Кърменето от А до Я

  • 1 226
  • 25
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Днес ми попадна ето това - http://www.compleatmother.com/bfadvantages.htm - и понеже ми хареса формата, предлагам да си направим и ние една такава азбука Grinning Правилата - всеки пише по нещо положително, започващо с буквата, която е наред Grinning
Аз като първа се възползвам наготово от идеята в таблицата и започвам:

А - Алергичните прояви могат да бъдат намалени или избегнати чрез изключителното кърмене през първите 6 месеца Grinning

# 1
  • Мнения: 485
Хедра, идеята е страхотна  Heart Eyes

Б - кърмата е безплатна  Mr. Green
Освен това кърмените бебета боледуват по-рядко.  Laughing

# 2
  • Мнения: 507
В - Вълшебен момент да контактуваш с бебето си  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 922
В - Вълшебен момент да контактуваш с бебето си  Heart Eyes
newsm10
Може да се добави, че кърмата сама по себе си е вълшебна  Grinning

ще прескоча малко букви, но... Blush
К - колики - повечето кърмени бебета не страдат от колики (поне при моите е така)
П - прясна - няма опасност на кърмата да й изтече срока на годност Joy
Ч - чиста - кърмата е екологично най-чистия продукт за бебето, в нея няма нитрати, няма "химии", няма изкуствени добавки и т.н.

# 4
  • Мнения: 1 559
Г - Гледката на блажено примляскващо и сгушено в маминия скут бебе е трогателно прекрасна.
Д - Динамичност. Съставът на кърмата претърпява динамични промени според променящите се нужди на бебето (детенцето Laughing) с течение на времето.

  Хедра,чудесна идейка даваш  bouquet

# 5
  • Мнения: 60
Н- най-доброто за нашите деца

# 6
  • Мнения: 1 559
Е - енергия.  Кърмата доставя на бързо растящия и развиващ се организъм лесно усвоима и лесно достъпна енергия.
Ж - Живот. Кърмата е "жива" течност - няма друга храна променяща се спрямо нуждите на организма и богата на имуноглобулини. В друг аспект на живота - кърменето е онзи приятен компонент (Заедно с размножаването Laughing), които поддържа и съхранява живота на видовете от поколение на поколение през цялата еволюция.
З - Здраве.  Едно дете би било по-малко здраво, ако не е кърмено. кърмените деца по-рядко развиват алергии и боледуват от астма, диабет, затлъстяване.
И - инфекции. Кърменето осигурява защита от инфекции.

# 7
  • Мнения: 1 559
К - Контрацепция. Изключителното кърмене (без даване на добавка, вода,сок) през първото полугодие на бебето е сравнително надежден метод за предпазване от забременяване,ако най-голямата пауза без кърмене е 2ч.
Л - любов.  Какъв по-естествен начин бебо да усети майчината любов?
М - мама. "Според речника, думата МАМА идва от латински, от бебешката дума за гърда. Не мляко. Гърда." - Diane Wiessinger. Страхотен цитат, Хедра! Благодаря  bouquet
О- Опора. Ориентир. Майчината гърда е единствената опорна точка за новороденото, попаднало в един необятен свят. Отдих - за поотрасналото кърмаче кърменето е възможност за отдих след неуморните игри.
П - Приятно. Природосъобразно.
С - Сигурност. Спокойствие. Сгушване. Новороденото (а и поотрасналото човече) наистина се нуждае от тях.
Т - Топлина. Бебчо е щастлив да усеща топлинката на мама. Температура - кърмата винаги е с телесна температура, подходяща за моментална консумация Laughing
У - Утеха за неспокойното или нервно кърмаче. Удоволствие -взаимно. Усмивка - усмивката на доволно примляскващото бебе предизвиква умиление.



 

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 12:18 от MammaEli

# 8
Пропуснатата буквичка
Б - безплатна идеално балансирана храна за моето бебе
А от табличката - кърмата е "бяла кръв", заради животворните си свойства Grinning

# 9
  • Мнения: 3 161
И - една корекция. Имунитет срещу инфекции.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Ъъъ, много разбъркано пишете, кои букви остават свободни, да се включа и аз? Rolling Eyes

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ми хващай някоя буква или букви за ушите, пък после ще съберем накуп какво е писано по всичките Grinning Засега по-крайните и по-трудните остават свободни Wink

# 12
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
И- имунитета на кърмените деца е по силен.

# 13
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Браво, Хедра, идеята е страхотна  bouquet
Аз ще взема буквичката
Я-ядене навсякъде, по всяко време и с необходимата температура

# 14
  • София
  • Мнения: 198
Ф - финансово сте привилегировани.
Х - хармония, харесвате фигурата си, харесвате бюста си, храната която получава вашето дете е най-добрата за него и на всичкото отгоре му е любима.

Общи условия

Активация на акаунт