„Кралицата на нощта”(Gecenin Kraliçesi)с Мурат Йълдъръм и Мерием Юзерли -тема 4

  • 80 103
  • 739
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 12 814
Привет!

От Бодрум на трибуната в Истанбул
. newsm78





Видео от митинга
MURAT YILDIRIM - İSTİKLAL MARŞI

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 08:56 от eliNIM

# 571
  • Мнения: 41 644
Добро утро! Hug



Ринка Hug Ели Hug Ени Hug,благодаря ви за споделеното инфо и музика! bouquet bouquet bouquet

Ели, явно Мурат е участвал на митинга на Истиклал! Peace

Тук е с Хадисе! Peace




Приятен летен ден! bouquet

# 572
  • Мнения: 12 814
Злати Hug

Шюкрю и Фахрие Е рускините са написали,че Ендемол ги гласи в нов сериал като екранна двойка.

А Бурак са го засекли журналистите  с гаджето му и веднага въпроса кога ще се женят.
Важен въпрос  newsm78  това е ,,интересно,,.   newsm78
Но пък живота си върви на пук на цялата дандания, влюбват се, женят , раждат, почиват и обикалят из целия свят  и още куп други ежедневни нормални неща които би трябвало да се случват.
А в страната им ври и кипи, тъжно, много тъжно..


# 573
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Ринка, Ели, Ени, Злати, Кет  wavey wavey wavey wavey wavey wavey

Ами нещо ми иде и аз да почна с фотка от любимия на наш Мурат в последно време проповедник Dr. Said Sözühikmet



Текстът според Гугъл на нея значи нещо от рода на - Не си казвай: „какво съм направил“, а си кажи „какво нещо важно ( в смисъл на обшивка, черупка и т.н.) правя сега“...

Страниците за Мурат в НЕТ-а гъмжат от изявата му на поредния проправителствен митинг в Турция. Но не ми се слагат фотки от трибуната на Мурат с Хатидже и другите, че незнам какво да мисля за това. Наистина не знам защо е било важно Мурат да присъства заедно със звездите от шоуто „Гласът на Турция“ на този митинг. Преди време от месеци насам, си мислех, че Мурат мъти или създаването на някакво школо, или на някакво НПО или на някакво телевизионно шоу. И затова е този нов PR и  тези скитосвания и обилни фотки с кого ли не. По този начин създава предварително усещане за любимец на широк кръг от хора. Не че не е такъв по принцип де, ама в действителност най-вече е любимец на женското население, а във фотките се  прегръща доста и с мъже и то млади и стари. Ще видим какво ще измъти в крайна сметка. Но ще е май нещо по различно от сериал с цуни-гуни. Струва ми се, че тази изява е съзнателен акт в една действителност, в която заради машинациите на властта ще виждаме по-обилно и по често лицемерието и в културните среди. Затова не ми се коментира всичко това, с мъждукащата надежда да не съм права Thinking newsm78

Не съм си казала обаче още мнението затова, че обвиненията на турците, че някой щял да им отнеме демокрацията са свързани с името на привърженицците на Фетулах Гюлен. Това за мен е такава инсценировка и жалко, дето им се връзва на акъла един куп народ. Затова да си го кажа все пак, пък ако някой не желае да го знае да него чете hahaha

Скрит текст:
Още миналата година ( а и преди това ) Фетхуллах Гюлен обвини Ердоган и неговите подръжници, че водят страната към тоталиризъм. А по време на събитията миналата година се изказа критично срещу подтискането на гражданското общество в страната и безпричинните противопоставяния между държавните и създадените от подръжниците му в неправителствената организация „Хизмет” частни колежи и програми за обучение в университети. Затова се заинтересовах за това какъв проповедник всъщност е той.


Та ми стана ясно, че Гюлен проповядва ислям от край време, но явно е обвързан и с американско виждане за демокрацията и може би дори с някои израелски среди. Защото критикува публично, когато турската власт заема контра позиции на Израел. И с това си навлича част от гнева на управляващата през последните години върхушка в Турция. Всъщност живее в САЩ, защото е бил преследван в миналото заради вижданията си за исляма след няколкото военни преврата в Турция.

Та не е любител на военните преврати демек. Според него това му пребиваване в САЩ е нещо като изгнание. Като това на Ахмед Кая, че и той има кюрдско в кръвта си.

Казват, че бил последовател на Саид Нурси, т.е. вярва, че бедите на тази планета са резултат от безбожието във всичките му измерения. Обаче е интересен фактът, че във финансираните от неговата организация училища на преден план изпъква обучението в съвременни технологии, а не в религия.
За разлика от много други ислямисти, той се застъпва за светско образование, за нова култура, за ислям без агресия, за обединяване на усилията на християни и мюсюлмани срещу аграсияга, за сътрудничество между църквите. Проповядва необходимостта от диалог между религиите и като резултат от това са срещите му с Папа Йоан-Павел II и вселенския патриарх Вартоломей.

Много дълго стана, но ми се искаше да кажа – нито съм привърженик на Саид Нурси ( въпреки, че би трябвало да го уважавам поне като голям мислител) нито съм привърженик на американската демокрация за намеса във вътрешните работи на отделни държави посредством т.нар. „културни посредници“, нито имам някакви проеврейски или прокюрдски нагласи, нито уважавам тезата „Целта, оправдава средствата“.
Извинете за поста в скритото, ако съм досадила на някого, но днес съм яхнала явно метлата и не мога да се спра. Защото не съм аполитична, но байгън от политикотворчество и лицемерие на тази планета във всичките му измерения #2gunfire

Хубав ден на всички в темата, която тръгна от Мурат, Аслъ и разните му „мълчаливци“.... Heart Eyes Laughing Hug Peace

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 16:12 от vanina707

# 574
  • Мнения: 12 814
Ванина, изчетох те с удоволствие Hug Hug
Темата Турция щем не щем е почти на дневен ред днес,няма и как да е друго яче при непрекъснатите новини около случващото се там.

Четох едно изказване на Халит , че времената от сегашните събития не бива да се сравняват с  времената от протестите за Гизи парк.


Скрит текст:
Exposed to criticism in the wake of the coup attempt, Bergüzar Korel with her husband and son were seen two days ago in Atatürk Airport.
Ergenç didn't speak about the subject indicating that he will do it later, 'But I want to say that in this case there's a very different dimension. Compared to the Gezi Park events,' he said. Then the couple flew from the international flights terminal to Europe.



Накануне известная пара Бергюзар Корел-Халит Ергенч попала под обьективы папараццы в Аэропорту Ататюрка. После недавных событии они подверглись критике. Они собирались вылететь в Европу. Ергенч ничего не сказал об указанном предмете, но заявил: "Ama şunu söylemek isterim ki, bu durum çok farklı bir boyutta. Gezi Parkı olaylarıyla kıyaslanamaz” ( Но я хочу отметить, что эти ситуации очень отличаюттся. Не надо сравнивать с Гези парком). После они вылетели в Европу

http://www.dnevnik.bg/analizi/2016/07/22/2799509_turciia_i_repor … ite_se_strahuvat/

За съжаление лошите новини не свършват
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 19:58 от eliNIM

# 575
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Привет, привет Peace
Ей на - като бяла врана на гости при бащицата  Rolling Eyes Sick


Темата Турция щем не щем е почти на дневен ред днес, няма и как да е друго яче при непрекъснатите новини около случващото се там.

Четох едно изказване на Халит , че времената от сегашните събития не бива да се сравняват с  времената от протестите за Гизи парк.
Ели, този форум не е за Турция, а за романтичните турски сериали. Така че не трябваше да се увличам и да пиша за отношението си към ставащите там събития. Това можеше да го правя на друго място. Но не можах да се въздържа именно защото покрай увлечението си по Мурат научих толкова много за културата на тази страна. И защото сега ми е повече от криво, че един самозабравил се нов Пиночет стъпка по стъпка унищожава трудно създадени ценности и че милиони други го подкрепят в тази му лудост. Още повече, че видях и Мурат стиснал знаме в ръка да се изявява като фен на тази лудост ooooh! Sick

Разбира се че е прав  Халит като казва че сегашните събития не бива да се сравняват с протестите за Гизи парк. Не съм мислила досега за Мурат като за страхливец и като за прекалено пресметлив. Не бих искала и за в бъдеще да мисля за него по този начин. Но наистина ме е яд, че тогава не го видях на митинг до Халит и другите турски актьори, които подкрепиха протестиращите, а сега го виждам дори на трибуната на митинг в подкрепа на властимеющите ooooh!

Повече няма да коментирам личността му, но поведението му няма как да не го забелязвам. Казват, че човек трябва да изяде с някого поне един килограм сол за да може да каже, че познава този човек поне отчасти. Е аз няма как да ям сол заедно с Мурат, така че явно не познавам и частица от него като личност, като скрити мотиви и тайни страхове. Но все пак имам право да коментирам отношението си към разни негови изяви, щом той си позволява да ги прави публично достояние.

Та да се върна към форума и да пусна в пакет - Нутца (една от любимките на Мурат), Хатидже и новият интересен обект в темата Мурат Боз Joy hahaha

Лека нощ на минаващите от тук Hug Hug Hug Hug


https://www.youtube.com/watch?v=o_G2M0UlXKk

# 576
  • AMS
  • Мнения: 6 410

Мерием с "играта" си в КН ме "смая" ,
но Мурат с тази роля  Rolling Eyes извън филма  ме "гръмна".
"Никога не е късно да станеш за резил."

# 577
  • Мнения: 12 814
Съботен привет! Hug Hug

Ванина, Дива Hug Hug

Но наистина ме е яд, че тогава не го видях на митинг до Халит и другите турски актьори, които подкрепиха протестиращите, а сега го виждам дори на трибуната на митинг в подкрепа на властимеющите


Peace Peace Нямам какво друго да допълня.
Истината е там при Мурат, каквото и да пишат по форумите неговите фенове,колкото и да го оправдават или упрекват.


Искам да го гледам ето такъв,



и такъв



Останалото извън кадър е животът , неговият си в неговата си държава

за малко тонус
Heart Eyes https://www.youtube.com/watch?v=vjQIVZcfS8U

и отдавна не съм го сервирала
Скрит текст:




# 578
  • Мнения: 41 644
Добро утро! Hug Hug Hug



Тъй като внучката ми е на гости минавам на бързо! Laughing

Ванина Hug,за двата поста! newsm10

Ели HugДива Hug,за споделеното! bouquet bouquet

Мурат ни учудва с изявите си тези дни,но ще си го гледаме в сериалите! Peace



Приятен ден на всички! bouquet



ПП Ели Hug ме изпревари с кафето,но сме писали едновременно! Peace Нищо,да има за цял ден! Laughing

# 579
  • Мнения: 12 814
Злати  Hug



# 580
  • Мнения: 8 401
Добър вечер  wavey wavey wavey
Злати HugДива Hug
Ванинка HugЕли Hug изчетох ви с голям интерес  smile3525 smile3525
Ванинка,Дива според мен не е учудващо ,че Мурат е бил на митинга защото той е присъствал и на други мероприятия касаещи бащицата.Преди няколко месеца пак беше на някаква вечеря май заради религиозните празници организирана доколкото си спомням от Ердоган  ,беше и в Батуми заедно  с делегацията когато се побратимяваха Батуми и Истанбул или друг голям турски град ако не греша  newsm78 Според мен Мурат симпатизира на властта в Анкара -сега дали от сърце ,или защото избира по-малкото зло или поради други причини само той си знае  smile3521На мен най-би ми  харесало да не взема каквото ида е участие в политически мероприятия ,но това си е негов избор ,а може би в момента в Турция всеки трябва да направи избор  newsm78 newsm78 newsm78

# 581
  • Мнения: 8 401
Ново от Мурат  smile3521

# 582
  • AMS
  • Мнения: 6 410
Момичета,  Hug Hug Hug благодаря ви за реакциите.
Аз наистина доста мислих по въпроса.
Не съм фен на никой и както върви няма да бъда,
именно защото се страхувам,  да не се разочаровам тотално.
Гледала съм Мурат в Аси, филма с Берен и в КН.
За сериала с Нургюл нищо не мога да кажа.
Та около КН и темата на Аси ми попадна по-често в полезрението.
Бях впечатлена, че има много инфо за него - пътувания, снимки, срещи, ...
Дори когато беше на поклонението в Мека и се срути джамията, се притесних.
Аз уважавам различните религии, стига да не се стига до крайности.
Самата аз не съм вярваща, но уважавам избора на другите.
Уважавам и различната политическата ориентация и плурализма.
В Мурат виждаХ един добър артист и посланик на Тр в културата и изкуството.
Но от снимката разбирам, че това не е роля.
Това е политика, а не култура и изкуство.
Не го приемам, като политик.
И никой не може да ме убеди, че от страх, или поради обстановката е постъпил така.
Може да участва в митинга, защото харесва тази партия.
Но да се качи на трибуната и да отиде да седне до един диктатор, това вече е съвсем друго.
Да не би да не знае, колко негови колеги и колко други хора треперят.
Да не би да не знае, колко са арестуваните и уволнените, за това, че не харесват този тиранин?
До тук съм с артиста Мират Й.
Той вече е политик, а аз не обичам да ме манипулират.

# 583
  • Мнения: 12 814
Здравейте! Hug

Ени, Дива Hug
 Езги с приятели






И една млада майка за която,  аз лично не съм чела нищо по медиите отдавна

# 584
  • Мнения: 41 644
Здравейте! Hug Hug Hug

Ели Hug Ени Hug Дива Hug

Старбакс, Адана


Приятен следобед! bouquet


Общи условия

Активация на акаунт