отида на място и помириша повече от 2-3 и ми става каша. Може ли да препоръчате към кои да се насоча? Има ли изпробвани от вас? Търся нещо с лек,свеж мирис за лятото и траен разбира се. bouquet
Скрит текст:
Искам да душа целево. Laughing

Ако ще пробваш там-ок,ако искаш да купуваш от там-недей.Цените са високи. Peace

Радвам се, че мога да те изненадам с нещо  Mr. Green Защото Un Crime Exotique ми е от най-любимите парфюми и кътам останалото ми малко количество като зеницата на очите си  Mr. Green Heart Eyes Запознах се с него по време на коледния базар във Виена, и за мен този парфюм е коледа в бутилка Heart Eyes Да, гурме е.

Точно  Peace

Простете невежата, моля дайте дефиниция за УД. Четох описание като мирис на бакелит, зъболекар...

 Зависи за какво говориш - темата пак е дълга.Oud или oudh,както също се изписва е Agarwood по принцип,като има сигурно 30 подвида,които имат разлика в аромата. Т.н.  Oud НЕ Е събирателно от дървесни нотки , а дървесна нотка от определено дърво,което само по себе си има не малко подвидове както споменах.
Отделно имаш още много други дървесни нотки , в зависимост от дървото първоизточник.Ветивера , други храсти и някои иглолистни,пачулите се водят дървесни нотки също.
Реално обаче  Oud е Agarwood само на теория - доста малко нишови марки и премиум линии на Дизайнерски такива използват истински Ууд,защото е МНОГО скъп .Почти всички използват синтетичен ууд,включително не малка част от нишовите компании.
Истински Ууд,а да не говорим амбра в едно 95% от парфюмите,има точно толкова колкото и истинско месо в кренвиршите за 4 лева в магазина т.е. николко  Mr. Green
Каква е миризмата на етерично масло от Ууд - скъпа... и зависи пак от много неща-как е направена дестилацията,колко годишно е дървото,кой подвид  и т.н. Може да мирише от гнил дънер , до леко сладникава дървесна миризма.
Това е ако правилно съм ти разбрал въпроса-ако си питала за парфюми с качествен Ууд-това е друг въпрос.Едни от МНОГО малкото компании,които работят с истински Ууд са Amouage , както и брандовете на Серджио Момо - Xerjoff , Sospiro и частната му линия Al-Kimiya която официално в Европа ще се продава само като Kemi, както и Creed и някои други.
Синтетичния Ууд не значи,че миризмата е лоша,или ниско-качествена!

Concrete Flower звучи като арт инсталация, а не като парфюм...

Нищо не е това  Simple Smile В желанието си да са "различни" и "оригинални" някои ниш компании стигат до безумни крайности и изкарват ..... неща , само за да кажат,че са ги изкарали и да им седят в порфолиото , като доста добре знаят,че никой няма да ги купува.


мирише на комбинация от
Скрит текст:
сперма
и кръв , като точно с тази си цел е създаден.

Парфюм до преди малко

# 725
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Гледам си аз без посоки из парфюмните рафтове в парфюмерията, и изведнъж, погледът ми фиксира бяло, каменно капаче, в непосредствена близост до онзи странен парфюм. Парфюмните ми желания за тест веднага претърпяха обрат, и първото нещо, което реших да тествам беше именно този парфюм http://www.meinduft.de/pmp-concrete-flower.html ................................
 

Това описание здраво ме срита  и поразбуди отдавна изпадналия ми в летаргия парфюмен интерес  Laughing

# 726
  • Мнения: 7 036
Гледам си аз без посоки из парфюмните рафтове в парфюмерията, и изведнъж, погледът ми фиксира бяло, каменно капаче, в непосредствена близост до онзи странен парфюм. Парфюмните ми желания за тест веднага претърпяха обрат, и първото нещо, което реших да тествам беше именно този парфюм http://www.meinduft.de/pmp-concrete-flower.html ................................
 

Това описание здраво ме срита  и поразбуди отдавна изпадналия ми в летаргия парфюмен интерес  Laughing

Те на Ковачева описанията ще пробудят интереса и на човек без обоняние.  Laughing Peace

# 727
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Те на Ковачева описанията ще пробудят интереса и на човек без обоняние.  Laughing Peace

Така е! smile3521

# 728
  • Мнения: 1 429
Те на Ковачева описанията ще пробудят интереса и на човек без обоняние.  Laughing Peace

Така е! smile3521
+ 1 Peace

# 729
  • Мнения: 2 435
Гледам си аз без посоки из парфюмните рафтове в парфюмерията, и изведнъж, погледът ми фиксира бяло, каменно капаче, в непосредствена близост до онзи странен парфюм. Парфюмните ми желания за тест веднага претърпяха обрат, и първото нещо, което реших да тествам беше именно този парфюм http://www.meinduft.de/pmp-concrete-flower.html ................................
 

Това описание здраво ме срита  и поразбуди отдавна изпадналия ми в летаргия парфюмен интерес  Laughing
Е как да не те срита.  Joy
Бетон и цветя newsm78 и моя нос взе да души, като хрътка...

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 16 111
 smile3555 smile3555 smile3555

# 731
  • Мнения: 958
О да, Etat Libre d'Orange, понякога прекаляват. Аз харесвам само La Fin Du Monde. А много искам да пробвам и Tilda Swinton Like This,  тъй като тя е една от актрисите, които много харесвам и ще ми е любопитно какъв е аромата. Сигурно странен, като самата нея.

# 732
  • София
  • Мнения: 1 210
Travalo пробвах преди няколко години и протече. Съответно повече не си купих.
Ползвам поръчани от ибей помпички, от Сефора съм купувала също - имат доста приятни на вид лимитирани шишенца освен обикновените сребристи.

# 733

Общи условия

Активация на акаунт