Почистване на лицето на тийнейджърка

  • 19 281
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 171
Не съм се сещала за тези лепенки за черните точки, ще взема да пробваме.
А мицеларна вода ползвам/от снощи и дъщеря ми/, защото е по-неагресивна от тониците - в повечето има алкохол и съставки, които може да не й понесат на чувствителната кожа ; измивните гелове пък може да доведат до пресушаване, поне на този етап; розова вода също би свършила работа като се замисля Thinking

Аз затова ползвам розова вода с етерични масла (чаено, лимон, портокал), защото няма алкохол.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Тук не знам дали има такава, но ще потърся, благодаря ти bouquet

# 32
  • Мнения: 7 171
Тук не знам дали има такава, но ще потърся, благодаря ти bouquet

Аз сама си я правя! Просто си купих етерични масла и ги добавям към розовата вода. Общо 20 капки на 100 мл.

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Какви масла например?
Преди време си добавях чаено масло, но страшно ми пресушаваше и го спрях Confused

# 34
  • Мнения: 7 171
Какви масла например?
Преди време си добавях чаено масло, но страшно ми пресушаваше и го спрях Confused

По желание. Аз слагам чаено, лимоново и портокалово.

# 35
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Когато се чисти с розова вода, в нея се добавя растително масло. Класиката май е жожоба.
Етеричните масла /само такива са писани в горния пост/ са силни и е абсурд да се прави с тях почистваща смес с розова вода 1:1 /че 1 :4 дори/.

ПП Мек измиващ продукт е най-доброто за дете. ицеларните води искат внимателна употреба - изплакване/сушене. Което дете би пропуснало.

# 36
  • Мнения: 89
Моят син е на 16 и има силно изявено акне. Използва Акне аут сапуна и крема. Дори мислех да му купя хранителната добавка от серията. Сега за сега пие шуслерова сол 12.
Аз лично също имам проблемна кожа. Ползвам измивен гел на Авен и крем на Авен. Много са икономични и съм доволна.

# 37
  • Мнения: 7 171
Когато се чисти с розова вода, в нея се добавя растително масло. Класиката май е жожоба.
Етеричните масла /само такива са писани в горния пост/ са силни и е абсурд да се прави с тях почистваща смес с розова вода 1:1 /че 1 :4 дори/.

ПП Мек измиващ продукт е най-доброто за дете. ицеларните води искат внимателна употреба - изплакване/сушене. Което дете би пропуснало.

Кой е казал 1:1? Shocked Казах до 20 КАПКИ, тоест, 0.5 милилитра на 100 мл разтвор, което е 0.5:100 или 1:200. Много е далеч от 1:1.

# 38
  • София
  • Мнения: 39 757
При дъщеря ми лепенките а черни точки не помогнаха.
Розова вода и аз използвам.
Не щерката съм взела Garnier Pure Activ 3 in 1, но рядко го използва.
В момента имам мицерална вода на Garnier, но щерката изобщо не я използва.

# 39
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

Кой е казал 1:1? Shocked Казах до 20 КАПКИ, тоест, 0.5 милилитра на 100 мл разтвор, което е 0.5:100 или 1:200. Много е далеч от 1:1.

Ти не си, но стандартната формула е тази 1:1 - 1:4.
Мазнината - растителното масло е за да разтвори и почисти замъсрсявания.
Етеричното е със съвсем друга цел. Добавяйки Капки етерично симулираш вода от чаено дърво и т.н.
Писах за да не се заблуди някой и да комбинира стандартната рецепта с твоя опит.

# 40
  • Мнения: 7 171

Кой е казал 1:1? Shocked Казах до 20 КАПКИ, тоест, 0.5 милилитра на 100 мл разтвор, което е 0.5:100 или 1:200. Много е далеч от 1:1.

Ти не си, но стандартната формула е тази 1:1 - 1:4.
Мазнината - растителното масло е за да разтвори и почисти замъсрсявания.
Етеричното е със съвсем друга цел. Добавяйки Капки етерично симулираш вода от чаено дърво и т.н.
Писах за да не се заблуди някой и да комбинира стандартната рецепта с твоя опит.

Разбира се, че е с друга цел! Аз не съм малоумна да добавям капки от етерични масла без цел или защото "съм се объркала нещо".  Особено когато става дума за лицето на детето ми.

# 41
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
ом, не знаех, че мицеларните води имат по-специална употреба - аз само напоявам едно тампонче и обтривам лицето на дъщеря ми. С термалните води е друго - напръскваш, престоява малко време и после внимателно се попива водата от лицето Thinking

# 42
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мицеларните води оставят филм върху лицето. На самата бутилка пише да се попие обикновено.
Аз лично когато чистя цялото лице, дори мия след водата. Иначе оставя мазен слой.

ПП Sofie, нищо подобно не съм написала /още по-малко лично към потребител/. Направи ми впечатление, че има подвеждаща разлика. Не съм гледала назад дали някой е уточнявал. Темата е за почистване, то чистиш, но не с почистващата смес.

# 43
  • Мнения: 7 171
Мицеларните води оставят филм върху лицето. На самата бутилка пише да се попие обикновено.
Аз лично когато чистя цялото лице, дори мия след водата. Иначе оставя мазен слой.

ПП Sofie, нищо подобно не съм написала /още по-малко лично към потребител/. Направи ми впечатление, че има подвеждаща разлика. Не съм гледала назад дали някой е уточнявал. Темата е за почистване, то чистиш, но не с почистващата смес.

Не съм казала изобщо, че е почистваща смес! Казах, че почиствам със сонарна четка, а след това нанасям тоник, който е розова вода с етерично масло/масла. Върни се и прочети пак!

Всички проблеми идват от неправилното четене.  Peace

# 44
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не съм се сещала за тези лепенки за черните точки, ще взема да пробваме.
А мицеларна вода ползвам/от снощи и дъщеря ми/, защото е по-неагресивна от тониците - в повечето има алкохол и съставки, които може да не й понесат на чувствителната кожа ; измивните гелове пък може да доведат до пресушаване, поне на този етап; розова вода също би свършила работа като се замисля Thinking

Аз затова ползвам розова вода с етерични масла (чаено, лимон, портокал), защото няма алкохол.
Ввно ми е убягнало нещо различно от това. В него се коментират все почистващи средтва - мицеларна вода, измиване /неясно за мен защо/ тоник. Но се изяснихме. Твоето е също с функция на тоник.

Общи условия

Активация на акаунт