Херпес зостер и кърмене

  • 1 891
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Здравейте!
Вчера бях на лекар и ми поставиха диагноза херпес зостер-имам адски гаден,сърбящ и болезнен обрив на рамото.Разбира се много се притесних,но след като попрочетох тук таме и най вече във форума се успокоих и се лекувам.Пия милгама и пръскам с оксикорт,знам че е вирусно заболяването но тази лекарка се държа сякаш съм крастава-толкова бързаше да ме отпрати от кабинета,та не успях да питам някои неща.Обривът днес е доста завехнал,хвана коричка,почти не боли и малко сърби.През цялото време не спрях да кърмя,защото лекарстватя,които приемах не са противопоказани,но днес колеги на татито-пишман доктори,му казали,че изобщо не бива да кърмя,тъй като ще заразя детето с кърмата.Доколкото разбрах от прочетените материали опасно е ако мехурите пълни с течност се пукнат,тъй като вирусите са в тази течност.А мисля че с кърмата не само че няма да го заразя,но ще му предам антитела.Кажете какво мислите!И дали е нужно да мажа с противовирусно лекарство при положение че вече се е образувала коричка?
Мерси...

# 1
  • Мнения: 1 559
И аз съм кърмила с херпес зостер,не е опасно, кърми си спокойно Laughing

# 2
  • Мнения: 218
Следи детето за признаци на варицела. Не искам да те плаша, а да те предупредя. Детенцето на наши близки прихвана шарката от баща си, който се беше разболял от херпес зостер. Доколкото знам до дрехите или кожата на болния не трябва да се докосва никой. Дано не се зарази бебко. Пусни Гугъл и намери информация за Варицела и Херпес зостер. Ще ти стане по-ясно. Успех!

# 3
  • Мнения: 1 559
Херпес зостер и варицелата се причиняват от един и същ вирус. Ние с беб в момента сме с варицела,а не сме имали контакт с човек с херпес (а най-вероятно с такъв с варицела в инкубационен период - инкубационният период на варицелата е 21 дни) .Когато кърмех с херпес, не е имало никакъв проблем за дребното Grinning. След прекарване на варицела човек става по-податлив на херпеси. Обратната взаимновръзка не ми е известна Rolling Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 newsm10 Кърми смело!

Общи условия

Активация на акаунт