Избор на фамилия

  • 14 345
  • 170
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 031
Взех си неговата фамилия с кеф. Вариантът с тире беше изключен при нас.

# 166
  • София
  • Мнения: 28 514
Хм, започнах да се чудя - мъжът ми даже не е намекнал да взима фамилията ми. Много съмнителен взе да ми изглежда  Crossing Arms

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 23 649
Хм, започнах да се чудя - мъжът ми даже не е намекнал да взима фамилията ми. Много съмнителен взе да ми изглежда  Crossing Arms
Не е истински мъж, мчи къ!

# 168
  • София
  • Мнения: 30 121
Хм, започнах да се чудя - мъжът ми даже не е намекнал да взима фамилията ми. Много съмнителен взе да ми изглежда  Crossing Arms
Не е истински мъж, мчи къ!

И аз тихичко се присъединявам към вашата група. tiptoe Срамотно ми е, ама .....  Blush Mr. Green

# 169
  • София
  • Мнения: 12 374
Хм, започнах да се чудя - мъжът ми даже не е намекнал да взима фамилията ми. Много съмнителен взе да ми изглежда  Crossing Arms
Не е истински мъж, мчи къ!

И аз тихичко се присъединявам към вашата група. tiptoe Срамотно ми е, ама .....  Blush Mr. Green
И аз тук  Rolling Eyes При мен даже ситуацията е двойно лоша: два пъти омъжвана, два пъти с моминско име. Абе  ooooh!

# 170
  • Варна
  • Мнения: 2 263
А ние пък и тримата сме с различни фамилии.Аз съм с тире, а детето носи като фамилия името на бащата на съпруга ми.И сме си семейство, официално и истинско  Laughing
При мен, когато се омъжвах, се колебаех дали да си запазя моминската фамилия или да си добавя към нея с тире тази на мъжът ми.Държах си на моминската, защото за мен има силна сантиментална стойност, тя е и рядка освен това.Навремето моят баща, лека му пръст, е сменил фамилията си, прекръстил се по подобни причини, защото държал да носи точно тази фамилия, която всъщност е името на неговият баща, както и на дядото на баща му.Малко объркано стана, но исках да кажа, че той много държеше на това име.Затова и в памет към него аз си я запазих и добавих само към нея тази на мъжът ми.Това си беше мой избор, в крайна сметка аз нося тези имена и трябва аз да се чувствам добре с тях.Сега навсякъде където не е строго официално се представям с моминската, а където изискват пълните имена си изписвам двете.Дълги са, но не ми е проблем това.
Детето пък записахме с различна фамилия, т.е. името на дядо ѝ е нейната фамилия, защото в рода на мъжа ми открай време всички така се записват, те са доста голям род.И второ, харесва ни как звучи в комбинация с другите ѝ имена.Всички са доволни.
С дъщеря ни сме излизали два пъти в чужбина, в рамките на ЕС и никога не ми се е налагало да нося документ да удостоверяваме, че е наша дъщеря.Паспортът ѝ е бил напълно достатъчен.

Общи условия

Активация на акаунт