За овесените ядки да питам.

  • 1 731
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Взех на Блажуната фини овесени ядки, за да и разнообразя закуската.
Едно майче от махалата обаче ми каза, че тя ги варяла от вечерта и ги оставяла цяла нощ да киснат и чак тогава ги давала на детето. На пакета обаче пише, че се накисват в топло мляко/АМ в случая/ за 5 минути и са готови.
Та искам да ви питам как всъщност приготвяте овесените ядки? Аз никога не съм яла подобно нещо и не я знам технологията.

# 1
  • Мнения: 46 488
... На пакета обаче пише, че се накисват в топло мляко/АМ в случая/ за 5 минути и са готови ...

Аз така ги приготвям  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз ги варя за 5 минути непосредствено преди ядене. После им добавям плоове, малко масло и АМ

# 3
  • Мнения: 27 524
Кипвам вода и слагам ядките да поврат най-много 5 минути,после ги махам от котлона и ги оставям на спокойствие.Като позистинат и са набъбнали още им слагам малко захар,малко масло и сухо АМ,около 3 мерителни лъжички и давам.Така правя и грис,но овесените ги пасирам,че мойто се дави  Crazy

Има различни начини на приготвяне,грешно няма. Накисването се води "отвара",а с варенето се води каша.

# 4
  • Мнения: 3 042
Аз пък ги накисвам за 1-2ч /докато малкият спи/ във гореща вода и след това добавям сухото вещество на АМ. Ако някой път ги правя за закуска, ги правя пак по същият начин, но ги накисвам за по-кратко /около 30 мин/, защото не разполагам с 1-2ч.

# 5
  • Мнения: 1 410
... На пакета обаче пише, че се накисват в топло мляко/АМ в случая/ за 5 минути и са готови ...

Аз така ги приготвям  Peace

И аз.

# 6
  • Мнения: 4 068
Мерси момичета!
Утре ще пробвам с накиснати както пише на пакета. Ако не ги иска ще пробвам и да ги сваря малко.

# 7
  • Мнения: 548
Аз ги слагам в огнеупоред съд, сипвам вода колкото да ги покрие с един пръст и ги слагам в МВ за 1 минута. После - кеф ти сиренце, кеф ти плодче или плодово пюре, че и вкисело мляко съм му ги давала и пак ги яде.

# 8
  • Мнения: 5 299
... На пакета обаче пише, че се накисват в топло мляко/АМ в случая/ за 5 минути и са готови ...


[/quote]Викториа не искаШе да ги яде така, и трябва да ги варя предварително.

# 9
  • Мнения: 1 427
Аз ги слагам в огнеупоред съд, сипвам вода колкото да ги покрие с един пръст и ги слагам в МВ за 1 минута. После - кеф ти сиренце, кеф ти плодче или плодово пюре, че и вкисело мляко съм му ги давала и пак ги яде.
Действам по същия начин Simple Smile

# 10
# 11
  • Мнения: 8 505
Накисвах ги за 10-15мин в кисело мляко и така ги давах.

# 12
  • Мнения: 680
аз ги правя с прясно мляко разредено с малко водичка,варя ги 5-6мин.и добавям банан или ябълка.

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Варя ги 5 минути някъде, а след това добавям масло, сирене и малко захар. Пробвах с кисело мляко/АМ/плодово пюре, но в тези варианти моят син не ги одобре

# 14
  • Мнения: 46 488
Днес пробвах по другия начин, врътнах ги в микровълновата, повряха 1-2 мин. и станаха супер  Party вече така ще ги правя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт