Име за момиче! HELP !

  • 5 951
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Скрит текст:
Името се съотнася пряко със самосъзнаниетона човека.Като чува името си, той се отъждествява с него, като се прониква в осъзнаването на "Аза".Като произнасяме дадено име, се получава вибрация,която съответства на числото на името.То е израз на човешката личност и ключ към нейните стремежи да се приспособява към него.Чрез поместената по-долу таблица, много лесно може да се установи числото на името.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

А Б В Г Д Е Ж З И

Й К Л М Н О П Р С

Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ъ

Ь Ю Я

ЧИСЛО НА ИМЕТО 1

Числото 1 символизира началото, на него се опира Вселената.Това е число на човек, който е лидер, който е пълен с енергия и желание да действа, на човек увличащ се, импулсивен, делови.Присъщи са му великодушие, стремеж към новото, физическа и духовна сила, стремеж към власт, инициативност, практичност, чувство за отговорност и справедливост.Рискованите мероприятия и занимания не са най-добрият начин за реализация на богатият вътрешен потенциал на хората с число на името 1.С единицата се асоциират смелост и настойчивост, увереност в собствените сили и възможности.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 2

Числото 2 символизира променлив емоционален характер, творческа надареност и вътрешно неспокойство, което може да прерасне в неувереност в себе си или фанатична преданост на дадена идея.Тези хора се приспособяват лесно към обстоятелствата и заобикалящата ги среда.Те постигат целите си, заобикаляйки препятствията и интуитивно избират линията на най-малкото съпротивление.За тях са свойнствени резки промени на настроенията.Те са къщовници, настроени за семеен живот, верни, чувствителни.Сред тях се срещат често хора с творчески професии.Хора, които имат число на името 2, се характеризират с чувство за отговорност, стремеж към независимост.Те действат дипломатиечно, премерено, не разрешавайки да бъдат притискани.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 3

Тройката символизира разностранна, весела и непосредствена натура, способна да се отдаде изцяло на занимания с наука, изкуство, спорт, с една дума на всичко, което служи за отдушник на човека във всекидневния му живот.Това са хора-оптимисти, настроени положително към себе си и околните, познават отлично силните и слабите си страни и умеят да правят благоприятно впечатление.Дарявайки околните с любов, те очакват в отговор уважение.Не хабят сили за дреболии, избягват сложните ситуации и конфликтите, обичат да покровителстват, да дават съвети.Изпълнени са с чувство за отговорност, със стремеж към самоусъвършенстване, но понякога не им достига решителност.В стремежа си към набелязаната цел винаги действат открито.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 4

Това число символизира надеждност и стабилност, добросъвестност и твърдост при отстояване на собственото мнение.Успехът ще съпътства тези хора, ако изберарат професия, свързана с науката и техниката.Това са хора своенравни, вътрешно независими, упорити, с нестандартно мислене, които не живеят по общоприетите правила.Те рядко са самотни, за тях е важно да са заобиколени с много приятели, с които да обсъдят някакъв проблем.В обкръжението си се ползват с авторитет, проявяват интерес към духовния живот, обичат природата.Хора с число на името 4 са подвижни, добросъвестни в работата, притежават добри организаторски способности.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 5

Петицата говори за духовна свобода и независимост в действията.Тези хора са надарени с жив и находчив ум.Ценят много повече придобитият и натрупан опит, отколкото съветите, дадени отстрани.Инициативни са и се стремят да се реализират в по-нестандартни професии.Стремителни и мобилни са, мислят бързо, бързо взимат решения.Обзети са от жажда за знания, притежават остър критичен ум, находчивост, но не са способни на рутинен, еднообразен труд, от неуспехите бързо изпадат в униние.Вроденото им обаяние ги прави душата на компанията, а ярката им индивидуалност може да ги издигне до върховете на популярността.Тези хора обичат пътешествията и приключенията.Не са много къщовни и практични.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 6

Шестицата символизира чувство за прекрасното, предприемчивост, доброта, отзивчивост.Тези хора излъчват чувственост, те са увлечени и увличащи натури, за тях е много важно да обичат и да бъдат обичани.Тяхното очарование и откритост им помага да заобикалят подводните камъни.Природните дадености им дават възможност да работят добре в сфери, където се налага общуване с много хора.Те бързо усвояват истината, че честността е по-плодотворна от честолюбието, че благородните постъпки по-сигурно помагат за постигане на целите.Външно това са привлекателни, живи и непосредствени хора.Понякога им е свойствено известно високомирие и прекалена загриженост за външния вид.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 7

Това число символизира впечатлителност, съзерцателност, фина душевна структура.Тези хора трябва да се насочат към философията, психологията, педагогиката.С каквото и да се занимават обаче, успехът им във всяка една дейност зависи в голяма степен от задълбочения анализ на резултатите от вече постигнатото и от реалното планиране на бъдещето.Свойнственото им философско отношение към живота може да се изрази в религиозност или в увлечение по езотерични науки.Никога не отказват помощ, ако нещо зависи от тях.Често страдат от нестабилно финансово положение.Дават великолепни идеи, но рядко довеждат замисленото докрай.Трудно взимат решения.Това са изтънчени, натури, чувствителни, милосърдни и отзивчиви, реагиращи на настроението на околните.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 8

Това число символизира предприемчивост, педантичност, постоянство, уважение към реда и закона.Тези хора не обичат нищо повърхностно и временно, като предпочитат ред и стабилност във всичко.Те не обичат да зависят от други хора, всичко постигат със собствени сили.След като завършат успешно една работа, веднага се заемат със следващата.За хората, с число на името 8 са характерни упорство, трезв поглед на нещата, рационален ум.Те са благоразумни, предпазливи, точни и методични.Трудолюбиви и настойчиви са при постигане на целите.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 9

Девятката символизира безкористност, наивност, откритост.Хората, с това число на името са способни да се отдадат напълно на високата цел, която са си поставили.Жизненото им призвание е да бъдат духовни лидери, опора и подкрепа за онези, които не са в състояние сами да се противопоставят на ударите на съдбата.Те винаги се притичат на помощ и се ползват със заслужен авторитет.Хора с число на името 9 не трябва да стават дребнави, да прибягват до непочтени действия, да искат за себе си повече от това, което им се полага и да изискват от другите неща, на които те не са способни.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 11

Единайската придава решителност, сила, оптимизъм, здрав смисъл, обстоятелственост, което помага на човека да се издигне.Но съществува опасност от прекомерната предпазливост или самолюбуване на числото 2 да разруши активността на числото 11 и тогава ще се наложи всичко да започне отначало.

ЧИСЛО НА ИМЕТО 22

Това число поражда силни колебания между ексцентричността и гениалносттта.Притежавайки талант на изобретател или изследовател, даденият човек ще се обръща към сферата на тайното, неопознатото, към още неизследваното и необяснимото.

Пример:Георги Иванов 4+6+6+8+4+9+9+3+1+5+6+3=64 6+4=10 1+0=1

# 46
  • Мнения: 2
Ева, Елица, Ина, Мая, Ния, Ралица, Александра, Поля, Теа, Рая

# 47
  • Мнения: 4 569
Аз съм тройка и е вярно.

# 48
  • Мнения: 41
8 и 9 са трудни числа,придават трудност на човека,искам името да е с по-мека вибрация,за да не го затруднява.

Не знам колко си запозната с нуморелогията обаче да кажа, че 8 е страхотно число, едно от най-хубавите. Кой ти каза, че е трудно число? Или някъде си го прочела? Дай линк, че ми стана интересно ...
Точно това имах предвид. Човек като е решил да се води по тия неща, поне да попроучи малко, а не да гледа някаква леля като изолиран случай.
Добре е преди да пишете да четете внимателно! И тази "леля" както се изразихте е нумеролог и астролог и щом се вслушвам в нейните съвети значи има защо.Като не ви харесва нещо от това което аз съм избрала не се включвайте в темата ми.Не искам темата да е натоварваща или наситена с негативно коментари и хора. Не сте длъжна да подкрепяте моите виждания и нагласи,но никои не ви дава право да ме нападате и да налагате "вашите знания" за това ще ви помоля най-искрено  да престанете да се вкл в темата ми с излишни коментари и негативизъм.

# 49
  • Мнения: 505
Никол, Александра, Мирела.

# 50
  • Мнения: 41
http://duhovnoobnovlenie.org/?q=node/205

Тук има интересна статия за числата и символилата им за тези,които искат да прочетат Simple Smile

# 51
  • Мнения: 5 259
Като не ви харесва нещо от това което аз съм избрала не се включвайте в темата ми.Не искам темата да е натоварваща или наситена с негативно коментари и хора. Не сте длъжна да подкрепяте моите виждания и нагласи,но никои не ви дава право да ме нападате и да налагате "вашите знания" за това ще ви помоля най-искрено  да престанете да се вкл в темата ми с излишни коментари и негативизъм.
Първо ще те помоля да не държиш такъв тон и второ ще ти напомня, че не можеш да задължаваш хората какво да пишат или не в темата. Съвсем нормално е да има и мнения, които да не ти харесат.
Тук най-редовно се обсъждат определени имена и много потребителки не ги харесват, но имат право да си кажат мнението, защото това е целта на форума.

И накрая личното ми мнение -Тук много често се искат имена с определени букви или пък да НЕ са с определени букви и не повече от половината предложения отговарят на условията на авторката. Но никога до сега не сме били поставени пред толкова сложно условие като да изчисляваме числото на съответното име и да даваме предложения, отговарящи само на определени числа. Абсолютно нереалистично е да имаш подобни очаквания Simple Smile
Ти си си натоварила избора с 1500 условия, на които дори ти сама не можеш да си намериш отговарящи предложения, а държиш тон на хората тук.

И затова ще си позволя да ти кажа, че е адски несериозно да вярваш, че хора, които носят еднакви имена, имат еднакви характери и съдби, а още по-несериозно е да мислиш, че числата, отговарящи на поредността на някоя буква, влияят по какъвто и да било начин. Само си помисли, че ако напишеш името на латиница, то ще има различно число спрямо изписването на кирилица. И тогава бам с вибрациите  Laughing

Въобще, имаш нереалистични очаквания не само към форума да ти избере имена, които отговарят на куп безумни условия, но и към живота. Мислиш си, че като избереш име с число Х и ще осигуриш на детето точно определен характер и съдба  Laughing Най-добре спри да си го мислиш.


Леко раждане и живо и здраво бебе!

# 52
  • Мнения: 41
Като не ви харесва нещо от това което аз съм избрала не се включвайте в темата ми.Не искам темата да е натоварваща или наситена с негативно коментари и хора. Не сте длъжна да подкрепяте моите виждания и нагласи,но никои не ви дава право да ме нападате и да налагате "вашите знания" за това ще ви помоля най-искрено  да престанете да се вкл в темата ми с излишни коментари и негативизъм.
Първо ще те помоля да не държиш такъв тон и второ ще ти напомня, че не можеш да задължаваш хората какво да пишат или не в темата. Съвсем нормално е да има и мнения, които да не ти харесат.
Тук най-редовно се обсъждат определени имена и много потребителки не ги харесват, но имат право да си кажат мнението, защото това е целта на форума.

И накрая личното ми мнение -Тук много често се искат имена с определени букви или пък да НЕ са с определени букви и не повече от половината предложения отговарят на условията на авторката. Но никога до сега не сме били поставени пред толкова сложно условие като да изчисляваме числото на съответното име и да даваме предложения, отговарящи само на определени числа. Абсолютно нереалистично е да имаш подобни очаквания Simple Smile
Ти си си натоварила избора с 1500 условия, на които дори ти сама не можеш да си намериш отговарящи предложения, а държиш тон на хората тук.

И затова ще си позволя да ти кажа, че е адски несериозно да вярваш, че хора, които носят еднакви имена, имат еднакви характери и съдби, а още по-несериозно е да мислиш, че числата, отговарящи на поредността на някоя буква, влияят по какъвто и да било начин. Само си помисли, че ако напишеш името на латиница, то ще има различно число спрямо изписването на кирилица. И тогава бам с вибрациите  Laughing

Въобще, имаш нереалистични очаквания не само към форума да ти избере имена, които отговарят на куп безумни условия, но и към живота. Мислиш си, че като избереш име с число Х и ще осигуриш на детето точно определен характер и съдба  Laughing Най-добре спри да си го мислиш.


Леко раждане и живо и здраво бебе!


По никакъв начин не съм натоварила някой да смята име или нещо подобно,ако не си спомняте или не сте прочела,още в началото помолих за предложия на нормални имена ,които да не започват с 3 опрделени букви и ако можр имеето да има на галено.Споменах кои имена отпаднаха.Не съм поставяла като условие някои да ми смята от нумерологична гледна точка или нещо подобно.Ясно е ,че определени имена ще се харесат от едни от друго не,нито един път не съм укорила някои защо това име а не друго.Грубо е някои да напада мен за това ,че аз когато си харесам име си се водя според нумерологията.Не съм нагърбила никои да смята вместо мен !

# 53
  • Мнения: 5 259
Да, но предложенията се обезсмислят, ако няма ясно зададени критерии. На нас казваш 2-3 критерия, хората се хвърлят да предлагат имена, но ти ги отхвърляш, защото не отговарят на допълнителните, които имаш.
Ако 100 човека ти кажат по 20 имена, които им харесват, това как ти помага? То е като да прочетеш цял именник.

Мярнах, че се колебаеш между Зорница и Даяна. Самото име Даяна няма хубаво галено и не е никак българско. Т.е. то не отговаря на основните критерии, които си написала в началото.
Зорница не ми харесва. Предпочитам Деница (със същото значение). По-нежно ми звучи. Комбинацията от З, Р и Ц ми идва грубо и немелодично.

# 54
  • Мнения: 41
Няма как да кръстя бебето с всички имена предложени от мамите,нормално е накрая да се спра на на 1 или 2 макс ,докато не остане едно Simple Smile.Някои мами отсяват имената,защото не им звучат добре,други защото няма името имен ден.До сега всички предложени имена ми харесаха ,за да ги отсея аз ползвам нумерологията.Имената както казах български или не просто да са приемливи за страната ни.Даяна все пак има на галено и на мен лично Ая или Дая ми допадат.Да, ако бях решила  да кръстя бебето на някои от бабите или дядовците щеше да е 100% пъти по-лесно и може би нямаше да се лутам така.Обърнах се към вас ,защото по именниците е пълно със странни имена ,които даже не съм чувала и от толкова имена се обърках и не можах да откроя нормалните имена ,които се дават на бебета.

# 55
  • Мнения: 5 259
Даяна все пак има на галено и на мен лично Ая или Дая ми допадат.
По тази логика всяко име има галено. Избираш произволни 2-3 или 4 букви от средата, при нужда добавяш -и в края и готово.
Мислех, чер търсиш име с утвърдено галено.

Защо предпочиташ Даяна пред Диана?

# 56
  • Мнения: 41
Даяна пред Диана,защото лично на мм му допадало повече едното пред другото.За мен и двете са хубави и като звучене и като число. А иначе за галено както написах "ако може да има " ,държа ,но не е нещо с което не мога да направя компромис.В случая с Даяна ,не се бях сетила за Ая,напоследък името Ая доби голяма популярност ,мисля че за галено е по-подходящо

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 19:34 от Nefertiti91

# 57
  • Варна
  • Мнения: 5 141
Здравейте,мами,оказа се ,че това е най-трудната задача да изберем име на нашата малка бебка,която до месец трябва да се появи живот и здраве на бял свят.Моля ви,помагайте,искам името да е българско или ако е чуждо да не е много странно,също така ако може да има галено.Спряхме се на някой името ,но отпаднаха от номерологична гледна точка,а това са имената Дария,Каролина,Изабел,Ния,Рая,Алис(твърде нетрадиционно),също така моля да не предлагате имена с буквите М,Х,Р. За сега сме се спряли на Даяна,но аз държа да може да и казваме на галено,а името не го позволява.Благодаря ви ,предварително за помоща
Без да съм изчела коментарите, пускам глас за Даяна (такова е и моето име)   Flutter  На галено се обръщат към мен с Диди, Дани също е вариант. Единствено като недостатък мога да посоча факта, че за 23 години почти нямам документ, в който да не ми е объркано името с Дияна  Mr. Green Но се надявам в днешни дни името вече да е набрало повече популярност и да не се бърка толкова.  Hug

# 58
  • Мнения: 4 569
+1 за по -  острия пост на Юна.
Чак пък и наклон на темата, да нямало отрицателни мнения... Няма как да стане.

# 59
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
+1 за по -  острия пост на Юна.
Чак пък и наклон на темата, да нямало отрицателни мнения... Няма как да стане.
Ми нека си я накланя сама, както иска. При положение, че "....като не ви харесва нещо от това което аз съм избрала не се включвайте в темата ми", да е жива и здрава и да пита леля си.

Общи условия

Активация на акаунт