Защо се бие?

  • 1 359
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Не разбирам...Нямам обяснение...Не знам какво да правя Cry
От къде тази агресия ShockedДетето ми е общително, дружелюбно, обича децата, обича да си играе с тях и...изведнъж нещо му прищраква и започва да налага де що свари с лопатката по главата ooooh!Недоумявам просто...Днес в парка потънах в земята от срам Embarassed Embarassed EmbarassedСеди си кротко в пясъчника и си рови нещо там с още две деца.Цял час.Идилия.И от немай къде, без някой да го е предизвикал - раз-два, опуха ги с лопатката, набра инерция и овърша всички други дечица в пясъчника #CrazyМайките ме гледат като терминатор CloseПосле в другия парк - същата работа, бута се, блъска се, все  едно расте в джунглата ooooh!
Какво да правя?И защо става така?Той никога не е бит, никакво насилие няма вкъщи, дори глас гледам да не повишавам много-много.И накрая детето ми е хулиганче CryЩе кажете - период.Период, период, ама децата няма да искат да си играят с него.Предстои му тръгване на ясла.Ако там децата го намразят, той пък ще намрази яслата.И какво ще правим после Thinking

# 1
  • Мнения: 135
наистина си мисля,че има такъв период,но се израства и мойто момченце беше голям побойник,но му мина.Сега е на 3год и вече е различно не се бие.

# 2
  • София
  • Мнения: 725
Белинда и ние сме същите - направо не знам какво да правя  newsm78

Никога не е удрян, нито пък е бил свидетел на някаква агресия - наистина не разбирам откъде идва това поведение.
И аз се притеснявам, че децата няма да искат да играят с него (ама то и как да искат, като той само ги бута и удря). Дори скоро бяхме на един рожден ден, на който в едни момент рожденничката дайде и категорично заяви, че не иска да си играе с него, защото я удря  Embarassed
И аз се чувствам изключително неудобно в такива моменти, да не говорим, че не мога да преценя коя е най-правилната реакция в такъв момент  newsm78

Ще следя темата   bouquet
 

# 3
  • ново
  • Мнения: 5 881
Такъв период не сме имали, но пък щипеше Crazy Беше на около 2 год. и направо онемях като я видях за пръв път да щипе братовчедка си по бузката, направо и остави червено петно Embarassed
Естествено, никога не сме я щипали, нито е виждала това от нас, и аз незнам от къде се беше научила newsm78 Обяснявах дълго, че това не е редно, че братовчедка и я боли, а тя ме гледа и се смее Twisted Evil Но и това отмина, като всеки друг период  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 034
от възрастта е, спокойно, ще премине. е това не означава да не му обясняваш, но не се шашкай много. Моята на тази възраст хапеше и беше ужасно, но...премина. Peace

# 5
Моето момченце е същата работа. Понякога така се заиграва сам и не закача никой, а други пъти е ужас, дори и нас се опитва да ни бие, щипе, хапе. Той е на 2г и 6 месеца, дори напоследък като му кажа, че не ме слуша и му обясявам как трявба да се държи или да направи нещо, той ми казва не и си прави каквото той иска. Дори от 2 дни нарочно пишка в гащите, като минути преид това съм му напомняла да пишка. Особено ако е на теракота му е мн весело да скача после в образувалата се локвичка, и кажете ми как да надвия този инат в него, той просто нарочно не иска да ме слуша. Без памперс сме от 1 г почти. Явно е от вързаста и ще го израстат, но се изискват доста нерви и обяснения Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Разбира се, че е от възрастта. Знам, че го знаеш, но си се притесняваш въпреки това като всички нас.
Моите засега не са правили такива опити, но на приятелката ми детето така пердашеше всички наред. Като отиде на ясла на вторият ден го опердашиха него(явно е имало някой по-бабаит Laughing) и повече не е правило такива опити.
А една друга приятелка чак го заведе на психолог - и там човека й каза, че...детето е наред, ама за нея може да се позамисли hahaha

# 7
  • София
  • Мнения: 6 145
Дали нещо в самата игра не го изнервя? Имам предвид, че моята си играе, играе...опитва се нещо да си направи (или с пясъка, или с конструктура, или с други играчки) и като не и се получи изведнъж се изнервя и изведнъж избухва - почват писаци, удари, крясъци...ще кажеш от нищо.
Днес взе количката на едно детенце да я бута. Много беше доволна, бута я доста дълго, но по едно време реши, че ще е само в една посока. Стига до стената на блока и не може по нататък. Че като се ядоса, че като се развилня...Уплаших се да не потроши количката на детенцето от яд и се наложи се да се приберем ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 39 711
Дияна имаше период когато се биеше. Но пък като по-малка много я тормозеха децата в пясъчника, и тя после явно си "връщаше". Минава този период.
Може би трябва внимателно да обясниш, че така не се прави, че на мама й е неприятно и т.н.

# 9
  • Мнения: 2 125
Абсолютно същата история и при нас - бой, блъскане, крясъци и писъци #Crazy Embarassed. И на мен ми е неудобно пред родителите на другите деца, но наистина се надявам този ПЕРИОД бързо да отмине.
Обикновено при такава ситуация, се опитвам да обясня колко е лошо да се удрят други деца и т.н...Не знам, дори в яслятя прави така, но там ми казват да не се притеснявам, защото бил бесен и палав и това щяло да отмине (с усмивка, слава Богу Peace)

# 10
  • Мнения: 1 629
Споко, Белинда, ще му мине Grinning Хващаш ръчичката и милваш, милваш....месец-два го държа Климент, дано при Ники мине по-бързо Hug

# 11
  • Мнения: 967
И ние минахме през тоиз период. Аз си мислех, че се е научил от яслата, но кточета че и твоето дете се държи така - пък си го гледаш вкъщи Thinkingявно си е просто етап от растежа.
Аз през деня съм на работа та не мога да наблюдавам как се държи с децата, но беше започнал вечер да ни пошляпва вкъщи мен, баба си и т.н.
Аз в такива случаи казвах, че много ме боли и се преструвах, че плача - на него му ставаше жал и го карах да ме цунка, за да се извини - тогава отново грейвах в усмивка. Аз постоянно обяснявах, че мама я боли и не трябва да бие, а е по-добре да цунка. Така за седмица - две той започна сам да казва: "бие НЕ" - а аз допълвам "точно така маме, няма да биеш, какво ще направиш вместо биене" - а той тича и ме прегръща и започва да ме целува - а аз го хваля, ли хваля  Laughing
Така един ден го питам какво правят в яслата, а той отговаря "бие НЕ" - казвам "браво! Точно така няма да биеш", а той допълва"гуши, гуши дичата" LaughingЯвно си е научил урока и се опитва да ми каже, че не трябва да бие, а трябва да гушка децата.
Говори му повече колко ги боли дечицата като ги удря - децата са жалостиви и ще разбере, че така не е хубаво.  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Аууууу, значи много съм сбъркала в реакцията си вчера.Като посегна да ме шамароса и мене, го пляснах през ръката.Хм, ще трябва да се замисля сериозно по този въпрос Thinking

# 13
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
       
         Детето изживява и позитивни,и негативни емоции Simple Smile Sad
 Ролята ни на родители е да ги оставим да изразяват чувствата си.
Трудно е децата до 2-3г да контролират своите импулси и те стават израз на гняв,страх или безпокойство.В тази възраст това е нормално. Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбрах защо се бие!Тъпата телевизия е виновна CloseВсяка сутрин му пускам Картуун-а да зяпа, докато аз се разбудя.Тази сутрин видях, че на онова идиотско филмче със скелета каката заби един шамар на момченцето и нашия веднага посегна да ме ошамари и мене #CrazyИ се радва и крещи "бууууум" #Cussing outУжас!!!

Общи условия

Активация на акаунт