бременност и мениеров синдром

  • 4 891
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте мами, как сте? Днес ях на лекар, зашото откакто съм бременна не се чувствам хич добре. Имам сърцебиене ( по-скоро си "чувам сърцето" тъй като пулса не ми е учестен между 65-95 удара), от време на време ми прималява и трябва да седна или легна иначе ще припадна и в този момент ме облива студена пот. Много се притесних, защото се чудих дали нямам някакъв проблем със сърцето или пък с щитовидната жлеза и отидох на лекар. За щастие не е нито едното нито другото, а имам "Мениеров синдром", т.е. нарушение на вестибуларния апарат на средното ухо. Доки каза че това съм го имала и преди -и е така понякога ми е прилошавало без сърцебиенето- но сега бременността го провокира и симптомите са повече. Каза че за бебето няма проблем, но понеже е наследствено ако е момиче ще и го предам. Предписа ми Невробекс, Агапурин и Медрин 3х1  . Искам да питам някой пил ли ги е? Наистина ли са безвредни за бебо в опаковките пише да се внимава при бременност, въпреки че той каза, че няма проблеми за бременността.

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз нямам този проблем, но моят съвет е ако се съмняваш да се консултираш и с друг лекар, с лекарства шега не бива и едва ли можем тук да ти дадем компетентен съвет. Аз бих се доверила на лекаря си, но това е мое мнение. Иначе и баща ми имаше такъв проблем и беше доста неприятно, защото той вече беше почнал да залита и да не може да ходи, трябва да си обърнеш внимание, много е важно. Сега вече трябва да мислиш за двама. Само бъди спокойна и се довери на лекаря си, това е моят съвет.
Желая ти успех!

# 2
  • Мнения: 351
А аз пия  Betaserc 8 mg, имах същите симптоми по време на бремеността, но тогава не съм пила никакви лекарства. Искам да кажа, че можеш да попиташ и за това лекарство.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
geniba, а как изкара бременността си с тези проблеми? На мен ми е доста зле.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 745
Привет!  Hug
 Невробекса е комплекс от витамини от групата на В. Мисля, че това не е вредно, ако е в необходимата доза, все пак го има в повечето такива, дето се изписват на бременни. Агапурин е за оросяване на мозъка, а Медрин 3х1 е срещу повръщане. Щом ти ги е изписал д-р, трябва да е наясно! То и на Но-шпа пише да се взима под внимание и на папаверина, но почти всички ги пият! Успех!   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 6 175
Аз имам диагноза "Миниеров синдром" от преди бременността и раждането. Като ми призлееше пиех Кавинтон. По време на бременността обаче не съм се чувствала зле поне в това отношение. Или не съм обърнала внимание, защото какво ли друго не ме болеше.
Аз по принцип съм забелязала, че имам криза при съчетание на физическо + психическо напрежение и изтощение. Може и при тебе умората от бремеността + пролетната да си казва думата. Пий витамини и хапвай пълноценна храна и почивай повече!

А кръвната ти захар как е?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами незнам как е кръвната захар. Преди 2 седмици беше добре.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 175
Ами незнам как е кръвната захар. Преди 2 седмици беше добре.
Е-е-е щом тогава е била добре, вероятно няма проблем. Аз защото майка ми е диебетичка и има симптоми подобни на твоите когато и падне прекалено захарта. Но сега да не вземеш да се шашнеш - аз не съм лекар, че да разбирам, а щом захарта ти е била в норма - всичко е наред.

# 8
  • Мнения: 667
Когато бях на 19 год., след безместна диета, получих пристъп -виене на свят, гадене - много приличаше на морска болест, само че бях у дома. Лекарят ми постави диагноза "Миниероподобен синдром". Доколкото си спомням и баща ми  е страдал от същото. Пиех медрин.
И аз забелязах, че имам кризи при съчетание на физическо + психическо напрежение и изтощение. Всъщност съм имала още само една криза - и то пак през пролетта- бях в сесия. Съгласна съм, че  и при тебе може да е съчетание от бремеността и пролетта. Консултирай се за тази диагноза с друг лекар, макар че предполагам, че вече си по-добре.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Привет!  Hug
 Невробекса е комплекс от витамини от групата на В. Мисля, че това не е вредно, ако е в необходимата доза, все пак го има в повечето такива, дето се изписват на бременни. Агапурин е за оросяване на мозъка, а Медрин 3х1 е срещу повръщане. Щом ти ги е изписал д-р, трябва да е наясно! То и на Но-шпа пише да се взима под внимание и на папаверина, но почти всички ги пият! Успех!   bouquet
Ахам и аз така знам. Медрин го пиех когато ми се налагаше да пътувам за по-дълго време (да не ми става лошо). Имай в предвид, че от Медрина може да ти се доспи, но ако се съмняваш или се притесняваш от лекарствата просто направи още една консултация с друг доктор. Лека бременност и леко раждане ти желая   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 6 175
Когато бях на 19 год., след безместна диета, получих пристъп -виене на свят, гадене - много приличаше на морска болест, само че бях у дома. Лекарят ми постави диагноза "Миниероподобен синдром". Доколкото си спомням и баща ми  е страдал от същото. Пиех медрин.
И аз забелязах, че имам кризи при съчетание на физическо + психическо напрежение и изтощение. Всъщност съм имала още само една криза - и то пак през пролетта- бях в сесия. Съгласна съм, че  и при тебе може да е съчетание от бремеността и пролетта. Консултирай се за тази диагноза с друг лекар, макар че предполагам, че вече си по-добре.

Мда-а-а и мойто е същото 1:1, дори се чудя дали е истински Миниеров синдром или е както ти казваш "Миниероподобен синдром" от изтощение. Аз първия го направих на 18 години, като едновременно учех напрегнато за кандидатстудентски изпити и ядях само по една ябълка на ден, за да съм елегантна за абитюрентския. Сезона естествено пролет. В резултат така се тръшнах, че не можех и до тоалетната да отида без да залитам и да се опирам в стените. 4-5 дена почивка на легло + силна храна ме оправиха. Втория път беше през сесия и пак на диета. От тогава толкова силни кризи не съм имала. Да не викам дявола, че и сега съм на лунна диета, а с малката изнемогвам Praynig

Общи условия

Активация на акаунт