Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Хоби (общ)
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-47 от 47 отговора

Пловдив

http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=699027;;19

Здравейте, ето линк към старата тема.

Поздравявам ви с любимото си хоро за тази пролет.

Play Thumb

« Последна редакция: вт, 12 апр 2016, 20:50 от pobeditelka »
Цитирай

Интересно хоро, не бях го виждала до сега. Благодаря за темата!
« Последна редакция: ср, 13 апр 2016, 10:00 от vasq_5 »
Цитирай

Привет, дали има група за Овча купел 1 след 19:00 часа?
Цитирай

Отскоро ходя. Запис,един вид.
Цитирай

Да се запиша и аз в темата. Ходя от 2 години, любителски. Винаги съм обичала народните танци, като дете ходих за малко и това беше. Сега вече съм сериозен любител танцьор  Smile
Цитирай

Интересно ми е дали има някой тук от  Танцова школа "Броеница" -гр.Стара Загора.
Цитирай

Там, където ме обичат

pobeditelka, благодаря за новата тема и за клипчето!
И аз много го харесвам това хоро, но не му знам името. Някой ще подскаже ли?
Цитирай

pobeditelka, благодаря за новата тема и за клипчето!
И аз много го харесвам това хоро, но не му знам името. Някой ще подскаже ли?

Дуна се казва хорото , и на мен ми е много любимо  bouquet
Цитирай

Там, където ме обичат

КлементинаHug
Цитирай

На клипа има името на хорото и изпълнителите.
Цитирай

София

Здравейте, играем Дудино хоро на една страхотна музика, която не мога и не мога да намеря. Само инструментал е, страшно жизнена, ритмична и игрива мелодия. Бърза е, а накрая става много бърза. Не намирам никакво друго Дудино хоро, освен на Борис Карлов. Някой може ли да ми помогне? Мерси!
Цитирай

София

Здравйте,

И аз съм любител на народните танци. Вече шест години активно се занимавам с тях.
« Последна редакция: чт, 09 юни 2016, 09:35 от Петяя »
Цитирай

Мен пък това хоро от клипа ама хич не ми хареса. Много са ми неприятни хорА със зурни. Пронизително и неприятно ми звучат, и много близко-източно. Поне на мен не ми звучат български. Може и да има краища, в които да си ги свирят, и да си ги водят български, но на мен са ми неприятни. А и стъпките са супер елементарни, не можА да ме грабне. Аз и Кате Кате като чуя, излизам от мястото, в което се играе  hahaha
За протокола - май вече три години станаха как играя Smile. Влюбих се в народните танци и ми доставя огромно удоволствие, наслаждавам се на синергията при танца, усмихва ме и ме разтоварва. И не на последно място, срещнах нови и различни хора, с които ми е приятно да си общуваме и на танците, а и като ходим нагоре-надолу.  Peace
Цитирай

край Дунав

Хайде играорки, заповядайте и тази година на Фолклорни дни с Фиданките във Видин!!!
Следващият уикенд 29-30.07.2016г
Няма такса участие, има сандвичи и подаръци през денят, Вечерта храната е от големия тиган на Ангел и е безплатна за всички.При предварителна заявка получавате и талон за безплатно посещение на Баба Вида.
Ако това не е достатъчно, освен клубното състезания/което ще е по-скоро удоволствие/, вечерта на площада ще сме по носии, ще имаме гости от Сърбия и Румъния, духови оркестри, Виво Монтана ще са специални гости и така до следващата сутрин.
Цитирай

Здравейте .
Аз играя хора и най любимото ми е Малешевско оро .
Направо изпадам в транс с него -няма такова усещане  Love
https://www.youtube.com/watch?v=ryPTwk1s2bA
Цитирай

Ние учихме това за Малешевско:https://www.youtube.com/watch?v=Rm5x929Uu-A,  а това, към което давате линк може би е нещо македонско?
« Последна редакция: вт, 23 авг 2016, 10:12 от vasq_5 »
Цитирай

Ние учихме това за Малешевско:https://www.youtube.com/watch?v=Rm5x929Uu-A,  а това може би е нещо македонско?
И ние учихме това за Малешевско. Радвам се, че попаднах на тази тема, ще ви следя с интерес. Аз се занимавам с танци от 6-7 години и след тежък работен ден ме разтоварват така, както нищо друго не успява.
Цитирай

Момичета, можете ли да ми препоръчате дискове с музика, подходяща за различен вид хора? Имам предвид танцова музика с по-голямо разнообразие, от различни фолклорни области...
Цитирай

Хайде приемете една новачка  Hug
Ама съвсем без никакъв опит! Дори право хоро не съм учена да танцувам. Да кажем, че е пропуск на майка ми. Решила съм да наваксам, но в танцовия тукашен клуб няма група за начинаещи. За момента се разочаровам пред компютъра само. Дайте малко кураж и практически съвети. Вярвам, че няма постоянно да съм толкова спъната Smile
Цитирай

Не знам, къде е това тук и ми е странно, че няма група начинаещи.
Ами малко трудничко, но ще успееш! Аз със самоучител не мога. Пускам си клипове, разтягам клипа и подскачам.
Отначало трябва по бавните хора да се научи, после по скокливите.
Идвай при нас ще те научим.
Цитирай

Варна

Да ви следя и аз Smile
Цитирай

Варна/София

Хайде приемете една новачка  Hug
Ама съвсем без никакъв опит! Дори право хоро не съм учена да танцувам. Да кажем, че е пропуск на майка ми. Решила съм да наваксам, но в танцовия тукашен клуб няма група за начинаещи. За момента се разочаровам пред компютъра само. Дайте малко кураж и практически съвети. Вярвам, че няма постоянно да съм толкова спъната Smile
За кой град става дума? Ако е за Сф, кой квартал?
Цитирай

Варна/София

Кога се върнахте към танците след раждане? На мен вече ми се иска постепенно да се върна към танцуването. Раждах оперативно и за момента се чувствам добре. Дали не трябва да изчакам още малко или може да обувам вече скарпините?
Цитирай

Варна

Моя приятелка се върна месец и половина след секциото  Hug
Цитирай

Варна/София

Моя приятелка се върна месец и половина след секциото  Hug
Супер! bouquet

Аз искам, живот и здраве, след 1-2 седмици да започна леко да припомням хората с танцовия. Да се включвам на репетиции и т.н. Предполагам, че няма да има проблем. Ще се опитам да не друсам шопско още от първия ден.

Скрит текст :
Забравих да попитам АГ-то, а съм на преглед чак м. март, но ми каза, че всичко е ОК.
Цитирай

Да се запиша и аз при вас Smile
Започнах да ходя на народни танци от началото на ноември миналата година - 2 пъти седмично по 1 час, и вече не ми стига  35

Научили сме вече към 16 хора, но имам много любими и съм захванала да си ги уча със самоучител от Ю-туба. Има доста хора разработени и представени перфектно. Само търпение да имаш да учиш.

Малешевско и на мен ми е любимо. Научих го скоро, но в групата още не сме го разиграли и засега стои на изчакване Smile. Амбицирах се да науча Граовско и сега се мъча с него. Имам да доизглаждам някои неща. В Ютуб видях, че има поне 2 варианта на Граовско (може и да са повече). Засега разучавам този, но нямам представа кой вариант е по-популярен и се играе по-често. Другият вариант е този - също доста красив Smile.
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=o57bX_9xcME
На мен този вариант най ми харесва/от бавно към бързо/и ние го учихме почти така с изключение на един такт.
Варианти има много. Сигурно забеляза като напишеш името на хорото колко много излизат.
Личното ми мнение не бързай! Виж как ще ви го покажеш. Имахме една, която учила сама и после все бъркаше, но както си решиш пък.
Цитирай

Варна/София

https://www.youtube.com/watch?v=o57bX_9xcME
Скрит текст :
На мен този вариант най ми харесва/от бавно към бързо/и ние го учихме почти така с изключение на един такт.
Варианти има много. Сигурно забеляза като напишеш името на хорото колко много излизат.
Личното ми мнение не бързай! Виж как ще ви го покажеш. Имахме една, която учила сама и после все бъркаше, но както си решиш пък.

И ние най-често танцуваме на този вариант.
Цитирай

vasq_5, объркването, за което говориш е по-скоро по причина на недобро усъвършенстване на техниката, а не на това, че човек е учил няколко варианта на едно хоро. Даже е добре да се знаят отделните варианти, за избягване на ситуации от рода "знам го това хоро, но по друг начин".

А иначе бързането е съвсем разбираемо. Това да знаеш само 20-тина хора си е нищо работа Smile.
Цитирай

simpatikonia, да, добре е да се знаят отделните варианти, но аз мисля, че със самоучител не става, ако си начинаещ.Може пък при теб да се получат нещата.
При някои се получават по бързо, при други не/според личните ми наблюдения в нашата група/, а едва ли биха успели сами.
Ще станат много, имай търпение!
« Последна редакция: ср, 11 яну 2017, 21:28 от vasq_5 »
Цитирай

Народният танц е преди всичко колективна работа. Някои от хората ги научих именно  в движение - Търновско дунавско хоро и Еленино.

Прави ми впечатление, че много от самодейните състави имат до съвършенство изгладена техника и общо "звучене", което е приятно за гледане. Но това си е със сигурност много и продължителна работа.
Цитирай

Искам да попитам принципно колко вида хоро Ръка има?
В Ютуб намерих два вида (изиграни от професионални състави): това и това.
От друга страна виждам, че самодейните състави играят и други разновидности на това хоро.

Според вас кой от многото видове е най-популярен и се играе най-често по събирания?
Цитирай

Русе

Според мен най-популярен и традиционен е вторият клип. Това се играе масово по събирания. В моя клуб редуваме още три вида стъпки по време на хорото, но това вече е хореографска разработка. А стъпките от първия клип не съм виждала да се играят по събирания.
Цитирай

Варна

И двата варианта са по 4 такта и са почти идентични, като първото има елементи на Тропанка.

Някой може ли да ми прати на мейл музиката на Батута?  Smile
« Последна редакция: вт, 17 яну 2017, 11:18 от mari6a »
Цитирай

Благодаря за информацията!
Вторият вариант на Ръка ми харесва повече, а щом е и по-масов ще го разуча, за да мога да го играя при събирания.

Цитирай

Боса по асфалта вървя си ...

Ето едно интересно и не много популярно хоро - Назлънкино (помашко)

Play Thumb

И как се танцува по типичните сватби на селските мегдани по Шуменско и Търговишко. За съжаление често на фона на мазни чалгииа, не на народни песни
Цитирай

Русе

Ето едно интересно и не много популярно хоро - Назлънкино (помашко)

Play Thumb

И как се танцува по типичните сватби на селските мегдани по Шуменско и Търговишко. За съжаление често на фона на мазни чалгииа, не на народни песни

Много благодаря за информацията! Гледала съм такива клипчета от сватби, и все съм се чудила какво е това хоро дето го играят.
  bouquet
Цитирай

Много хубаво хорце!
Благодаря, че го сподели!  bouquet
Цитирай

Открих едно много хубаво хоро. Според заглавието на клипчето това е старо помашко хоро.

Play Thumb

И един страничен въпрос:
Интересувам се някой дали знае кой изпълнява песента от клипа. Предвид, че е обработена, предполагам се изпълнява от някакъв ансамбъл или народен хор. Открих оригинала на песента, но в случая ме интересува обработения вариант. Нямам представа под кое точно заглавие е позната песента. Това е автентичната песен и нейното предполагаемо заглавие - за ориентир.

Може би има някое по-подходяща тема, в която да задам този въпрос. Моля да ме насочите.
Благодаря ви предварително  bouquet

Цитирай

Варна/София

Бях на 2 репетиции, но имам зверска мускулна треска. Blush

Търся актуална информация за хубави (удобни) скарпини и клин с поличка за репетиции.
Цитирай

Варна

missence, за Варна можеш да провериш в "Хорце" https://www.facebook.com/MagazinAtelieZaTancovoOblekloHorce/
Цитирай

Варна/София

Мерси! Peace

Казаха ми за "Скарпини, Цървули и Танцови Облекла - София". Ако не си харесам, ще погледна и в "Хорце".
Цитирай

Montreal

Открих едно много хубаво хоро. Според заглавието на клипчето това е старо помашко хоро
...

Не мога да помогна, за това което питаш, но искам да вметна нещо любопитно. Видеото е с лошо качество, но след първоначалните надписи се вгледах малко повече и съм 99,9% сигурна, че начело на хорото е Ив Моро - канадец, пленен от магията на българската музика и танци. Ако го видите само с каква любов и талант танцува по-бързите мъжки танци... Love Ив танцува в един от тукашните състави "Българи" и има много сценични изяви със състава.
Цитирай

На Николина Чакърдъкова - Сватба е какво хоро се играе? Ще ви бъда много благодарна, ако ми кажете.
Цитирай

София

На Николина Чакърдъкова - Сватба е какво хоро се играе? Ще ви бъда много благодарна, ако ми кажете.

Антория,ние играем хората - На две страни или Арап.
Цитирай

Русе

Антория,ние играем хората - На две страни или Арап.
Каракачанско хоро. Много е хубаво и не е трудно. https://www.facebook.com/dilyana.milanova/videos/g.4816972052220 … ype=2&theater
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=rPZfhxoEqRE
Това ли е?
 dilyana_M, не се отваря файлът, който си пуснала.
Цитирай

Русе

https://www.youtube.com/watch?v=rPZfhxoEqRE
Това ли е?
 dilyana_M, не се отваря файлът, който си пуснала.
Да, това е. Файлът е от групата ни по танци и няма как да ви го покажа. Играем го и в още една разновидност. Ако ми остане време ще чака клипчето по-късно.
Цитирай
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-47 от 47 отговора