Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

София

Здравейте ,

малко тъпо задодох заглавието на темата, но не мога да измисля нищо по-конкретно.

Въпроса ми към вас мами е следният дъщеря ми е на 18 дена, изключително и само на кърма е още от болницата. Костваше ми адски много да отпуша каналите, после сума ти време цедене за да увелича лактацията и пр. резултата е наддаване по 200 гр. на седмица Very Happy От както обаче преди 2-3 дни и се появиха силните колики, Али не суче добре, гърчи се, мръщи се, издава ръмжащи звуци и се напъва, дърпа зверски зърното назад, пуска го по няколко пъти и пак захапва. Притеснявам се защото реалното сучене така е около 10 мин., а ние сме свикнали на 20-30 мин. и незнам дали изяжда достатъчно. Винаги ака преди кърмене докато е на повивалника, ама явно не я облекчава. Иначе тя много добре си засуква от самото начало, обича да суче и никога не съм имала проблем поне с това. Моля ви посъветвайте ме какво да направя, за да и помогна / а и на мен също/.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Можеш да пробваш да я кърмиш легнала върху твоя корем Smile Така топлината и лекия натиск от собственото й тегло ще облекчават коликите, както и поетият въздух ще излиза по-лесно и своевременно. Неколкократното прекъсване на кърменето с цел оригване също помага, както и носенето след хранене в т.нар. поза 'тигър на дърво' - бебето върху долната част на ръката, главата в свивката на лакътя, дупето в дланта.     
Цитирай

София

Ох ми аз точно в тази поза я кърмя, понеже в началото ми беше трудно да се надвесвам над нея заради операцията, та така си свикнахме отначалото, а и пробвам да я оригвам, ама като невинаги иска Sad
Цитирай

Германия

Това захапване и пускане на зърното  newsm78  когато го прави - усещаш ли слизането на млякото? Да не би точно заради това да пуска, ако и идва повече наведнъж  newsm78 така гълта и въздух, който пък след това я притеснява  Thinking
Цитирай

Германия

аз малко не разбрах от какво се притесняваш- дали бебка се наяжда като суче само  10 мин ? или от това, че дърпа зърната и е неспокойна от коликите?значи:

по 1. ако след кърменето е спокойна и си пишка и ака достатъчно- значи си й стига кърмата даже и само 10 мин да сучи... явно си имаш много кърма и тече обилно- браво!   bouquet

по 2. за зърната не мога нищо да ти кажа, защото такъв проблем не сме имали, но за коликите... аз му масирах коремчето с часове и му слагах загрята кърпа оттгоре или една малка грейка с топла вода; през деня го оставях да спи по корем- но само под наблюдение; кърмих го често гол и го гушках здраво- така се успокояваше и си ядеше добре... капки не съм давала- не съм привърженик.

и най- добрата новина накрая: след 2 1/2 месеца коликите изчезнаха от само себе си!!! 

Цитирай

София

пепеляшка, може и това да е един от факторите, но основното според мен са коликите, то си личи ка се напъва детето. Мъката обаче е страшна, кърмим се по 1 час, пуска, пак захапва, заспива, буди, се плаче, абе ужас...

Мопси, притеснявам се точно защото суче толкова по малко, то си личи че е гладна, ама накрая и писва и надува гайдата, дояжда по 100 пъти, ама това не е решение за мен. Иначе коликите естествено, че ме притесняват, ама за тях поне знам че са задължителен период. Въпроса е защо я мъчат докато яде.
Цитирай

София/ Баня Лука

Въпроса е защо я мъчат докато яде.

Ами вероятно поглъща доста въздух заедно с кърмата. Или поне аз така си обяснявам нещата при нас, въпреки че моята не плачи, а само скимти и пъшка. От колко време сте така? Ако се притесняваш за наддаването може би една консултация, на която да я претеглят ще реши въпроса, а също и следенето на мокрите памперски дотогава. Но ако проблемът е, че след нахранването е неспокойна...не знам какво да те посъветвам. И ние вече два дена се храним на всеки час за по 5-10 минути. Надявам се скоро да отмине.
Цитирай

Стара Загора

Първо ще те посъветвам да не обръщаш внимание на минутите, те нямат голямо значение в случая. Бебе на 2 седмици спокойно може да си вземе дажбата и за 10 минути, особено ако се кърми на поискване, а не на 3 часов режим.

Не пишеш как точно редуваш гърдите при кърмене. Дали даваш и двете наведнъж или само по една на хранене?
На режим ли кърмиш?

Не знам дали ти е известно, но млякото се дели на предно и задно, според това в коя част на гърдата е "складирано" след производстовот му. Задното мялко е това, което е по-богато на мазнини и е много по-хранително, а предното е по-воднисто и съдържа много лактоза, която от своя страна в големи количества може да предизвика колики.

Затова е препоръчително гърдите да не се редуват безразборно, а да се остави бебето да суче само от едната гърда в продължение на 3 часа, дори да има и 4-5 кърмения в този 3 часов интервал. По този начин се осигурява баланс между предното и задно мялко, което приема бебето и вероятността от колики от лактозата нямалява.
Това разбира се не е панацея и не означава, че ако се спазва правилотео детето няма да има изобщо колики. Всъщност осноната причина за тях още не е открита и единственото, което ни остава е да се надяваме, че ще свършат по-бързо  Smile

Цитирай

София/ Баня Лука

Затова е препоръчително гърдите да не се редуват безразборно, а да се остави бебето да суче само от едната гърда в продължение на 3 часа, дори да има и 4-5 кърмения в този 3 часов интервал. По този начин се осигурява баланс между предното и задно мялко, което приема бебето и вероятността от колики от лактозата нямалява.

дейзи, извинявай, че питам в твоята тема:
Jade, А ако кърмиш от двете гърди как поддържаш този баланс между предно и задно мляко?
Цитирай

Стара Загора

дейзи, извинявай, че питам в твоята тема:
Jade, А ако кърмиш от двете гърди как поддържаш този баланс между предно и задно мляко?

Ако кърмиш и от двете гърди на хранене е още по-лесно, просто оставяш бебето да изсуче изцяло първата гърда и да я пусне само, чак тогава предлагаш и втората, ако все още е гладно  Smile
Цитирай

София... с надежда за преселение.

Само да ти кажа, че Сияна ядеше така доста дълго време. Е, гадничко е, но се издържа. Дърпа се, плаче, извива се, после реве неутешимо 2 часа, през които аз я нося... мисля, че никога няма да ги забравя тия зверове коликите. Продължиха до третия месец + една седмица от него. Добрата новина е, че разреждаше дърпането и опълането назад. Опитвах се да я кърмя докато все още не се е разбудила гладна, за да не суче яростно - помагаше понякога Smile
Цитирай

Германия

явно поема много въздух докато суче... а пробвала ли си по- често да се уригва докато я кърмиш. стискам палци и бебчо и мама да се успокоят бързо и да се наслаждават на папкането  bowuu
Цитирай

София

Jade, като кърмя редувам гърдите принципно, ако си поиска на около 3 часа, иначе ако е по-често и давам една и съща. режим няма на поискване сме.

Това с дърпането го прави от 2-3 дни откакто почнаха силните колики.

assinka и аз се опитвам да я кърмя полузаспала, просто при първия сигнал че е гладна я слагам на гърдата и тя си засуква, но после след около 5 мин. почва това с дърпането и гърченето.За мен е адски болезнено, понеже тъкмо се преборих с рагадите и сега пак ми се появиха болки.

Определено явно ми е силен потока на млякото, понеже доста често се дави докато суче, въпреки че се опитвам да я държа по-нависоко и леко изправена.

Да ви питам и още нещо - много често гърдите ми са препълнени, въпреки че Али си хапва добре. Допреди няколко дни се изцеждах след всяко хранене, ама ми писна, а и реших че стига съм я увеличавала тази лактация, резултата беше веднага заформили се бучки и гърди като павета. Та сега пак се цедя, ама докога ще трябва да го правя това, щото вече не издържам?

Мерси за съветите момичета Hug
Цитирай

До хладилника, който обичам

Да ви питам и още нещо - много често гърдите ми са препълнени, въпреки че Али си хапва добре. Допреди няколко дни се изцеждах след всяко хранене, ама ми писна, а и реших че стига съм я увеличавала тази лактация, резултата беше веднага заформили се бучки и гърди като павета. Та сега пак се цедя, ама докога ще трябва да го правя това, щото вече не издържам?
Ако чувстваш напрежение в гърдите, изцеждаш по малко, колкото да се облекчи, но не "до последна капка" Smile Иначе - няма нужда, освен ако нямаш поставени цели (запаси във фризера например)
Цитирай

София

Мерси Бу Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора