КОЗУНАЦИ – 2016 г.

  • 73 128
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 020
Виж в темата Машина за хляб - Дара888 днес писа, че си е поръчала Горение на много добра цена + подарък даже. От тел. съм и не мога да дам линк.

# 751
  • Мнения: 14 072
Днес си поръчах на Горение, 139 лв., с подарък кухненска везна. Във вторник ще ми я доставят.
Щастлива, писали сме едновременно. И аз съм от телефона, но мога по-късно да дам линк. В Технополис е 159 и е без везна. Аз я поръчах от Топ маркет.

# 752
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Здравейте дами! Имам едно питане. Козунаците ги месих на ръка и станаха добре и конци даже имаха Simple Smile. Обаче повечето от вас ги правят в хлебопекарни. Реших и аз да си купя, та молбата ми е да ми препоръчате качествена, но не много  скъпа хлебопекарна. bouquet
Месят ги в хлебопекарните, а повечето пекат във фурната.  Ето поста ми по същия въпрос от вчера:
... ето темата за хлебопекарните - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=916010;topicrefid=19.
Ще ти споделя моя опит - аз не харесвам изпеченото в нея, иам си специфичен аромат и бързо бързо взех само да изваждам тестото за печене във фурната. Та в моя (такъв) случай е по-удачен миксера за тесто.
Иначе си е хубаво хлебопекарна, особенно с отложен старт. Simple Smile
Моята е много добра, но отдавна е купувана, не знам има ли ги сега... ТСМ-ска е, с две бъркалки. Ето я,  намерих си снимката в нета - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89434.msg1585739#msg1585739

# 753
  • Варна
  • Мнения: 1 199
Благодаря много за бързите отговори. Ще чакам с нетърпение линка. Аз също смятам да пека козунаци във фурната, но хляба може и в машината да го пека. bouquet bouquet bouquet

# 754
  • Мнения: 3 020
Да, голяма помощничка си е машината. Аз и преди много месех на ръка /хляб, кифлички, питки и т.н./, обаче въпреки младата ми възраст  Flutter, много започнаха да ме болят ръцете и ако трябваше всеки ден да меся на ръка, така както машината ме отменя всеки ден, дори само за това си струва да я имам /макар че сега хляба си го пека в нея/.

# 755
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Аз много пъти съм казвала... много обичам да меся и до машините (имам и хлебопекарна, и голям миксер) прибягвам в инцидентни случаи.  Simple Smile И пак непрекъснато им се меся, пипам тестото...  Crazy

# 756
  • София
  • Мнения: 10 858
Я сега,да ме светнете с някоя рецепта за оползотворяване на изсъхналите козунаци  newsm78
Спомням си,че се режеха на филийки,редят се в съд и се заливаха с някаква смес  newsm78
Други предложения  newsm78 Hug

Следвеликденски сладкиш

Вчера го направих и много се хареса вкъщи.  Heart Eyes

# 757
  • Мнения: 11 737
Свекърва ми си купи някаква май на Midea от Метро и вече 3 години си пече хляб и меси тесто. За 60 лв я взе - доволна е. Пече в нея всеки ден, без пропуск.
Предната и беше пак от Метро, за 140 лв, но беше преди години, когато навлизаха хлебопекарните. Доволна беше, след 3 години всекидневно ползване се раздели с нея. То май по около 3 години им е гаранцията.
Аз имам на Мулинекс, май първият им модел. Държат цена около 160 лв. Харесвам си я. Мисля че 4 години вече я ползвам. Купих си миналата година ново контейнерче за 30 лв.
Приятелка има на Нео за 60 лв. Еднакво си месят и пекат с тия скъпите според мен. Ако ще се ползва само за месене и да опече хляб, няма нужда според мен от по-скъпа хлебопекарна. Вече ако ще се ползва и за други рецепти, по-добре да се вложат повече пари, за нещо качествено.

Ако имате магазини за уреди с транспортни дефекти, или такива втора употреба от Германия, може да се огледаш и там. В тия с транспортни дефекти съм виждала без дефекти крок-пот за по около 50 лв малкия и 60 големия, хлебопекарни пак без дефект за тези пари, а в уредите втора употреба от Германия, още ме е яд за една немска хлебопекарна пак за 60 лв, с кутията и опаковките си беше, видимо отвсякъде не беше ползвана.

# 758
  • Мнения: 14 072
Nell999, ето линк.

http://www.pazaruvaj.com/hlebopekarni-c4110/?gclid=CPHxj5TcxcwCFcWVGwodjosGWA

А ето линк и на сайта от който аз поръчах. Там е най-изгодна тази, която аз си избрах. Peace И аз не им разбирам много, но в темата за хлебопекарни четох, че е добре да е с две бъркалки, два реотана и т.н. Тази отговаря на тези критерии, дано остана доволна.

http://topmarket.bg/product/76618/hlebopekarna-gorenje-bm1200bk.html



Последна редакция: пт, 06 май 2016, 18:36 от Dara888

# 759
  • Бургас
  • Мнения: 16 111
Благодаря ви,момичета!
Ще ги разгледам и ще видим,какво ще измайсторя  bouquet

# 760
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Ако имате магазини за уреди с транспортни дефекти, или такива втора употреба от Германия, може да се огледаш и там. В тия с транспортни дефекти съм виждала без дефекти крок-пот за по около 50 лв малкия и 60 големия, хлебопекарни пак без дефект за тези пари, а в уредите втора употреба от Германия, още ме е яд за една немска хлебопекарна пак за 60 лв, с кутията и опаковките си беше, видимо отвсякъде не беше ползвана.
В нашия град нямаме такива магазини,но съм много близо до София,а и майка ми е там и винаги мога да я пратя да ми го вземе.Много искам да си намеря такъв крок-пот за 50-60 лева  Mr. Green Ако вие говорите за София и видите отново такова чудо,моля драснете ми едно лично съобщение. Благодаря  Hug

# 761
# 762
  • Мнения: 11 737
Ако имате магазини за уреди с транспортни дефекти, или такива втора употреба от Германия, може да се огледаш и там. В тия с транспортни дефекти съм виждала без дефекти крок-пот за по около 50 лв малкия и 60 големия, хлебопекарни пак без дефект за тези пари, а в уредите втора употреба от Германия, още ме е яд за една немска хлебопекарна пак за 60 лв, с кутията и опаковките си беше, видимо отвсякъде не беше ползвана.
В нашия град нямаме такива магазини,но съм много близо до София,а и майка ми е там и винаги мога да я пратя да ми го вземе.Много искам да си намеря такъв крок-пот за 50-60 лева  Mr. Green Ако вие говорите за София и видите отново такова чудо,моля драснете ми едно лично съобщение. Благодаря  Hug
Ето магазините, има и в София. Във Варна ги видях около Коледа, малък и голям. Малкият черен за 50 лв, а големият червен за 60 лв. Даже бях писала в кулинарна група на една дама, която искаше да си купува нов, да мине да ги види.

# 763
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Ако имате магазини за уреди с транспортни дефекти, или такива втора употреба от Германия, може да се огледаш и там. В тия с транспортни дефекти съм виждала без дефекти крок-пот за по около 50 лв малкия и 60 големия, хлебопекарни пак без дефект за тези пари, а в уредите втора употреба от Германия, още ме е яд за една немска хлебопекарна пак за 60 лв, с кутията и опаковките си беше, видимо отвсякъде не беше ползвана.
В нашия град нямаме такива магазини,но съм много близо до София,а и майка ми е там и винаги мога да я пратя да ми го вземе.Много искам да си намеря такъв крок-пот за 50-60 лева  Mr. Green Ако вие говорите за София и видите отново такова чудо,моля драснете ми едно лично съобщение. Благодаря  Hug
Ето магазините, има и в София. Във Варна ги видях около Коледа, малък и голям. Малкият черен за 50 лв, а големият червен за 60 лв. Даже бях писала в кулинарна група на една дама, която искаше да си купува нов, да мине да ги види.
Не мога да видя  Confused

# 764

Общи условия

Активация на акаунт