Киста на яйчника

  • 5 295
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53 918
Не съм имала такива оплаквания. Нито от кистата (дори не съм я усещала), нито от Оргаметрила.
Нещо друго е причината.

# 16
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
То цитонамазката няма как да докаже имаш ли ендометриоза, или не, както имаш ли хормонални нарушения.
Кистата не е от това, че не ядеш хляб.
ПОдуването сигурно е нещо хормоонално по-скоро.

# 17
  • в Низината
  • Мнения: 705
Отдавна не е писано в темата, но имам въпрос.
При преглед ми откриха киста в единия яйчник с размер 3,5 см. Около 10 дни след това отидох за второ мнение, като там докторът каза, че размерът е 2,5 на 3,5см, но каза, че това не било киста, а жълто тяло. Два дни след този преглед цикълът ми дойде. Объркана съм, защото доколкото знам, жълтото тяло променя размерите си в зависимост от това кой ден от цикъла е, а в случая и двамата лекари виждат един и същ размер в разстояние от 10 дни, само че единият казва, че е киста, а другият - жълто тяло. Другото, за което мисля е, възможно ли е при жълто тяло с тези размери да ми дойде цикъла, който между другото ми подрани с няколко дни? Не съм много наясно, но знам, че след овулацията то намалява като големина.
Надявам се да ми помогнете с мнения!
Има ли смисъл да потърся и друг лекар или всичко е в реда на нещата?
Може и да има някакво значение, затова ще спомена, че миналия месец цикълът ми беше предизвикан с Дуфастон. През април ми беше правена лапароскопия и след нея така и не ми дойде цикъл, затова се наложи да пия хапчета.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 103
 Същото като описаното от Mamma ми се случи и на мен през юни с тази разлика, че аз направо припаднах от внезапната загуба на кръв при кръвоизлива и ме оперираха в Токуда. Казаха ми, че в моя случай операцията е била животоспасяваща и съм много доволна от екипа, който ме оперира. При мен също се случи изневиделица и без предварителни симптоми. След операцията ми изписаха някакви противозачатъчни Белара, които на своя глава не взех след прочитане на листовката - 1 на 1000 риск от инфаркт и инсулт ми звучеше дори по-сериозно, това което преживях. Два месеца след това обаче отново имах киста около 3-3.5 см. Днес ходих да я проследя и продължава да си стои там, а мен много ме е страх да не се повтори този ужас.  Този път друг лекар ми изписа Оргаметрил на следващия цикъл и съм в чуденка дали да го взимам. Поне листовката не изглежда толкова страшна като на противозачатъчните, но доколкото разбрах и с него се стреля на сляпо - тоест ще се повлияе само ако кистата е хормонозависима. Този път лекарката я окачестви като серозна, каквото и да значи това.
  Имам въпрос към Mamma: На теб предписаха ли ти някакво лечение и имаше ли ефект и на колко време ти препоръчаха да се следиш?
  Освен това да споделя, че тези препоръки с пазене на легло и изобщо избягването на натоварвания на мен хич не ми допадат. Обичам да спортувам и преди операцията тъкмо бях постигнала някаква добра форма. Сега пак спортувам, но гледам да не се претоварвам и затова също много ме е яд на тъпата киста. Като питам лекарите ми казват, че уж можело но без големи натоварвания и да се избягват коремни преси.

Последна редакция: ср, 28 сеп 2016, 15:19 от miramar

Общи условия

Активация на акаунт